Hol van az a határ, amikor az adóemelés hatására már csökkennek az állam bevételei?
Ha már nagyon magas az adó, akkor nagyon megnő az adóelkerülés, illetve visszaeshet a termelés, ha a hasznot az állam vonja el. Így végül hiába emelik egyre jobban az adókat, egyre kisebb lesz a bevétel.
Attól tartok Magyarország elkezd ebbe az irányba haladni és ez mindhárom nagy politikai táborra igaz.
Hát ez egy elég bonyolult kérdés, ugynis attól függ, hogy melyik roszágról beszélünk, ott milyen a gazdaság összetétele és még 1000 más dolog.
De abban igazad van, hogy valahol a határ közelében van a magyar adószint és szükség lenne csökkentésre
És vajon hol a határ amikor a megszorítások hatása érződik?
Kit adóztatnak vagy szorítanak meg?
Milyen hatása lehet a fogyasztásra és annak a szerkezetére (import fogyi) esetleg a lehetséges fejlesztésekre vagy a beruházásokra?
Ez elég komplikált, a magyar gazdaság szerkezetét elnézve meg szinte kusza!
Laffer görbe maximumánál.
Hogy ez hol van, országa válogatja. Sokmindentől függ (gazdaság állapota, adófizetési hajlandóság, adó beszedésének hatékonysága, stb stb).
Szerintem Bajnai és Orbán jó irányba vitte el az adórendszert, hogy a termelés helyett inkább a fogyasztást adóztatják.
De itt is van egy határ, ha nagyon magas az ÁFA, jövedéki adó, akkor megnő a feketepiaci forgalom, az emberek külföldre járnak át vásárolni, visszaesik a fogyasztás, így megint csak csökkennek az állam bevételei.
"Szerintem Bajnai és Orbán jó irányba vitte el az adórendszert, hogy a termelés helyett inkább a fogyasztást adóztatják. "
Na pl itt a rezsi csőkentés amit a termelőcégek fizetnek meg mert nekik drágáb lesz. A termelés nem lett olcsóbb mindegy hogy az 17 az aadó és 25 az áfa vagy 25 az adó és 17 az áfa . Amugyis az Áfa az latalános forgalmi ADÓ . Ezel a cégek kőltségei nem csőkenek sőt nőlnek ha az alapanyagot drágában veszik .
Már jóval tull léptuk azt a határ a válalkozások nem tudtanak fent maradni az adók miat keveseb vállalat keveseb bevétel.
A kormány (nem csak a mostani) már rég túllépett a Rubikonon. A minden hónapra egy új extraadó, folyamatos megszorításcsomagok ennek következményeként a beruházások, GDP, tényleges munkavállalók száma csökken.
Ehhez jön még a demográfiából adódó létszámcsökkenés a munkaerőpiacon. Mindezek ellenére rengeteg a munkanélküli. Az adóztatás által kivéreztettet lakosságnak nincs pénze szolgáltatásokra, termékekre pl: nyaralás, fodrász, lakásfejújítás, étterem stb. Debrecen lakosságnyi dolgozó menekül el évente az országból. ( Nem 200.000, hanem ahányan értelmes munkát végeznek ennyi lakosból ) Egy évtized alatt ez Budapest elvesztése.
"Hát ez egy elég bonyolult kérdés, ugynis attól függ, hogy melyik roszágról beszélünk, ott milyen a gazdaság összetétele és még 1000 más dolog.
De abban igazad van, hogy valahol a határ közelében van a magyar adószint és szükség lenne csökkentésre"
Ez a gazdaságon kívül attól is függ, hogy milyen adóról van szó, így nem lehet az egész magyar adórendszerre ilyen kijelentést tenni. Más lapra tartozik egy általános dolog, mint pl. az ÁFA, és máshova pl. a különadók.
Bár ezt a szintet súrolhatják, attól szerintem nem kell tartani, hogy át is lépik. Ez azt jelentené, hogy az adót úgy tudnák csökkenteni, hogy mellesleg még az állam is jól járjon vele - és természetesen a közvélemény szemében népszerű lépés lenne, mint az adócsökkentés leggyakrabban. Ilyen potyagólt egyik mai párt sem szalasztana el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!