Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ma van a Hősök napja, megemlék...

Ma van a Hősök napja, megemlékeztek róluk?

Figyelt kérdés
A világháborúk alatt elesett magyar honvédekre emlékezünk ma, persze ez a médiában nem hír.
2013. máj. 26. 11:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
73%
Szép dolog megemlékezni a világháborúk "hőseiről", de mikor emlékezünk meg a középkorban hősi halált halt (h)őseinkről?
2013. máj. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%

"10-es, kifejtenéd hogy miről beszélsz?"


A magyarok ugyanúgy támadtak rá a Szovjetunióra, és ugyanannyi keresnivalójuk volt a Don-kanyarnál, mint az USA-nak Vietnamban. Aki a hazáját védi, az egy őt támadó ellenséggel szemben harcol. Aki egy másik országra rátámad, az a szememben nem honvéd, nem hős, legfeljebb szerencsétlen áldozat.

2013. máj. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 EagleHUN ***** válasza:
57%
13 -as ebbe a "Hősök" napjába minden hős beletartozik. A középkori végvári vitézek is. Meg a tatárjárásban elveszettek is. A honfoglaló kalandozásokban elesettek is. Sőt még talán Attila seregeiben elesettek is.
2013. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

és szerinted jókedvükben mentek oda harcolni, és nem azért mert ezt parancsolták nekik? És róluk nem kéne megemlékezni? A dédnagypapám harcolt abban az időben, és hadifogságban is volt, szóval én elég hiteles információkkal bírok az ügy kapcsán, olyan utasításokat kaptak szerencsétlenek, hogy ha az első sort kilövik, akkor vegyák fel a fegyvereiket és lőjenek, és ha őket is lelövik, akkor a következő sor jön és így tovább..

az, aki megpróbálja bemocskolni az emléküket, azokat én elvitetném szibériába és agyonlövetném az összeset

2013. máj. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

EagleHUN


Úgy tudtam, hogy csak a két világháború magyar áldozatairól szól a Hősök napja.

Bárcsak megemlékeznénk az ősi hőseinkre is.

2013. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
61%

"és szerinted jókedvükben mentek oda harcolni, és nem azért mert ezt parancsolták nekik?"


Ezért írtam, hogy ők nem hősök, hanem szerencsétlen áldozatok. És azért írtam mindjárt az elején, hogy le kellene vonni a tanulságokat, nem pedig isteníteni azokat (pl. Horthyt), akik odaküldték őket a vágóhídra.


"aki megpróbálja bemocskolni az emléküket, azokat én elvitetném szibériába és agyonlövetném az összeset"


Na látod, pont az ilyenekre céloztam, mint te, amikor azt írtam, hogy akik annyira meg akarnak emlékezni a hősökről, azok nem tanultak a világháborúkból semmit sem.

2013. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 EagleHUN ***** válasza:
34%

14-es csak részben van igazad. Mert Magyarországgal szemben elég durva igazságtalanságok történtek már elég sokszor. És úgy néz ki hogy csak úgy lehet helyretenni a dolgokat, ha visszatámadunk. Ez még ma is áll, nem csak akkor, és nem csak azokban a háborúkban. Mivel ezekben a Magyarság számára legfontosabb ügyekben a politika/külpolitika csúnyán kudarcot vallott.

Mindkét háborúba belerángattak minket, sőt tulajdonképpen megszállt ország voltunk, még kiugrani is kiakartunk, átállni a másik oldalra. Erre mi kaptuk mindkétszer a legnagyobb büntetéseket, még a főbűnösöknél is nagyobbakat. A 2VH harmadik legnagyobb és legvéresebb városostroma is itt volt.

Erre fel jönnek ma a férgek és megpróbálják kijelenteni hogy mi kollektív bűnösök vagyunk. Bocsánat, én nem éltem akkor, nem követtem el semmit, de az adómból fizetett jóvátételt OV megduplázta tavaly! Hát ezzel már nagyon tele van a..., szerintem nem csak nekem...


Másrészt a katonai stratégák és taktikusok is megmondják bármikor, ha valaki védekezésre kényszerül vagy arra rendezkedik be az vesztett, mert emiatt lépéshátrányban van. Lépéselőny az ha te méred az első csapást. Ez a mai modern fegyverek mellett még inkább igaz. A mai Magyar hadsereg reagálni sem tudna egy esetleges támadásra, egyszerűen pár óra alatt elérnék a támadóink az átellenes határainkat...mivel "csak" védekező fegyvereink vannak, amik semmire nem jók.

2013. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!