Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szavaznál -e a Jobbikra,...

Szavaznál -e a Jobbikra, érdekelne, hogy miért, vagy miért nem?

Figyelt kérdés
Ha lehet, akkor 11 évesen ne szóljon hozzá az ember :) Ajánlott olvasmány a Vastagbőr blog ( [link] na nem azért, mert Jobbikos, hanem .. na majd meglátjátok, miért!
2009. okt. 14. 01:55
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
62%

Nem szavazok a Jobbikra, mert lufinak tartom, nincs jövője. Már pozicionálta magát szélsőséges pártként. Ebben a helyzetben pedig elérhet bizonyos nem is csekély támogatottságot, de nincs rá esélye, hogy döntő tényező legyen. Nyugat-Európában minden országban van párt a "Minden politikus gazember!", "Mindenről a zsidók tehetnek!", "Radikális változás kell, csak azt ne kérdezd, mi!" típusú gondolkodáshoz vonzódó emberek számára, és 5-15% között szoktak is szerepelni néha, különösen, ha rossz kormányzás után az illető ország nehezebb helyzetben van. Ilyen párt a Jobbik is. A Gyurcsány-kormánynak köszönhető a Jobbik, ugyanúgy, ahogy annak idején a Horn-kormánynak volt köszönhető a MIÉP. Mindkét szélsőséges párt az elégedetlenséget fejezi ki. Az ilyen pártok folyton eltűnnek, aztán újak alakulnak. Ahogy jó kormányzás lesz az országban (és remélem, hogy 2010-től az lesz), a Jobbik el fogja veszteni a vonzerejét, mert a Vastagbőr blognak is kevesebb anyaga lesz.


Azért nem szavazok a Jobbikra, mert dilettánsok, nincs szakértői hátterük, sem értelmes jelöltjük. Összesen 5-6 értelmes ember van az egész pártban, és belőlük 3-at kiküldtek Brüsszelbe. Emellett az a zsidózás, cigányozás és összeesküvéselmélet-gyártás is eléggé dedós és taszító, ami a szavazóikat és sajtójukat jellemzi.

2009. okt. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%

Az első válaszoló olyan jól megfogalmazta, hogy nem nagyon van mit hozzátennem.

Bevallom, elgondolkoztam azon, hogy a Jobbikra szavazok. Voltak jó elképzeléseik az elején, de aztán az egész a számonkérés és a felelősök megbüntetése irányába tolódott el, megoldás helyett az ujjal mutogatás lett a hangsúlyos.

A másik elrettentő ok a Jobbik szavazótábora, azaz olyan elemek, akik már magyarnak sem tekintik azokat, akik nem értenek velük egyet, sőt, egyenesen komcsi/zsidó/cigánybérenceknek, hazaárulóknak titulálják őket. Ez pedig undorító.

Szerintem a Jobbik nem az MSZP, hanem a Fidesz műve, ugyanis ők indították el a tüntetéseket Öszöd után, csak éppen kicsúszott a kezükből. Emlékezzünk csak a hídlezárásra, de miután elszabadult a pokol, a Fidesz és Orbán kihátrált az egészből, és elítélte az akciót. Ezt számos szavazó árulásnak tekinthette, és átmentek a Jobbikhoz, akik azonnal kiállítottak pár véresszájú zsidózót és pár száz huligánt, akik biztosították, hogy erről, és a Jobbiktól legyen hangos a hazai belpolitika.

Csakhogy hatalmasat hibáztak, nem hagyták abba akkor, amikor kellett volna. A lakosság megunta az állandó balhét, felismerték, hogy a Jobbik nem megoldást akar, hanem figyelmet.

A csalódott MSZP szavazók, akik a gyűlölt Fidesz helyett inkább a Jobbikot választották volna, megrettentek a túlzott szélsőségességtől, pláne, hogy a Jobbikos szavazók minden MSZP és SZDSZ szavazót kvázi elmeháborodott komcsinak tituláltak. Mit értek el ezzel? Elmarták őket, egyenesen a Fidesz karmaiba, ezt az EP választási eredmények is hűen tükrözik. A Jobbik összeszedte minden szavazóját, miközben az MSZP és a Fidesz szavazói(de főleg az MSZP) közül sokan távol maradtak. És még így is elsöprő volt a győzelme a Fidesznek, de az MSZP sem gyengült meg annyira, mint arra számítani lehetett volna. Ennek pontosan az az oka, hogy a Jobbik elmarta a potenciális új szavazóit azáltal, hogy a gyűlölködő és demagóg szövegeket harsogó elemeket tárt karokkal fogadta.

Kétségkívül Orbán nyert a legtöbbet a Jobbik megjelenésével, mesterien szította a népet Öszöd után, majd még mesteribben hátrált ki az egészből, hagyva, hogy a Jobbik vigye el a balhét. A Jobbik pedig bekapta a horgot. 2010-ben garantálható a Fidesz győzelem, méghozzá elsöprő többséggel.

