Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen céllal hozták létre...

Milyen céllal hozták létre 1944 ben az IMF et?

Figyelt kérdés

De ellátta e valójában a célját?


1994. évi mexikói pénzügyi válság.

Az orosz és az ázsiai krízisek.

A mostani világválság.


Nem az lenne a feladata, hogy ezeket előzze meg, hogy előre jelezze?

Nem furcsa az hogy ahová beavatkoztak ott mindenütt a neolíberalizmus lett ráerőszakolva az országokra? Hogy még soha senki nem tudta megoldani a problémáit?

Nem lehet hogy a globalitás számára hajtanak csak végre "struktúra-átalakító programokat"?


2009. okt. 15. 09:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek a kérdezővel.
2009. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"De ellátta e valójában a célját?"


Tudod, mi az IMF célja?


"Nem az lenne a feladata, hogy ezeket előzze meg, hogy előre jelezze?"


Nem. Kevered az IMF-et a Bretton Woods-i rendszer egészével.

2009. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Egy rendszer amit nem lehet szétválasztani.


A Bretton Woods-i rendszer a Bretton Woods-i konferencia után létrehozott világgazdasági rendszer. Lényege az volt, hogy szabályozta a világ legerősebb ipari hatalmainak kereskedelmi és pénzügyi kapcsolatait. A rendszer volt az első példa a történelemben arra, hogy tárgyalásokkal hoztak létre egy monetáris rendszert, amely független államok közti pénzügyi kapcsolatokat szabályoz.


44 szövetséges állam 730 küldötte tárgyalt a Mount Washington Hotelben az Egyesült Nemzetek Monetáris és Finanszírozási Konferenciáján. 1944 júliusának első három hetében a küldöttek megegyezésre jutottak, és aláírták a Bretton Woods-i Egyezményeket.


Az egyezmény keretén belül létrehozták az Nemzetközi Újjáépítési és Fejlesztési Bankot (IBRD, amely ma a Világbank-csoport öt szervezetének egyike) és a Nemzetközi Valutaalapot (IMF). Olyan szabályrendszert, intézményeket állítottak föl, valamint olyan eljárásokat vezettek be, amik a nemzetközi pénzügyi rendszert voltak hivatottak szabályozni. Ez említett intézmények 1946 után léptek működésbe, miután elégséges számú tagállam ratifikálta létrehozásukat.


A Bretton Woods-i rendszerben minden ország kötelessége volt a monetáris politika elfogadása, ami meghatározta valutájának (rögzített) átváltási arányát az aranyhoz mérve (±1 százalékpontos eltérés volt lehetséges). Az IMF dolga volt többek között a fizetésimérleg-hiányok ideiglenes befoltozása is.


A növekvő feszültségek miatt a rendszer 1971-ben összeomlott, miután az Egyesült Államok fölfüggesztette a dollár aranyhoz rögzített árfolyamát.


Sajnos úgy tűnik hogy egy másfajta szimbiózis is kialakúlt amiről nem akarnak beszélni!

2009. okt. 15. 14:06
 4/6 A kérdező kommentje:

„A növekvő feszültségek miatt a rendszer 1971-ben összeomlott, miután az Egyesült Államok fölfüggesztette a dollár aranyhoz rögzített árfolyamát.”


Tehát maradt a kőolaj elszámolás monopóliuma, és az inflációs gazdaságpolitika..


Itt van a kutya elhantolva!

Hiszen azóta megváltozott a jellege az egésznek és kezdtek egyfajta bekebelező gazdaságpolitikát folytatni.

Most jön az újabb gond, mert az Opec elgondolkodott hogy nem $ ban kellene számolni az kőolajat hanem € ban, Ez kiverte a G.knél a biztit.

És ugye azt a játékot sem negyon tudják játszani hogy nyomtassunk dollárt és fedezetként államkötvényt, inflájunk és terítsük szét a világon.

2009. okt. 15. 14:15
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt hiteti el az országokkal, hogy segíteni akar, közben felvásárolja az országot és saját érdekeit kényszeríti rá.
2009. okt. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

„Azt hiteti el az országokkal, hogy segíteni akar, közben felvásárolja az országot és saját érdekeit kényszeríti rá.”


Sajnos rosszabb, mert akiket ma húzogat azoknak már lassan 30 éve elkezdett betartani.

Persze nem azt állítom hogy, az első percben koncepció volt hogy így mozduljon minden.

Az Eu nak (1950 es alap), egyik indukálója volt, hiszen ezek a szervezetek az USA val voltak elsősorban kapcsolatban és már akkor is a sásáka kapitalizmus jellemezte. Gondolj bele hogy még mindig védekeznünk kell a sok géntechnológiás sz@rokkal szemben. Így nem véletlen hogy előbb Dél Amerikába tarolt a gazdasági gyarmatosításával. És köszönöm nem kérek a hízlaló telepes génmanipulált húsból amit génmanipulált takarmánnyal etetnek és hihetetlen antibiotikummal mennyiséggel, hiszen akkora sűrűségben nevelt állatok esetén nem úsznák meg a járványokat.

De visszatérve a kérdésre, ma már nem is tudják titkolni a szándékaikat és talán most a 21 században lesz lehetőségünk nemet mondani. És nem csak nekünk hanem mindenkinek.

Persze hogy ez nem tetszik az Amerikaiaknak , de ideje hogy lesz@rja mindenki, hiszen eleget húzgálták már az inflációs politikájukkal a világot.

2009. okt. 15. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!