Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Így nem lehetne munkahelyeket...

Így nem lehetne munkahelyeket teremteni?

Figyelt kérdés

Szerintem így egyszerűen hamar lenne munkahely..:

-Az állam meg vesz egy céget ami régen magyar volt de ma már nem az például a Bocit, ami most jelenleg az Osztrák Nestle terméke.

-Ennek a cégnek 98%, hogy lenne annyi bevétele, hogy gyárat nyisson újra Miskolcon (bár nem tudom, hogy van e még Miskolcon Boci gyár de akkor mondjuk még egyet Nyíregyházán) ha máshogy nem akkor a kinti gyár/gyárak eladásával a befolyt pénzből meg vissza települ.


Ezt meglehetne csinálni a Győri Édessel, a Rábát így kilehetne terjeszteni stb, stb...



2013. jún. 14. 15:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%

"Meglehetne tenni de nincs rá pénze az államnak."


Amíg ennyit sikkaszt minden felsővezetőnk, addig nem is lesz. Tökmindegy, melyik oldalt vizsgáljuk, Fityesz vagy emeszpé, Orsós Viktor vagy LiBajnai.

2013. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
72%

#11

Szerinted Orsós győzike majd egyszer csak meggondolja magát és az elsikkasztásra szánt milliárdokat veszteséges csokigyár vásárlására költi hogy aztán még veszteségesebben üzemeltethessék itthon?

2013. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
19%
Sokkal egyszerűbb lenne a külföldi multik kihajtása. Sorra alakulnának itthon az új cégek.
2013. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
#12 igazad van, az sokkal jobb ha csak natívan ellopja :DDD Elvégre csak ő van az országban, neki ez a pénz JÁR ugye, a kisember meg dögöljön csak meg.
2013. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
26%

"Kárpótlás nélkül is lehet államosítani halkan jegyzem meg."


Így van. Ma is ez az egyetlen járható út.

2013. jún. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
24%
A 13-asnak igaza van. A piac kitöltené a megüresedett helyet a Tesco-Auchan stb kitelepítése után. SŐT megszűnne a német-angol-francia termékek behurcolása és talpra állhatna a magyar gazdaság.
2013. jún. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
61%
A legnagyobb baj az, hogy a nemzetközi versenyben egyáltalán nem versenyképes a magyar gazdaság, főleg a magyar munkaerő. A városokban még elfogadható a helyzet, de egy szegénységben élő vidéken, ahol a képzettség sokszor a 8 általánost sem éri el, évek óta nem dolgoztak az ember, az infrastruktúra pocsék, ott külföldi tőke nem fog beruházni, mert az egyébként alacsony minimálbérnél kb. fele annyiért dolgoztathat már a szomszédba is. Magyarország eleve tőkeszegény, így a nagyobb horderejű beruházásoknak nem sok esélye van, illetve a hajlandóság is alacsony, mert nagyon magas az elvonás, bizonytalan a beruházási környezet (pl: jogszabályok), és még sorolhatnám, arról nem is beszélve, hogy az itthoni vásárlóerő is szegény, olyan alacsonyan ár pedig ilyen adottságok mellett nehéz termelni, hogy azt itthon megvegyék. A szlovákoknál, románoknál JÓVAL alacsonyabb a közterhek mértéke, illetve a bérek színvonalat (bár ha jól emlékszem, azért a szlovákok is törnek felfelé e téren), senki sem fog idejönni. A mi adópolitikánk és bérpolitikánk egyáltalán nem versenyképes. Mi lenne a megoldás? Elsősorban rohamtempóban fejleszteni a képzettség színvonalát, akár közoktatáson, akár a vállalatok állami forrásból biztosított magánképzésén keresztül
2013. jún. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%

"A legnagyobb baj az, hogy a nemzetközi versenyben egyáltalán nem versenyképes a magyar gazdaság,"


Erre a legegyszerűbb megoldás ha nem tesszük ki az értelmetlen versenynek a hazánkat. Nem kell importálni olyat amit idehaza is megtud termelni a gazdaság...

2013. jún. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Folyt: gyökeres változásokat eszközölni az adó- és járulékrendszerben, stabil, kiszámítható jogszabályi környezetet teremteni, és a szükséges infrastruktúrát biztosítani. A látszat ellenére egyáltalán nem szükséges ehhez több ezer milliárd forint. Példa: Ha az állam támogatná a munkaerőképzést, és ehhez adna bértámogatást is a legszegényebb térségekben, akkor a cégeknek egyből lenne használható munkaereje, olcsón. Nos, eddig mindig történtek hasonló próbálkozások, mint ahogyan a mostani kormány esetén is, csakhogy 1, Ezek nem új munkahelyek létrehozására irányultak 2, jelentős a bértámogatás, de a megszűnése után a helyzet változatlan. Ezt kellene kiegészíteni hihetetlen ütemű oktatással, képzéssel, mert azt egy életre megszerzed, az relatíve egy életen át vonzóvá teszi a munkaerőt. Itthon sajnos azonban pont, hogy az oktatást ölik meg, holott ez lenne az egyetlen esélye az országnak a fejlődésre.
2013. jún. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
67%
Megtermelni bármit meg tudunk, csak kérdés, hogy mennyiért és milyen hatékonysággal.
2013. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!