2009. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
70%

Én Jobbikos voltam addig, amíg rá nem jöttem, hogy a Jobbikosok csak azt fogadják be maguk közé, aki mindennel egyetért, amit a párt képvisel.

Kint voltunk a barátaimmal anno október 23-án, mert a kormány hazugságaival szemben tenni kellett valamit. Tüntettünk mert volt értelme, volt egy cél, hittünk valamiben és tudtuk, hogy helyes. Hazug kormány nem kell. Ám valami hamarosan megváltozott, a barátaim elkezdtek minden ellen lázadni és sorozatos téma lett a gyűlölet. Amikor csak találkoztunk, mindig hasonló témára terelődött a szó, hol a kormány, hol a cigányok, hol a homokosok lettek a közellenség. A magyar hagyományok és értékek már szóba sem kerültek, mindig csak a gyűlöletről volt szó.

Én persze hallgattam, mert ismertem olyan cigány embereket, akik soha semmiről nem tehettek, becsületesek, dolgosak voltak. Sőt, ha tudták volna, hogy az illető többször annyit dolgozott, mint ők együttvéve, nagyon megharagudtak volna rám. Szóba került a Gárdához csatlakozás egy szokásos ivászattal egybekötött találkozó során, mert szóbeszéd járta, hogy a Gárda valahol fel fog lépni a cigányok ellen. Egyáltalán nem törődtek azzal, hogy a Gárda elvileg a magyar hagyományőrzést szolgálta, csak ki akartak menni csoportosan cigányt verni. Olyan dolgok hangzottak el, amitől még nekem is felfordult a gyomrom(„bunyónál a terhes nő hasát kell ütni, hogy ne fialjon több cigó fattyút”), megmondtam a véleményem. Persze azonnal jött az, hogy a cigányok seggét nyalom, meg hogy minek vagyok velük, ha csak egy félrevezetett ballib vagyok.

Nem, nem vagyok az. Elítélem a cigányok által elkövetett bűnöket, de a magyarok által elkövetetteket is. Itt már nem erről volt szó, rájöttem, hogy csak akkor tartozhatok közéjük, ha én is ezeket az „értékeket” vallom, ha röhögve támogatom azt, hogy a terhes cigány nő hasát kell rugdosni.

Ebből én nem kértem többet, hiába értettem egyet a Jobbik legtöbb programjával.

Azért lettem Jobbikos mert azt hittem, más lesz, ők a megoldáson fognak dolgozni.

Hittem abban, hogy egy hazug pártot le kell váltani, és a helyébe nemzeti pártot kell ültetni, mert a hagyományőrzést fontosnak tartom.

De a Jobbik ehelyett azoknak a gyüjtőhelye lett, akik a megoldást csak erőszakos úton képzelik el. Sajnálom, hogy a jó ötletekkel rendelkező vezetőik hagyták, hogy ennyire felhíguljon a párt.

Kinyitottam a szemem, hátha csak az én „baráti körömben” fordult ez elő, de nem. Ez a fajta gyűlölet általános pártbetegség lett, a nemzetiséget pedig felváltotta a xenofóbia. Ami pedig a legrosszabb, hogy a magyarok támadják a magyarokat, csak mert azok nem értenek velük mindenben egyet.

Ez lenne az új összefogás?

2009. okt. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
66%

Én szavaznék és meg is mondom, hogy miért. Azért, mert jó ötleteik vannak a jelenlegi spártai viszonyok felszámolására és radikálisan új dolgokban gondolkoznak, ami sokaknak akkora bizonytalanságot jelent, hogy nem merik rájuk bízni a jövőnket. És itt nem a zsidózásra, cigányozásra kell gondolni, mert ezen a "traumán" már túl vagyok és nem veszem be az új holokauszt című f@szbaromságot ami a túloldalról oly' hangosan zeng. Nem vagyok és nem is leszek beszűkült pártszimpatizáns, én is ismerem a keménymag viszonyait, viszont hajlandó vagyok teret engedni a pártnak, mert a politikusokban látok fantáziát és még van hitelük a jelenlegi elittel szemben (én ugyanis helyi viszonylatban fideszékkel is küzdöttem egy kört és ugyanazt a mentalitást tapasztaltam mint a kormánypárttól: süket fülek, csak a hatalomvágy. Gyakorlatilag egy egész várost állítottak szembe magukkal a pártérdek miatt, undorító...).


Ja, mielőtt elkönyvelnétek 14 éves trianonpólós skinhead-nek hát nem vagyok az, csak egy átlagos ember akinek elege van mindenből, amit ma lát. Egyébként észérvekkel lehetne hatni a véleményemre, csak ezek általában köszönőviszonyban sincsenek a személyes tapasztalataimmal.


