Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek jó lesz majd ez...

Szerintetek jó lesz majd ez az új törvény?

Figyelt kérdés

[link]


A mozgóboltokat ,sajnálom , nem kellene őket kitiltani .

A romákat meg a hasonlókat majd kilehet szerencsére ,ahogy kivettem a szövegből.



2013. máj. 18. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon jó.
2013. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ConnectCare ***** válasza:

Szerintem ez egy hülyeség, aminél még abban sem vagyok biztos, hogy nem ütközik uniós szabályba.


Magyarországon a kereskedelem abból a szempontból teljesen szabadon zajlik, hogy az eladó meghatározhatja, hogy mikor és mit árul, a vevő pedig azt határozhatja meg, hogy vesz vagy nem vesz a felkínált termékből. Így az én ablakom alatt akár hosszú tömött sorokban is vonulhatnak mindenféle mobilboltok, akkor sem kell költenem egy forintot sem. Viszont a lehetőségem megvan rá.


Ezzel a törvénnyel én is elvesztem a lehetőséget a vásárlásra vásárlóként és az eladó is elveszti a lehetőséget, hogy eladjon nekem valamit. Tehát megint csak a szabadságunk lesz lekorlátozva kicsit.


Kevesebb versenyből jönnek majd a magasabb árak és a szűkebb kínálat is.


És igazából legálisan veszélyes vagy rossz minőségű termékeket eddig sem lehetett árulni, ugyanúgy, mint ahogy a késezős, ágyneműzős árusítók sem legális kereskedelmet folytattak. Így őket tulajdonképpen nem fogja nagy zavarni, hogy nem lesznek legálisak ezután sem.


Aki viszont minden szabályt betartó mobil boltot üzemeltetett, az ezzel a szabállyal jól megszívja. Pedig nem biztos, hogy rosszabb árus, mint egy üzlethelyiséggel rendelkező másik.

2013. máj. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ian Catman ***** válasza:

Meg kell nézni a törvény konkrét végleges szövegét, valamint a végrehajtási utasításokat, addig nincs értelme róla beszélni.

DE addig is, előzetesen.

1. Az illegális boltozókat ki KELL szorítani szerintem is. Csakhogy. Ezek azért "illegálisak", mert ma sem jogosan működnek. Ez tehát olyan, mint hogy "nem szabad lopni".

2. Viszont jogos, hogy ezek ellenőrzését, tiltását keményíteni kell, különösen az élelmiszerekét.

3. A jogosan működő mozgó üzleteket épeszű önkormányzat onnét nem tiltja ki, már a saját érdekében sem, ahol egyáltalán nincs bolt. Aki meg nem jogosan, illegálisan dolgozik, méltóztasson kiváltani az engedélyt, és mehet.

4. Ugyanakkor itt inkább a lényeg (de lássuk meg a törvényt) tehát nem az illegális boltokon van, illetve nem az lesz a vita tárgya, azok tiltásában nagy az egyetértés. Inkább az lesz a gond, hogy az önkormányzat (jegyző) kitilthatja az egyiket és beengedheti a másikat, ami erősen korrupció gyanús lehet. Szerintem csak ez lehet a gond, az illegálisok tényleg menjenek a fenébe.

2013. máj. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!