Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meghalt Horn Gyula. Miért...

Meghalt Horn Gyula. Miért gyűlölik őt ennyien?

Figyelt kérdés

Én még kisgyerek voltam az ő kormányzása alatt. Annyit tudok róla, hogy mszp-s és erősen balos volt. Miért utálták őt ennyien? Erősen államosító (azaz kommunista) vagy erősen mindent privatizáló (antikommunista, vagyis kapitalista volt) Melyik?

Légy szíves konkrét válaszokat adjatok, ne fröcsögést!


2013. jún. 19. 18:35
1 2
 11/19 Dick Esmen ***** válasza:
63%
A kommunisták azért mert szakított a kommunizmussal,a jobboldaliak meg azért mert baloldali volt.Minden más csak ürügy.
2013. jún. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Joe Makepeace ***** válasza:
17%

Senkit nem pontoztam föl, vagy le, szerintem ebben a témában lehet itt, akkor is csak kék kezet használni, ha nagyon muszáj. Megosztó személyiség volt, mint szerintem az előző század legmegosztóbb politikusa minden térfélen a Gorbacsov!

Che Guevarra nnak idején hősnek volt kikiáltva, ma már terrorista, vagy a másik oldalon Pinochet anno hős volt (kemény amerikai támogatással űzték el '73-ban a '72-ben demokratikusan megválasztott Allende elnököt, lőttek ott mindenkit, még a népnek is jutott a golyókból), aztán ő kikiálltotta magáról, hogy a "kommunizmustól VÉDTE MEG az országot" Ma már a nyugat szerint is aljas véreskezű diktátor volt (persze hogy az volt!)

Kadhafi életében volt "terrorita államfő", ma már Libiában sokak hőse... lehetne sorolni.

2. Ha '56-ban nem az lett volna a vége a dolognak ami (azt sem tudjuk még ma sem minek tituláljuk, Kádár mondta róla, hogy "ellenforradalmi tüntetés"), akkor jobb nem is belegondolni milyen következmények lettek volna abban a világban erre az országra nézve! Volt aki lelépett akkor, azt visszajött és ma már k**va nagy magyar! Jobboldali mentalitás...

2. Azért bőven kegyetlen volt a ma már "szentté avatott" Witner "szívkitépő" Mária, aki egy közönséges utcalány volt akkoriban belőle lett forradalmár, akiket azért lehetett látni egy-két doku filmben hogy hogy bántak azokkal aki a karmaik közé került! Szóval még utálni is lehet valakit, de azért valahogy azt is emberként kéne tenni!

3. A Horn mellett tisztelet, mert nézd meg a Pufajkás szánalmas, munkásőr "szent és idióta" politikai szélkakas Torgyán "szenilis" Józsi bácsit, vagy a Csurkát, a mai Fideszes Szűrösről, meg a Pozsgayról már nem is szólva!

4. Hogy ha nem Horn a külügyminiszter, és nincs olyan jelentős szerepe az akkori politikában, jobb nem is belegondolni mi lett volna itt '89-'90-ben! Nem mondom hogy Románia II., de emlegettük volna még egy fél életen át az tuti... (persze nem az övé egyedül ebben a főszerep),

5. Ő mindíg reformer volt, nem úgy mint a Pozsgay aki kitalálta, hogy ő tulajdonképpen már '70 óta "belülről bomlasztotta az állampártot, meg a pártállamot és megmagyarázta hogy szerinte ma már nincs értelme a politikát jobb és bal oldalra osztani! Na ezt utálom a legjobban! Ugyanis a politika pont arról szól hogy meggyőződés és ítéletem alapján csatlakozok valahova, és tűzön vizen ott vagyok, vagy maximum abbahagyom, de mászkálok mindenfelé különböző jelszavakkal fedezve magam!

6. Hornhoz hasonló politikus szerintem a román Iliescu, aki miután látta, hogy mi folyik olyan '85-ben kilépet az RKP-ból, és csak '89-ben tért vissza a politikához a Ceausescu éra után, mikor látta hogy megkezdőhettek végre az igazi szocialista reformok...

7. Hornnak állítólag viszonylag sokára lesz a temetése, mert nagyon sok állam-, és kormányfő, vezető politikus itt akar lenni az eseményen! Érdemes lesz majd egy pillantást vetni a kígyózó sorokra, meg főleg hogy azokban milyen politikai tekintélyek lesznek meg-megpillanthatók, akik elismerték a munkájukat politikai oldaluktól függetlenül! Itt lenne még a Thatcher is, ha nem előzte volna meg Gyulát...