A vastagbőr bloggal kérlek ne példálózzunk, mert az se kicsit elfogult még ha elvétve jogos dolgokról is írnak (bár nem nagyon szoktam olvasgatni).


Remélem, hogy páran nyugodtabban fognak éjszaka aludni, hogy lepontozhatták személyemben a Jobbik szavazót. Köszönöm a figyelmet!

2009. okt. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
67%

"A csalódott MSZP szavazók, akik a gyűlölt Fidesz helyett inkább a Jobbikot választották volna, megrettentek a túlzott szélsőségességtől, pláne, hogy a Jobbikos szavazók minden MSZP és SZDSZ szavazót kvázi elmeháborodott komcsinak tituláltak. Mit értek el ezzel? Elmarták őket, egyenesen a Fidesz karmaiba, ezt az EP választási eredmények is hűen tükrözik."


Az EP választási eredmények világosan tükrözik ennek az ellenkezőjét.


Hol lett erős a Jobbik? Borsod, Szabolcs, Heves, Jász, Nógrád megyékben, vagyis ott, ahol korábban erős volt az MSZP. Hol lett leggyengébb a Jobbik? Vasban, Győrben stb., azaz a Fidesz korábbi fellegváraiban, a hagyományosan jobboldali megyékben. Ugyanakkor Komáromban és Baranyában (MSZP két nyugati fellegvára) a szocik erősek maradtak és a Jobbik sem tört előre. Ugyanis itt nincs sok cigány, és a Jobbik kampánya a cigányozásra épült. Nem meglepő, hogy az említett Borsodban, Hevesben stb. viszont sok a cigány.


Az EP-választások során, és ezt sok elemzés alátámasztja, a Jobbik-szavazók legalább fele olyan volt MSZP-szavazó lett, aki szembefordult a kormánnyal a megélhetés bizonytalansága és a közbiztonság ("cigánybűnözés") miatt, de mivel a Fidesz ellen (Orbán = Orsós cigány) be vannak oltva, ezért maradt nekik a Jobbik. Ha összeadod a Jobbik és az MSZP 2009-es eredményét, akkor csodák csodájára nagyjából megkapod az MSZP 2004-es eredményét megyénként.

2009. okt. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
71%

Még mindig a média sugallta demagógiák és sztereótíp megnyilvánulásokat olvasom nagyszámban a Jobbik ellenesek írásaiban, indoklásaiban.

Mintha a balíb média, narrátor hangjait hallanám, írásos formában.

A Jobbiknak van programja, amibe lehet bízni vagy nem bízni, de ez a szélsőséges baromság?

Már dolgozik egy 20 fős szakmai stáb a programok kidolgozásán, és abban biztos lehetsz hogy ellentmondást nem tűrően csak a magyar érdekeket fogja szemellőtt tartani.

Ezeket az elképzeléseket meg sem közelíti a Fideszé sajnos, és csak azoknak a kezébe hagy bennünket akik eddig is húzogattak!

[link]


Persze azt sem értem, hogy miért ne kellene elszámolni?

Az én életemből evettek 20 évet, hisz majdnem ott tartunk, mint 20 éve.

Nagyon sokan indokolatlanul jól jártak, és nagyon sokat loptak.

De nem is értem hogy lehetne tovább lépni úgy egy lépést, hogy nem egy feltárt stabil helyről lépünk tovább? Abból ismét csak félrelépés lehet.

Semmi bajom a Fidesszel, de sajnos ők nem igazán akarnak mélyreható változásokat.

Elvagyunk nyomva és levagyunk fojtva, és én szabadlevegőre vágyom és nem a Fidesz által kínált „vastüdőre”. Le kell rázni magunkról a nyugati elnyomó befolyást és azt egy EU néppárti vastag egységgel, nem fogjuk soha. Radikális változásokat kell végrehajtani stop és táblák és fél megoldások nélkül, ez pedig a Fidesznek is kellemetlen lenne sajnos.

2009. okt. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
64%
Miért kellett elkezdeni a lepontozgatást, eddig olyan kultúráltan ment itt a vita.
2009. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Ki pontozza le? Nálam minden megjelenik, csak így tovább, a véleményeket.
2009. okt. 14. 13:58
 9/26 anonim ***** válasza:
71%
Szokás szerint ennyit ér a hasznossági statisztika. Nem azért húznak le mások, mert nem hasznos a véleményem, hanem mert a véleményem az övékétől eltérő...
2009. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
71%

Tetszik ez a sok tvnéző.

Ha egyszer így saját véleményt alkotnának az emberek, és átgondolnák a dolgokat rájönnének, hogy a nemzeti oldal nem a gyűlöletre épül, hanem a szeretetre.

Arról szól, hogy mi itt mind magyarok vagyunk, egy nagy család tulajdonképpen, az ember nem lopja meg a családját, nem tol ki vele.


Nem is értem miért akarják betiltatni Vonáék az rtlt és tv2őt.

2009. okt. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!