Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért szokás kihúzni a lepényt...

Miért szokás kihúzni a lepényt? Miért nem hagyják magától "megszületni"?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 13:43
1 2
 1/11 krisztivan ***** válasza:
Nekem fél órát vártak rá:-) Aztán olyan vérzés lépett fel ami miatt sürgős lett a lepény megszületése és az összezárás.
2013. ápr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A lepényt ugyanúgy megszülöd. Nálam a szülésznő "húzta" miközben nyomtam, de ennek kb annyi szerepe volt, mint amikor a gyerkőc fejét is igazítgatta.
2013. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálam 5 perc után szó szerint kirángatták. Igen, próbáltam tiltakozni, meg megkérdeztem, hogy mi ilyen sürgős. De őszintén, nem voltam egy küzdős állapotban, így csak úgy megtörtént akaratom ellenére. 2 nap múlva összeestem és borzalmasan véreztem - benn maradt a lepény egy darabja... A dokim szerint nem volt összefüggés a kirángatás és a bennmaradt darab miatt, és megsértődött, amikor nem adtam neki hálapénzt. De hát nem voltam hálás, az az igazság...
2013. ápr. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is "besegített" a szülésznő, de azért kellett nyomnom alaposan.
2013. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Elvileg a lepény normálisan megszületik magától.

Ha nem, akkor kell kivenni.


Ha valami bent marad belőle, azt pedig ott, azonnal észre kell venni.

2013. ápr. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Nincs rá logikus indok, a WHO ellenzi, fájdalmas, káros, de hát ebben az országban elég, ha valami szokás, és akkor nem kell jónak is lennie. Ez van. :(
2013. ápr. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem vártak, nem tudom már mennyit, nem volt órám :) de nem sokat, mondták hogy nyomjak, közben a hasamat is nyomták és már hamar ki is csusszant :) átnézték egyben van-e, és ennyi volt
2013. ápr. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a szülés után a második legrosszabb élményem az volt amikor szó szerint kitépték belőlem a lepényt:(

Amikor képes lettem arra, hogy beszéljek, és fogyeljek is arra amit mondanak akkor megkérdeztem miért kellett kitépni, ők azt válaszolták, hogy olyan mértékben repedt szét a méhem és a hüvelyfalam, hogy indokolt volt a mihamarabbi kivétel, hogy nekikezdhessenek varrni.

2013. ápr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem kihúzta a szülésznő, nem kellett nyomnom, és nem is éreztem semmit.
2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első szülés után nekem finoman cibálták csak a zsinórt tényleg csak úgy lassan, kicsit, és mikor már engedett- ez kb 20perccel volt szülés után, akkor nagyon finom mozdulatokkal kimasszírozta belőlem a szülésznő a lepényt és egyátalán nem fájt.

2-szorra már egy másik szülésznő szülés után szabályosan beletenyerelt a hasamba, iszonyú szarul esett, el is toltam a kezét, de mondta, hogy jajajajaja- meg kell szülni és ha nem nyomhatja ő ki, akkor nyomjak. Nyomtam egy tökpicit- és ki is csúszott- szóval nem értettem én sem, hogy mi a francnak mászott bele a gyomromig a hasamba.

3szorra meg szülés után mikor már fürdették a kicsit, a dokim jött oda és mondta, hogy sietve vegyük ki a lepényt is, mert a harmadik szülés... nem tudom mi volt az összefüggés. És ő tenyerelt belém, de ő lassan indított és egyre jobban nyomta. Már marhára fájt, akkor ő is elkezdte mondani, hogy akkor nyomjak egyet. Nyomtam és szintén szépen egydarabban ki is csúszott.


Hát nem tudom miért nem lehet várni, vagy valami normális módon "kiráncigálni" a lepényt onnan, ha már ők nem tudnak várni. Minek kell az ember hasába úgy beletenyerelni, mikor olyan rohadtul érzékeny még akkor, és tényleg nagyon fáj. :(

2013. ápr. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!