Béke poraira, Horn Gyula R.I.P.

2013. jún. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
75%

Az 5. válaszolónak intézném az alábbi idézetet:

"1956. október vége, november eleje között – állítása szerint – nemzetőr volt,[3] majd belépett a megalakuló Magyar Szocialista Munkáspártba (MSZMP). 1956 decemberétől 1957 júniusáig az MSZMP KB felkérésére a karhatalmi őrszolgálatnál, az úgynevezett pufajkásoknál volt állományban"

Igenis pufajkás volt és ezt mindig büszkén vállalta.

A határnyitásért különben Nyugat-Németországtól bődületes pénzjutalmat kapott. Tehát nemcsak emberbaráti szeretet működött a hátterében. Nem kell túlmisztifikálni... A németek megkérték hogy nyissa meg a határokat, megnyitotta megfizették. Ettől függetlenül szép cselekedet volt de nem adnék érte Béke Nobel-díjat...

2013. jún. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Pro Patria ***** válasza:
17%

Kedves Joe Makepeace!


"Azért bőven kegyetlen volt a ma már "szentté avatott" Witner "szívkitépő" Mária, aki egy közönséges utcalány volt akkoriban belőle lett forradalmár"

- Ezt Dániel Péter terjesztette el, és bírósági ügy lett belőle...


"A Horn mellett tisztelet, mert nézd meg a Pufajkás szánalmas, munkásőr "szent és idióta" politikai szélkakas Torgyán "szenilis" Józsi bácsit, vagy a Csurkát, a mai Fideszes Szűrösről, meg a Pozsgayról már nem is szólva!"

- A felsoroltakkal egyet értek. Ettől még Horn nem lesz sem több, sem jobb, pontosan beillik közéjük.


"Hogy ha nem Horn a külügyminiszter, és nincs olyan jelentős szerepe az akkori politikában, jobb nem is belegondolni mi lett volna itt '89-'90-ben! Nem mondom hogy Románia II., de emlegettük volna még egy fél életen át az tuti..."

- Legalább "tetszettünk volna forradalmat csinálni", és agyonlőhettük volna azokat, akik ahelyett, hogy '89 után, Antall jóhiszeműségéből a felelősségrevonást elkerülték, még nem szépen csendben meghúzták volna magukat, örülve, hogy nincsenek elővéve, hanem ugyanúgy pofátlanul ott maradtak az Országház padsoraiban... Visszaéltek a rendszerváltók jóindulatával, és a hatalomátmentésre használták ezt fel. Egy életre bebizonyították, hogy a kommunisták nem érdemelnek többet.


"Ő mindíg reformer volt, nem úgy mint a Pozsgay aki kitalálta, hogy ő tulajdonképpen már '70 óta "belülről bomlasztotta az állampártot"

- Mindig reformer volt...? Mint '56-ban, amikor a PPS-sel gyilkolta, és gyilkoltatta azokat, akik reformokat követeltek?


"Hornhoz hasonló politikus szerintem a román Iliescu, aki miután látta, hogy mi folyik olyan '85-ben kilépet az RKP-ból, és csak '89-ben tért vissza a politikához a Ceausescu éra után, mikor látta hogy megkezdőhettek végre az igazi szocialista reformok..."

- Mikor lépett ki a a pártból? Bizalmasan elárulom, hogy a reform nem ötletszerűen jött, hanem különböző folyamatok által kikényszerített jelenség volt:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__435..


"Érdemes lesz majd egy pillantást vetni a kígyózó sorokra, meg főleg hogy azokban milyen politikai tekintélyek lesznek meg-megpillanthatók"

- Mint minden hasonló eseményen. Ezt nevezik protokollnak.


Megdöbbentem, hogy egy Hornnak, akiről azt hittem, bárki számára vállalhatatlan, milyen kultusza van itt sok baloldali körében. Mindezt csak most tapasztaltam meg. Felfoghatatlan számomra, hogy egy afféle messiásnak, a modern baloldal megteremtőjének, reformernek, a demokrácia alapjait lefektetőnek, a népek barátságát megteremtőnek tekintik. Milyen káosz van a fejekben...

