Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kisbabáknak kedvük támadt nem...

Kisbabáknak kedvük támadt nem megszületni?

Figyelt kérdés

Érdekes, ahogyan a mélybe lökte az Orbán-Simicska duó a születések számát. Nota bene az elmúlt két év a legrosszabb 2 év, amióta a KSH publikálja az adatokat, cirka 50 éve.


[link]


2013. máj. 23. 14:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
93%

A családi adókedvezmény nem is hozhatta meg a gyerekvállalási kedvet. Csak azok tudják teljesen igénybe venni, akiknek elég magas a jövedelmük. Ők nem vállalnak több gyereket, mert akkor nem tudnának nekik minden drága cuccot megvenni.

A családok többsége, főleg a fiatalok örülnek, ha van munkájuk és megtudnak élni, és egy gyerekre felvenni a kedvezményt. De kilátásuk sincs az anyagi helyzetük javulására. A gyereket pedig fel is kell nevelni.

2013. máj. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
78%
Majd itt is ki lesz dumálva, hogy lassabban fogyott idén a február huszonkilencedikén a magyar mint tavaly. Tehát a magyarok létszáma nő, nem pedig csökken ahogy a balliberálisok állítják!
2013. máj. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
68%

Az élet egyre több területén döbbennek rá az emberek hogy mennyire palira veszi őket a Fidesz.

Ígértek fűt-fát és milett belőle? szinte semmi sem az aminek ők annak idején leírták. első olvasatban még lehet hogy jól hangzik amit mondanak, de ha egy kicsit a mélyére ásunk az ígéreteiknek neaggyisten utána számolunk, hamar kiderül hogy valami zsiványság lapul mögötte vagy egyszerüen csak hazugság az egész. Hát ezzel a születés szám emelkedéssel is ígyjártunk, de még ez el is menne ha csak ez az egy ilyen sumákjuk lenne, sajnos van nekik bőven föld mutyi-trafik mutyi stb-stb,lehetne sorolni naphosszat sajnos. A fideszre szavazók jól kicsesztek az egész országgal mikor ezeket megszavazták.

2014-ben változtatni kell mert ha ez a mutyi kormány marad kisemmiznek bennünket mégjobban. én Bajnait látom egy olyan embernek aki ezt a lerombolt mutyi gazdaságot gatyába tudná rázni. Ha eljön az ideje én biztos hogy rá szavazok, elegem van az önjelölt kontár senkik eszetlen uralkodásából.

2013. máj. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

"Jól van, de évszázadokkal ezelőtt nem volt ennyire bonyolult az emberek élete."


Most sem bonyolult, ha nem teszed azzá.

2013. máj. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem meg egyre önzőbbek az emberek, és a gyerekvállalás önfeláldozással jár. Már mindenki 14 éves korától bulizik, de azért 28 éves koráig tanuló (nehogymár dolgozni kelljen), lehetőleg semmi felelősség, laza kapcsolatok, én, én, én, meg a hedonizmus, kb ez megy. Ez nem segíti elő a gyerekek születését.
2013. máj. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Tehát akkor a Fidesznek sem sikerült megállítani az ország demográfiai hanyatlását, ez sajnálatos.

Pedig az irány szerintem jó volt, hogy a dolgozók gyermekvállalását próbálták ösztönözni a legalsó társadalmi rétegek helyett. De hát a társadalmi értékrend is változik, ma már csak a fiatalok fele köt házasságot és azok fele is válással végződik. Az 1 vagy 2 gyermekes családmodell az uralkodó.


Úgy tűnik politikától függetlenül megállíthatatlan a demográfiai spirál.

Születések száma:

1970 - 152000

1980 - 149000

1989 - 123000

2000 - 97000

2010 - 90000

2050 - 60-65 ezer, ebből 21-23 ezer roma


Sajnos nem lesz, aki megtermeli a nyugdíjakat és mivel négy nagyszülőre jut egy unoka, így az idősgondozóban is hiány lesz, hacsak az állam nem bízza a közmunkásokra:

[link]


Sajnos nem látni reményt a helyzet javítására és valószínű már el is késtünk vele 10-20 évvel.

2013. máj. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
17%

baromság

munkhalyemen 2012-2013-ban hét baba született

előtte meg nulla évekig


és pont hogy a családi adókedvezmény a jó

(azt meg balliberálisék elveszik általában)

2013. máj. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

munkhalyemen 2012-2013-ban hét baba született

előtte meg nulla évekig


És Matolcsy a vezetékneved, nem?

2013. máj. 23. 20:30
 19/19 anonim ***** válasza:
26%
És ez még semmi. Nem a "narancsdiktatúra" és Orbán az oka ennek, hanem az egész világon válság van, növekszik a bűnözés és minden sz@r. Ki akarna azért gyereket szülni, hogy végül a saját és a gyerek életét is tönkretegye? Szerintem érthető.
2013. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!