Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy ilyen...

Mit szólnátok egy ilyen régiós átszervezéshez Magyarországon?

Figyelt kérdés
[link]
2013. máj. 26. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hét központ lenne,csak hogy így is nehéz és drága a megyeszékhelyre beutazni. Hát még úgy?Még több átszállás,idő, mert azért kéne régiós ügyeket intézni,ezt lásd be.
2013. máj. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 rémuralom ***** válasza:
Ha elmondod, hogy mi bajod a régiók jelenlegi területével (tehát miért érezted fontosnak például azt, hogy Veszprém megye nyugati része a nyugat-dunántúli régióhoz tartozzon), nekem nem lenne gondom vele. A legtöbb megyei feladatkört simán a régiókhoz lehetne utalni spórolás vagy nagyobb hatékonyság elérése céljából, de ez szerintem rendesen működne a jelenlegi régióhatárok között is. És bónusz kérdés: mit jelentenek a számok az egyes járásokon?
2013. máj. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

11: Hát még ha Budapestre kell menned valamiért! Mondjuk Szabolcsból, hm? Valójában inkább olcsóbb lenne a dolog, mert a közlekedés megszervezése a régió feladata lenne (a hozzá tartozó forrásokkal együtt!), azt sokkal hatékonyabban tudná megszervezni. Onnantól kezdve nem lehetne országos hepajt csapni ez ügyben, ugyanis helyben lenne a döntés és a felelősség is.


Ilyen jól szervezett régiók létrehozásával a vidék versenyképesebb lenne Budapesttel szemben, azaz tőke áramlana ide, ami meg munkahelyeket szül. Ehhez persze nem elég csak a közigazgatást átalakítani, de az egy szükséges lépés hozzá.

2013. máj. 26. 20:34
 14/14 A kérdező kommentje:

12: Szerintem nem teljesen ideális a jelenlegi beosztás, mivel egész megyék alapján történt. Jász-Nagykun-Szolnok és Veszprém megye az, amit "szétosztottam". Az általam felrajzolt változat talán életképesebb, kevésbé konkáv régiókat tartalmaz, nagyjából próbáltam a potenciális központok köré szervezni a régiókat. Itt például Szombathely azért lett központ Győr helyett, mert az egész régiót tekintve könnyebb a megközelíthetősége. A Dél-Alföld egy kicsit fura kérdés, lehetne akár kettészedni is, de az ottani településszerkezet miatt szerintem így ideálisabb. Fontos, hogy legalább 800 ezer ember lakjon egy régióban, így fér bele az EU-s NUTS2 kategóriába.


(A számok az alap járási térképen voltak, amit átszíneztem.)

2013. máj. 26. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!