Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ölik 40 éve a pénzt...

Miért ölik 40 éve a pénzt ebbe a fociba?

Figyelt kérdés

Bajnoki mérkőzésen volt amikor 30-an voltak kint, Fábry showban hangzott el ez, és pont ő miért hazudna? Így kicsit sok százmilliárdokért stadionokat építeni.


41 éves Hofi felvétel már az akkori szar fociról: http://www.youtube.com/watch?v=ZqYxlYb6saE


2013. jún. 6. 18:05
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Most azért mert Orbán Viktor focirajongó. De azelőtt miért azt nem tudom. Én utálom, szerintem egy nagy szar az egész.
2013. jún. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Én is ki nem állhatom a focit, de szerintem itt az igazi kérdés inkább az, hogy ha már ennyi pénzt beleölünk, akkor miért nincs neki eredménye? Rossz a válogatott? Az igazi tehetségeket nem választják be, inkább haveri alapon megy a dolog? Vagy nincs elég edzés? Fogalmam sincs...
2013. jún. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
a magyar foci arra tökéletes, hogy pénzt sikkaszanak vele, munkád adjanak simicskának meg egyéb csókosoknak. ennyi.
2013. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
6%
Azért mert a foci a a leglátványosabb sport és identitást fejez ki. Erre érdemes pénzt költeni és kell is.
2013. jún. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Van az országban kb. 30-50 ezer ember, akit lázba hoz a hazai foci. Ez azt jelenti, hogy kimegy hétvégente a kedvenc csapatának a meccsére, esetleg egy évben egyszer idegenbe is elutazik, hajlandó utazni 2-300 km-t az ország másik végéből, hogy lássa a válogatottat mondjuk Svédország ellen...stb.

Ennek az 50 ezer embernek a szórakozásáért, bosszankodásáért fizet ki az állam éves szinten is milliárdokat. Ami pedig számomra a legdühítőbb, hogy a magyar klubokat is támogatja!


Azt nem bírják megemészteni, hogy nekünk egyszer volt egy nagyon sikeres válogatottunk és klubszinten is Európa élmezőnyének a végén, középmezőnyének az elején voltunk, most meg nagyon messze vagyunk ettől. A futball látványsportág, ezért nyomatják bele a pénzt, ahelyett, hogy annak a pénznek mondjuk csak a 20%-át azokra az olimpiai sportágakra fordítanák, amelyekben még sikeresek vagyunk, de nemsokára ott is leelőznek minket.


Az első válaszoló leírta, hogy a miniszterelnökünknek ráadásul hobbija a futball és az állam pénzére szeret úgy tekinteni, mint a saját kasszájára.

Eddig se szerettem a magyar futballt, mert nagyjából volt szerencsém belelátni, hogy miként működik, az utánpótlástól kezdve a profi szintig, de most már egyre jobban utálom.

2013. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
12%

Mert ez tulajdonképpen a világ egyik legmeghatározóbb sportja. Ezt lehet szeretni, vagy lehet rá fújolni, de a tény, hogy ez így van. Legalábbis Európában, Afrikában és Dél-Amerikában biztosan, de Ázsiában is nagyon jelentős. Emiatt nem akar egyik ország sem nagyon lemaradni a többitől, és mindenki meg akarja mutatni minimum azt, hogy azért nem egy nagy senkik, ami a focit illeti. Ezért ölik bele a pénzt, és bíznak folyton, hogy majd talán jobbak leszünk.

Pénz nélkül meg labdarúgó bajnokságot rendezni sajnos nem lehet. Egyből mindegyik szélnek eredne...

2013. jún. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Azért az is érdekes hogy a hippiszupi focisulikra is milliárdokat szúrnak el évente közben egy gyerektől elkérnek havi 120-at csak hogy oda járhasson. Arra ez meg is adja a választ hogy miért olyan a színvonal amilyen, arra viszont nem hogy az a rengeteg pénz hova folyik pl Felcsúton.
2013. jún. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mert az olimpiai sportágak senkit nem érdekelnek, amíg nincs olimpia.Ellenben foci a páratlan évek kivételével minden folyamatosan van.
2013. jún. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ez tulajdonképpen a világ egyik legmeghatározóbb sportja. "


"Azért mert a foci a a leglátványosabb sport és identitást fejez ki. Erre érdemes pénzt költeni és kell is."


Ennek ellenére Nyugat-Európában sehol nem támogatja az állam ilyen mértékben a profi futballt. Sőt, van ahol semennyire sem. Én még nem hallottam, hogy az olasz állam kisegíti a Fiorentinát, mert adósságai miatt bajba került, vagy hogy az angol politikusok a West Hamnek akarnának új stadiont építeni az állam pénzén.

2013. jún. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

#8

Téves az értesülésed. A foci sem érdekel senkit. Az emberek max a Vb döntőt nézik meg esetleg a bl döntőt de azok már fanatikusoknak mondhatók. A kézilabda manapság sokkal több embert megmozgat és arra még sem költenek egy fillért sem pl egy normális stadion van az egész országban pedig BL győztes csapatunk is van meg a világversenyeken is stabilan a top10-ben van a válogatottunk.

2013. jún. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!