Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szlovákoknál miért van külön...

Szlovákoknál miért van külön "Uhorszkó" meg "Magyarszkó"? Ennek politikai/kisebbségi komplexusbeli okai vannak?

Figyelt kérdés
Úgy értve... összes többi nyelvben is Hungary, Ungarn, Magyarország, Hongrie stb. volt mindig, csak szlovákoknál van külön Magyaroszág1 és Magyarország 2... De az a kérdés, hogy miért?
2013. máj. 14. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Valami hablatyot olvastam ennek a magyarázatáról, hogy külön nevezik a történelmi Magyarországot meg a mostanit.

De amúgy össze-vissza hazudoznak, olyanokat találnak ki, amitől az ember haja égnek áll. Már Liszt is tót volt szerintük, az persze nem számít, hogy egész életében világosan magyarnak vallotta magát...

Mindegy, az ilyen sehonnaiknak az a jó, hogy bármit kitalálhatnak, a nép meg elhiszi, más úgyse nagyon törődik velük.

2013. máj. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nálunk is külön kifejezés van Nagy-Magyarországra és a mostanira...


Uhorsko=Nagy-Magyarország, Mad'arsko=Magyarország

2013. máj. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Bizony, kedves kérdező, ennek POLITIKAI okai vannak.

Hiszen elismernék, hogy a Felvidék mindig is a Magyar Királyság része. Tehát MAGYAR!


Egyszerű példa.

Teszem azt holnap Szlovákia megkapná a Dunántúlt és a 2020-as történelemkönyvben már nem mint az egykori Magyarország területe, hanem az Európai Unió részeként tárgyalná.

Mert a Dunántúl területileg része az EU-nak, de mégis MAGYARország.



Ha már ennyire Uhorszkóznak, írhatnák "Szent Korona országait". Az legalább történelmileg hiteles.

2013. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Az Uhorsko is hiteles számukra, hiszen ők 1920 előtt is így hívták az országot. Ezen a legnagyobb baromság fennakadni egyébként, egyszerűen csak tessék egy kicsit szlovák fejjel gondolkodni: az ő szemléletükben a trianon utáni Magyarország csak egy utódállam, olyan, mint Csehszlovákia. "Uhorsko" viszont egy többnemzetiségű nagy "birodalom" volt.
2013. máj. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

"Hiszen elismernék, hogy a Felvidék mindig is a Magyar Királyság része."


Az "uhorsko" szó ugyanúgy magyart jelent, ugyanarról a tőröl fakad, mint az "ungarn", "hungary" és a "hongrie" szavak. Csak éppen szlávos. Mivel a szlovákok évszázadokig a magyarok mellett éltek, akik magukat magyarnak nevezték, a köznyelvben meghonosodott a "madarsko" elnevezés. Románoknál ugyanez megfigyelhető, nekik is két szavuk van a magyarokra: maghiar és unguri. De úgy vettem észre, hogy angol írásokban is gyakran előkerül újabban a "magyar" szó a hungarian helyett, főleg ha etnikai kérdésről van szó.

2013. máj. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Pannónia Oroszlánja ***** válasza:
Amiért a magyaroknál van külön Belorusszia és Fehéroroszország nekünk. Az egyik egy idegen név, a másik meg a saját anyanyelvükön lévő név.
2013. máj. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat... Egyébként tudom hogy kit jelent melyik, de a MIÉRTJE érdekelt volna...
2013. máj. 15. 11:56
 8/18 anonim ***** válasza:
A miértje is le lett írva. Számukra a mai Magyarország nem ugyanaz az ország, mint 1920 előtt, csak az egyik utódállam Csehszlovákia, Románia és Szerbia mellett. És ha két dolog nem ugyanaz, akkor logikus, hogy más a neve. Nekünk ez furcsán hat, mert mi úgy látjuk, elvették tőlünk a területeket. Ők viszont úgy látják, csak felosztották a nagy "Uhorskót".
2013. máj. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Pro Patria ***** válasza:
12%
Akartam válaszolni, de jobban én sem tudnám kifejteni, mint a 66%-os válaszoló, így csak magam részéről megerősítem a mondandóját.
2013. máj. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

66%

Valóban, a mai Magyarország de nem más állam, nem utódállam, csak 2/3-val csonkább, úgyhogy ez téves megállapítás a tótok részéről, nem?

2013. máj. 15. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!