Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mekkora lenne ma a hőbörgés a...

Mekkora lenne ma a hőbörgés a trianoni döntés miatt, ha a magyar többségű területek nálunk maradnak?

Figyelt kérdés
Akkor is menne a nagy gyászolás? Mert az szerintem jogos volt, hogy ahol többségben nem magyarok életek, az függetlenedni akart. Az meg csak a mi hibánk, hogy hagytuk őket elszaporodni a saját területeinken.

2013. jún. 4. 11:29
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Nem az embereket temettem el, hanem a területről mondtam le. Azzal még egyet is értek, hogy támogassuk az ottani magyar oktatást, de meg sem szabad próbálni visszaszerezni a területeket. Csak háborúval lehetne, és egyrészt kiröhögnék a hadseregünket, másrészt az erőszak nem old meg semmit.
2013. jún. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Trianon itt van a midnen napjainkban ... nem kell revízióért kiáltani, de beszélni lehet és kell is róla . Történelmünk szerves része és igenis fel kell dolgozni, hogy mit csináltak miért csinálták ... Álszentség netovábbja, hogy a határokat pont a gyarmattartó birodalmak húzták meg ...
2013. jún. 4. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
A nemzetiségi területeket nem lehetne függetleníteni mert nem összefüggő területen vannak. Erdélyben nem voltak többségben a románok. Az már egy másik kérdés hogy ha a Romániához csatolt területeket nézzük akkor ott 57% volt a románok aránya Ez csak trükközés volt a statisztikákkal mert a Partium és a Bánság nem tartozik Erdélyhez. Azok a területek amiket elcsatoltok ezer éven át az országhoz tartoztak annál csak nagyobb volt az ország azelőtt. Románia Andrássy grófnak köszönheti létezését. A szerbeknek semmi közük a Délvidékhez. A szlovákok nem akartak elszakadni és a ruszinok sem. A szlovének nem voltak számottevő tényező. A horvátok el akartak szakadni de ha azokkal a határokkal kiválnak az nem lett volna igazságos mert Horvátország azelőtt csak három megyéből állt a többi területet tőlünk csatolták oda.
2013. jún. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 Pro Patria ***** válasza:
Meggyőződésem, hogy sokkal kisebb - talán csak egy szűk nacionalista réteg foglalkozna vele, de őket sem vennék nagyon figyelembe - és a II. világháború is más menetben zajlott volna le.
2013. jún. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 Pro Patria ***** válasza:

Azon pedig nem tudom, mit nem lehet megérteni, hogy Trianon nem a múlt, hanem a velünk élő jelen. Ma is tart. Ma is milliónyi magyar van elszakítva a hazájától, idegen nyelvbe kényszerítve, másodrangú állampolgárként, jogfosztva.

Ez az, ami nem múlt el. Ez az, ami a mai napig témává teszi.


Az, hogy több mint 90 éve történt: na és? Budát 150 év múltán foglaltuk vissza. Ha ilyen hozzáállás lett volna eddig, ma is félholdas zászló lenne felette. És ilyen gyalázatosan nyilatkozik róla az MSZP? Ilyenkor sem tudják megtagadni magukat? 2010-ben azzal az indokkal szavazták le a kettős állampolgárságot, hogy "rontaná a jószomszédi viszonyt". Igazi kádárista utódpárt, ott volt a "testvéri országok" szervilis kiszolgálása a magyarok érdekeinek feladásáért cserébe. Le se tagadhatnák.

Most pedig kiadják a nyilatkozatot, hogy Trianont nem lehet visszacsinálni.

Az egyetlen szerencse, hogy ez a fajta mentalitás csak az ő bandájukkal jelent meg, különben már országunk sem lenne.


De hova tovább: a nemzetiségek is ugyan miért szakadtak ki akkor? Hiszen évszázadok óta Magyarországon éltek, önként költöztek be, azok a földterületek sosem voltak más állam részei, mégis kiszakadtak. A ruszinoknak, szlovákoknak még csak önálló hazájuk sem volt.


És ne mondja senki, hogy "de akkor még lehetett, ma már nincs ilyen", mert az európai történések épp az ellenkezőjét mutatják. Koszovó elszakadt - arra sem fogadtak volna sokan - Katalónia függetlenségi népszavazást fog tartani a jövőben, Skócia már az idén.

2013. jún. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
Az említett területeken mindenhol többségben vannak az említett nemzetek, és az elszakadásra való igény és a nemzetközi politikai támogatás is megvan. Ez aligha mondható el a külhoni magyarságról.
2013. jún. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Utolsónak van igaza. A határon túli magyarok kisebbségben vannak, vagy háborút akartok?
2013. jún. 6. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Nem kell háború ahhoz, hogy felismerjük, hogy határon túli magyarokat elnyomják .... Tiszteld a legyőzöttet.
2013. jún. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 Pro Patria ***** válasza:

"Az említett területeken mindenhol többségben vannak az említett nemzetek"

- Ahogyan a felvidéki magyarok, a bácskaiak, vagy Székelyföld népessége is 90+ magyarajkú.


"és az elszakadásra való igény"

- Kipipálva.


"és a nemzetközi politikai támogatás is megvan."

- Milyen nemzetközi támogatás van a nyugati hatalmak rovására történő elszakadásra? (Hiszen amik szóba jöttek, és amik még szóba jöhetnek, mind őket - Franciaországot, Spanyolországot, Angliát - gyengítenék.)

Ellenben:

[link]

Világszerte tüntettek, Németországban, de még az amerikai kontinens nagyvárosaiban is, Kanadában is.

2013. jún. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!