Rasszista Vámosszabadi egész lakossága, mert nem akarja hogy menekülttábort nyissanak ott?
Tudod nem kell szavahihetőnek venni olyan nyíltan mindentkitgyűlölő oldalakat, amiket te látogatsz. Nekem volt alkalmam háromszor is két olyan afrikai országokban összesen 13 hetet tölteni, amik tradicionális menekültküldő országok. Egyik helyről se duplaakkora ánusszal jöttem haza, viszont rengeteg jó emlékkel igen. Ha nem ismersz valakit, ne ítélj róluk átfogóan. Nyilván az én 15-ös becslésem csak érzékelteti a helyzetet, nincs személyes tapasztalatom, de ismerve a szélsőjobbos retorikát és az összes emberben politikai preferencia nélkül meglévő ellenségességet az idegenekkel szemben, abszolút el tudom képzelni, hogy pár bűnöző f aszságait próbálják az egész csoportra kivetíteni.
Azt is tudom, hogy az UNHCR magyar oldalán folyamatosan raknak fel interjúkat nálunk vagy a régióban élő menekültekkel és legtöbbjük tanár, orvos, könyvelő, rendes foglalkozású egyén - aki persze nálunk semmihez se tud kezdeni a nyelvismeret miatt.
Mielőtt leállatozod őket, legalább annyit próbálj meg, hogy 1-1-s váltásban olvasod a kuruttyot meg ezeknek az oldalaknak az egyikét:
A szélsőjobbos oldalakkal szemben az a különbség, hogy ezek a szervezetek ténylegesen foglalkoznak is menekültekkel, nem csak szenzációhajhász hőzöngéseket írnak róluk 0 ismerettel.
Egyébként ha kíváncsi vagy az ok nélküli viselkedésed pszichológiai okaira, itt remekül leírják:
Áh, inkább csak bemásolom:
Befogadók
A menekülthullámok irányának szempontjából megkülönböztethetőek cél-országok és tranzit-országok. Hazánk, bár uniós tagállam, nem jelenti a menekültek számára a letelepedési célt, jobbára a tranzit funkciót tölti be, mely a későbbi vándorlás kiindulópontja lehet. A fejlett, jóléti társadalmakra jellemző a harmadik országokból menekültek hullámának elutasítása, mérséklése, mivel saját életszínvonaluk csökkenését prognosztizálják az idegenek befogadásával. A jóléti sovinizmus tágítja a fejlett és fejletlen országok közötti szakadékot, mely hosszútávon destruktív az emberiség szempontjából. Ugyanakkor vannak olyan országok, akik szívesen fogadják az idegen munkaerőt (Svédország, Hollandia), illetve történelmüket tekintve kapcsolatot ápolnak a menekültek/bevándorlók korábbi hazájukkal (francia gyarmatok, Brit Nemzetközösség). A következő gondolatok a magyar és az „európai” társadalom menekültekkel kapcsolatos tendenciáit hivatottak vizsgálni.
2013 januárjában a TÁRKI Társadalomkutatási Intézet országos reprezentatív mintán végzett kutatása kimutatta, hogy bár csökkent a korábbi, 2012-es évhez képest, a magyar lakosság idegenellenessége, ugyanakkor elutasításuk még mindig jelentős pont a társadalom gondolkodásában. Az 1000 fős mintán végzett kutatás kimutatta, hogy a felnőtt lakosság mintegy 36%-a elutasít mindennemű betelepedést, ezzel szemben viszont 11% mondható csak idegenbarátnak. A többség, mely 53%-ot tesz ki, mérlegelné, hogy valaki kaphasson-e menedéket, illetve elutasításban részesüljön-e. Érdemes kitekinteni az adatok társadalmi, földrajzi és demográfiai vonzatára is, melyekkel szoros kapcsolatban van a jóléti sovinizmus hatása is (kapcsolódó fogalom a rasszizmus, etnocentrizmus és a sovinizmus). A válaszadók közül a relatív szegényebb régiók, mint például Közép-Magyarország esetében átlag (36%) feletti, 48%-os az idegenellenesség, míg a fejlettnek számító Budapesten ez az adat alacsonyabb az átlagnál (25%). A tendencia vélhetőleg kapcsolatban áll az egzisztenciálisan nehéz helyzetben lévők státuszféltő magatartásával. A társadalmi helyzet szempontjából is vizsgálta a kutatás a xenofóbiát, mely kimutatta, hogy az alacsonyabb végzettségűek körében az idegenellenesség meghaladja az átlagot (40%), míg a felsőfokú végzettséggel rendelkezők körében ez jóval az átlag alatt marad (16%). Ezen mért adatokat érdemes a DEREX-index vonásaival is összevetni.
A DEREX-index egy százalékos mérőszám, mely kimutatja, hogy egy adott társadalom mennyire fogékony a szélsőséges, soviniszta eszmékre, a kisebbségellenes megnyilvánulásokra, az idegenellenességre és a rendszerellenességre. A DEREX magyar adatai alapján elmondhatjuk, hogy nálunk erős a kisebbségekkel szembeni előítéletesség, illetve a jóléti sovinizmussal összefüggő bevándorlás-ellenesség, melynek magyarázó okai a szegénység, az egzisztenciális helyzet féltése, a demokráciából való kiábrándultság és még sorolhatnánk. A jóléti sovinizmus a magyar társadalom széles körére jellemző, mely főleg a munkahelyféltésben és a segélyirigységben nyilvánul meg. Az előítéletesség és jóléti sovinizmus aránya a társadalomban az ezredfordulóhoz képest (37,3%) jelentősen megnövekedett, 2009-ben 52,4%-ot tesz ki, mely adatra a gazdasági válság is hatást gyakorolt (életszínvonal csökkenése, munkahelyhiány). Ezen ismeretek tükrében megállapítható, hogy a magyar társadalom a bevándorlókkal és menekültekkel szemben a befogadó és az elutasító álláspont metszésében foglal állást.
A szakértők szerint erre a problémára a legjobb megoldás a személyes kapcsolatteremtés. Ez azonban sokszor nehéz, mert például a vietnami és kínai bevándorlók is zárt közösségekben élnek. További megoldás lehet az oktatás és az óvodai nevelés, hiszen a gyerekek a játékok során természetesen elfogadóak.
"Szerinted a libsi oldalak a gyűlölködőek? Olvasd már el amiket írsz te marha."
Hát akadnak olyanok , bár ezek nem valódi liberálisak csak annak vannak titulálva.
PL:Amerika népszava
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!