Kinek jó az, ha a külföldiek felvásárolják az értékes magyar földet? Ha a földárak megindulnak az európai átlag fele?
Akinek van főldjük azoknak.
Csak akor lehet hitelt felveni rá amiből mondjuk egy új traktort tud veni a megmüveléséhez ha forgalom képes.
Ezt Széchenyi is igy gondolta hogy a mezőgazdaság csak uj eszkőzőkel tudd fejlődni az ujeszkőzőkhőz pénzkel pénzt meg a főld egy részének az eladásával vagy hitelt vesznek fell rá csak ugy tudnak szerezni.
Ha tilos lene főldet eladni akor hitel képetelen lene,
És akinek sürgősen drága eszkőzők kelenének hozá .( melósok sem olcsók) az gondba lene ha nem tudna honan pénzt szerezni pl ha bedőglik a traktorja és nem ér anyit a háza minte gyúj hasonló tarktor.
"Lehet ezért kapunk a következő ciklusban kétszer annyi földtámogatást, mert úgy se magyarhoz fog vándorolni a pénz?"
Most is nagyrésze a "nagyokhoz" megy, a morzsán osztozik a többi. Nem tudom hány %-ban van így, egyszer olvastamn valahol ilyesmit, de nem emlékszem rá már.
Viszont a ugaroltatásra nem fognak adni ha jól hallottam, ami nem is lenne baj mert akkor a sok ügyvéd, orvos, satöbbi "mezőgazdász" majd nem veszi fel a semmiért ezeket a pénzeket.
Az Unió létezésének egyik alapja, hogy a tagállamok állampolgárai egymás országaiban is szabadon letelepedhetnek és vállalkozhatnak egy közös piacon belül. Ebbe a szabadságba beletartozik a mezőgazdasági tevékenység űzésének szabadsága is, tehát a tagállamoknak lehetővé kell tenni, hogy más tagállamok állampolgárai is földet szerezhessenek.
Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az adott terület abban az esetben, ha például azt egy belga állampolgár veszi meg, Belga államterületté válna. Tehát ilyen módon az országot felvásárolni nem lehet. Ugyanúgy magyar jog alá fog tartozni a terület, ugyanúgy előírható művelési kötelezettség és ugyanúgy be kell tartani minden szabályt, mint magyar földtulajdonos esetében.
Magyarországon 300 ha vagy 6000 AK értéknél több földet senki nem szerezhet.
Az áremelkedés azért jó, mert ha viszonylag egyformák az árak, akkor nem indulnak el tömegesen az emberek külföldre (jelen esetben hozzánk) földet vásárolni, hanem mindenki otthon műveli a saját országában a földet.
Az agrártámogatások rendszere pedig azért olyan jelentős az EU-ban, mert az Unió egy csomó olyan pl. környezetvédelmi szabályt betartat, amihez ha nem adna támogatást, az EU-s termelő hátrányba kerülne azokkal a nem EU-s termelőkkel szemben, akiknek ilyen szabályok betartására nem kell pénzt költeniük.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!