2013. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 Joe Makepeace ***** válasza:
(Azért az Antall sem lehetett volna egyetemi tanár az előző rendszerben, ha nincs valami köze ahhoz az érához, arról nem beszélve hogy egyszer már állítólag csodával határos módon '93 nyarán fölépült a rákból, aztán 1993 december 13.-án valahogy mégiscsak meghalt...)
2013. jún. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
48%

"24 éves volt '56 - ban". Na és? Mansfeld Péter a sitten várta meg a 18 - at. hogy felakaszthassák. Meg még 4 - 500 felkelő rajta kívül. Horn Gyula pufajkás múltja nem kérdés. Az volt, ez tény. Az vitatott, hogy mikor és milyen akciókban vett részt.

Magas rangú kommunista (az volt, csűrhetjük - csavarhatjuk) politikus volt, komoly pozíciókban dolgozott. A Szovjetúnióban, Rosztovban végzett.

Nehéz demokratának nevezni azt aki élete nagyobb részét (ez is tény) a diktatúrában politizálta végig. Anyagai, amelyek '56 - os múltjára fényt deríthettek volna, eltűntek, éppen miniszterelnöksége idején. Emlékszünk a nevezetes "na és?" -re. Volt fél százalékos nyugdíjemelés, Bokros - csomag, sok egyéb. Az, hogy érezvén az idők szavát váltott - mint sok más elvtársa - csekély érdem.

Sosem számoltatták el. És már nem is fogják.

Egy ember halála mindig szomorú. Bizonyára vannak hozzátartozói, akik rendes emberek, akiknek hiányzik és siratják. De ezzel együtt egy sötét múltú, Kádár köpenyéből előbújt figura volt.

2013. jún. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Pro Patria ***** válasza:
18%

"Azért az Antall sem lehetett volna egyetemi tanár az előző rendszerben, ha nincs valami köze ahhoz az érához"

- Ez tàrgyi tévedés. Egyfelől ő már az 1956-os forradalomban is politikai szerepet vállalt, másfelől gimnáziumi tanár volt, ahonnan sorozatos figyelmeztetések után 1959-ben el is bocsátották.

Eztán a politikamentes orvostörténeti kutatásban vett részt. De még ezalatt is több III/III-as ügynök jelentett róla.


"arról nem beszélve hogy egyszer már állítólag csodával határos módon '93 nyarán fölépült a rákból, aztán 1993 december 13.-án valahogy mégiscsak meghalt..."

- Ami számomra felveti a gyanúját, hogy nem természetes körülmények között halt meg. A volt szocialista országok titkosrendőrségeinek kedvenc módszere volt a sugárzó anyagokkal való megölés. Litvinyenkót is polóniummal mérgezték meg.


És éppen az a legszemléletesebb, hogy Horn alakított kormányt a következő ciklusban.

Már az is jellemzi a rendszerváltást, hogy ő, akinek emberek vére tapadt a kezéhez, vágta át a vasfüggönyt...

2013. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
0%

Egy hitvány féreggel kevesebb. Sajnos még van belőlük elég, a többi politikus is felfordulhatna.


"Azért mert a mélymagyarok mindenkit utálnak aki baloldali"


Mindenkit utálok aki politikus.

2013. jún. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Meeszaaros ***** válasza:

Nem a gyűlölet, inkább a megvetés a jó szó.


Sokan megvetjük azokat, akik egy megszálló hatalmat kiszolgálva a saját népükre fegyvert fognak. Horn semmivel sem volt különb, mint a német megszállással hatalmat kapó nemzetiszocialista csendőr, aki zsidó honfitársait küldte a halálba.


Hornról az a téves kép él, hogy az ő bátor fellépése nyomán omlott le a vasfüggöny. Az igazság az, hogy semmilyen szerepet nem játszott ebben, sőt párt- és kormánytársa, Németh Miklós úgy fogalmazott, hogy Horn volt az utolsó, aki támogatta a határnyitást. Aztán miután lebontották a vasfüggönyt, kiharcolta, hogy ő vághasson át Alois Mock osztrák alkancellárral egy visszaépített díszletet – amelyet hajlítható alumíniumdrótból építettek, hogy könnyen átvághassák.


Horn mocskos múltja ellenére nem volt hajlandó eltűnni a politikából, sőt a magyarságot szemen köpve azt felelte a karhatalmista múltjára vonatkozó kérdésre: „Na és?”


Hornék azzal váltották meg Nyugaton a szalonképességüket, hogy a külföldi cégek prédájává tették a magyar gazdaságot. Még állami profitgaranciát is kaptak egyes közműszolgáltatók, ami példátlan.

2014. nov. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!