Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért csökken ennyire Miskolc...

Miért csökken ennyire Miskolc népessége?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Mennyire?
2013. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Sokan költöznek el mivel nem valami jó a megélhetés arra.


A másik probléma pedig az apacs indiánok jelenléte akik egyre többen vannak és egyre több a bűnözés.

2013. jún. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

A legtöbb egykori nagy ipari városnak csökken a népessége. Sőt, Budapest lakossága is csökken. Ez a szuburbanizáció. Azaz, amikor aki megteheti, az kiköltözik inkább a várostól 10-20 km-re a "zöldövezetbe". Praktikus okokból. Egyrészt adott egy család, amelyik bent a városban bérel egy 60-70 nm-es lakást, 65 ezer forintért 5-7 ezer közös költséggel. Ez bent van a dzsumbujban, a panel vagy kőrengetegben, ha fingasz azt is meghallják, nem is beszélve arról, amit az asszonnyal csinálsz. Mérlegel az ember, hogy mondjuk a család havi fix keresete (én ennyire tenném, amitől már érdemes elkezdeni ezen gondolkodni) 300-350 ezer ft, ebből elmegy 200 rezsire, kajára, gyerekre. Miért éljen bent a betonrengetegben, amikor lehet kertes háza. Van mondjuk 2-3 millió megtakarításuk (vagy ha nincs az sem baj, bevállalnak még egy gyereket, kapnak ugyanennyi szocpolt a kettőre), ezért simán bevállalnak egy 10-12 milliós hitelt, amiből egy kisebb kulipintyót vehetnek 20 km-re a várostól. És mondjuk az eddigi 75 ezer bérleti díj megemelkedik 100 ft törlesztőre és nem is vettek a nyakukba olyan nagy terhet.

Ez a jelenség már korábban megkezdődött, most szerintem inkább lelassult, mert 1. az embereknek nincs megtakarításuk, 2. félnek a hiteltől.


A szuburbanizáció egyébként jó dolog, mert egyrészt tehermentesíti a várost, fellendíti (jó esetben) az építőipart, és az emberek mondjuk valamennyire önellátóbbak is lesznek, mert a kertben pl. megterem a hagyma, paradicsom, uborka, zöldség...stb.

2013. jún. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Amiket itt felsoroltam, ha összevetjük (ezt kihagytam) akkor elmondható, hogy így hosszú távon a megélhetés is olcsóbb. Mert egy 75- ezres bérleti díj és egy 100 ezres törlesztő között olyan nagy különbség nincs. Arról nem is beszélve, hogy pl. a rezsi akár olcsóbb is lehet, mert ha saját kertes háza van az embernek, akkor választhat alternatív megoldásokat pl. a fűtésre. Miskolc körül főleg, ahol közel a sok jó fatüzelő.
2013. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a szuburbanizációban semmi különösen jó.

Már nem a nagyvárosban fizetik az adókat, de ugyanúgy annak az útjain kocsikáznak, és oda járnak iskolába, dolgozni. Többet utaznak a házuk és a munkahelyük között, mint a nagyvárosiak, úgyhogy jobban szennyezik a környezetet is. Tehát az infrastruktúrát használják, de a fenntartásában már nem játszanak szerepet.


Mindegy, ez offtopik, Miskolcnak alighanem a szuburbanizáció a legenyhébb problémája.

2013. jún. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
74%
Azt hiszem két külön nézőpont szerint vizsgáljuk.
2013. jún. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ConnectCare ***** válasza:
100%

Szerintem Miskolc legnagyobb problémája, hogy per pillanat a létezésének nincsen igazi oka. Úgy értem ezt, hogy régen kereskedőváros volt, majd pedig komoly iparváros, most viszont semmilyen ilyen jelzővel nem lehet (szerintem) egyértelműen felruházni. Elsősorban szerintem Miskolcnak újra rá kellene találnia önmagára (még ha ez biztosan elvontan is hangzik) és eldönteni, hogy iparváros, kereskedőváros, idegenforgalmi célpont vagy mi szeretne lenni.


A másik probléma szerintem, hogy Miskolc sajnos az országon belül sincsen igazán jó helyen, viszonylag az ország szélén van, a potenciális befektetőknek kedvezőtlenebb helyen (nem Győr pl. közel az osztrák határhoz) és egy társadalmilag is problémásabb régió központja.


Miskolccal szerintem úgy, hogy ugyanazok a törvények vonatkoznak rá, mint az ország többi részére, nem lehet vagy csak nagyon nehezen komoly fellendülést elérni. Természetesen nem gondolom, hogy ki kellene kiáltani egy külön hercegséget vagy valamit, de Miskolc akkor lenne vonzó város, ha alacsonyabb minimálbér lehetne itt vagy szabadabb gazdaság lenne engedélyezve stb. Valami, ami előnyt ad a többi országrésszel szemben. Máskülönben nem tudjuk felvenni nagyon a versenyt a többi magyar várossal, főleg Debrecennel.


Én erősen szorgalmaznám az együttműködést Kassával is és próbálnék itt egy erős régiót kialakítani, amiben Miskolcnak megvan a saját szerepe.


Nagyon kellene ide a felzárkóztatás is, a minőségi oktatás és minden, ami a város humán fejlettségét emeli.


Ma Miskolc a magyar Detroit, de szerintem aki itt lakik az tudja, hogy egyébként egy értékekben gazdag, szerethető város a városunk, amiben lenne potenciál csak per pillanat nem igazán szerencsésen állnak felettünk a csillagok.

2013. jún. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!