Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ángyánt hogyhogy nem dobták...

Ángyánt hogyhogy nem dobták még ki a fideszből?

Figyelt kérdés
Engem nem zavar, legalább ott is van egy jó arc.

2013. jún. 3. 20:47
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Na ilyen szavazói vannak a Fidesznek...

Joe ezt rám értetted? Mert én nagyon-nagyon nem vagyon fidesz szavazó.

2013. jún. 4. 16:47
 12/15 Joe Makepeace ***** válasza:
Hát lehet, hogy nem vagy Fidesz szavazó, -sőt hat biztos, te csak tudod magadról- akkor bocs, de mindenesetre nagyon más gondolataink vannak akkor egy párt helyes működéséről!
2013. jún. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Szerintem félreértettél, vagyis nem fejtettem ki annyira a véleményem. Általában erről a képviseleti demokráciáról azt gondolom, hogy nem méltó erre az elnevezésre. Ez valójában egy burkolt, kissé liberális diktatúra. Mi választjuk meg azt akinek teljhatalma lesz, és jogunk van talán tüntetni, de sokra nem megyünk vele. Nem tudunk beleszólni a mindennapi döntésekbe. Ráadásul még párton belül is egyfajta vélemény létezik. Mi megválasztjuk a képviselőinket, de aztán egy darab Orbán Viktor, Mesterházy Attila vagy Bajnai Gordon fog dönteni a párt nevében. Aki kiszavaz, azt megbüntetik. Viszont ha már pártokról és képviseleti demokráciáról van szó, akkor azt tartanám természetesnek, ha az együttműködő emberek egyet is értenének. Legalábbis ha 100-ból egy gondol mást, akkor nem értem, hogy ő mit keres abban a társaságban.
2013. jún. 4. 20:52
 14/15 Joe Makepeace ***** válasza:
48%

Őszinte leszek: nem tudom, hogy Ángyán mennyire lóg ki a Fideszből, nem hallottam mostanság nyilatkozni, de az tény, hogy általam igen csak tisztelt baloldali politikusok elismerően nyilatkoznak róla, és tudom hogy már többször vetettek föl olyasmi lehetőséget sokan, hogy akkor mit keres ott a Fidesznél?!

Nézd meg Fodor Gábort, bár ez nem igazán jó példa, mert nála maga a párt ment át liberálisból radikális vagy inkább hát minimum markáns jobb oldaliba (jobb-középről már szó sincs), azért hagyta ott őket...

Viszont, ami NAGYON FONTOS, és (természetesen) az én véleményem következik:

Egy párttagnak (különösen a legfelső vezetésnek) azért nehéz, mert ha tetszik neki, ha nem, neki személyesen is felelősséget kell vállalnia a pártja (viszont még a szövetségese, vagy koalíciós partnere esetében sem igaz ez így, mert az egy másik eset), cselekedeteiért, ha úgy tetszik tartania kell a hátát! Abba naná hogy beleszólhat (bár azt gondolom hogy a magyarországi jobboldal messze van ettől, nem tudom egyáltalán hallottak-e erről), hogy például egyetért-e, hogy megtegyenek-e egy bizonyos intézkedést (persze ezeket a vitákat nem az országgyűlésben viszik véghez, legalábbis furcsa lenne látni mondjuk a Mesterházyt vitázni látni a Kovács Lászlóval...) de mondjuk pártgyűléseken, és egyéb más módokon.

Ha 10-ből egyedül marad a véleményével, akkor lehet például kompromisszumot kötni, és még vagy egy fél tucat módon lehet egy párton belül egyezségre jutni!

Ha mondjuk egy kormánykoalíció esetén nagyon nem tetszik mondjuk egy KDNPs-nek, hogy a pártja támogatja a Fidesz egy programpontját, mondhatni így járt, legföljebb ha interjú készül majd vele, vagy mondjuk egy fölszólalásánál elmondja, hogy ő miért is nem akarta ezt, vagy azt, de! Ha túl sok ilyen történik, azt általában nem egy ember véleménykülönbsége miatt, de adott esetben mondjuk akár pártszakadás is követheti olyannyira, hogy én 1-2 példától eltekintve még nem hallottam olyat, hogy egy-egy új párt ne egy másikból való kilépéssel jött volna létre, akármelyik oldalról is legyen épp szó...

A baloldal ma sokkal modernebb, mint a jobboldal, sőt ők értik igazán mi az hogy nyugati demokrácia, mi az hogy demokrácia, úgy tűnik hogy itt a jobboldalnak erről halvány elképzelése sincsen, csak a diktatúráról és az ő "igazukról"!

Náluk az "egy a tábor egy a zászló" elképzelés valósul meg semmi egyéb, egy párttal a jobboldalon! Döbbenetes...

Attól pedig mert valaki akár egy 5-ös pártszövetségben van, még megőrzi a párttagkönyvét, és nem a szövetséghez kell neki hűnek lenni, hanem a pártjához, és a párttársaihoz lojálisnak!

Jobboldalon ez ismeretlen fogalom azt elhiszem!

Amit ők gondolnak, na egy olyan berendezkedéshez kitűnően passzol mondjuk egy Rákosi! De ehhez akkor minek kellett egy '56?

2013. jún. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, nekem erről a "párt" szóról is az 50-es évek jut eszembe, vagyis a törikönyvek mert akkor még a szüleim sem éltek. De vajon lehetséges-e egy ilyan demokrácia, amibe mindenkinek van valamilyen beleszólása, de legalábbis az irszág ügyeit transzparenssé teszik? Mindenkinek joga lenne ahhoz, hogy átlássa a dolgokat, és figyelembe is vegyék a véleményét, vagy elnagyarázzá, hogy milyen döntést mért hoznak. Ez már majdnem athéni. Vagy egy platóni egyeduralom az egyszerűség kedvéért. Ezzel a rendszerrel nem sokra megyünk.
2013. jún. 4. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!