Teljesen érthetetlen az Eu és az IMF kettős mércéje?
Hogy van az hogy vannak olyan egyszeri kiigazítások amelyekkel nem értenek egyet és van amivel igen, van amit beszámolnak a hiány csökibe és van amit nem.
Jelesül a manyup idegesíti őket, ahogy a külön adók is, de a privatizációs bevételek meg nem és az örömmel elfogadják!
Teljesen tisztán látszik az érdekek kutyakomédiája.
Nem érthetetlen. Csak a valós bevételeket és kiadásokat számolják be. A Manyup nem az. A privatizációs bevétel viszont valódi bevétel. Akkor is, ha korrupció van mögötte.
A külön adókat azért bírálják, mert nem valószínű, hogy be is folynak az államkasszába a tervezett összegek. Azonfelül gátolják a gazdaság növekedését.
"Nem érthetetlen. Csak a valós bevételeket és kiadásokat számolják be.
És a manyup pénzek miért nem valósabbak mint a privatizáció során befolytak?
" A Manyup nem az. A privatizációs bevétel viszont valódi bevétel. Akkor is, ha korrupció van mögötte.
Miért is? Elmagyaráznád mert ennek így semmi értelme.
"A külön adókat azért bírálják, mert nem valószínű, hogy be is folynak az államkasszába a tervezett összegek. Azonfelül gátolják a gazdaság növekedését.
Miért?
Egy kivéreztetett társadalom megsarcolása mennyiben biztos és számolható bevétel egy multival szemben?
Arról nem is beszélve hogy miért lenne kisebb a fogyasztásra gyakorolt kedvezőtlen hatása ha nyugdíjat csökkentenek mintha a Telekomot adóztatják vagy a bankokat?
Teljesen zagyva és a valóságtól elszakadt magyarázat.
Sokkal érthetőbb és relevánsabb hogy a centrum érdekeit veszik alapul.
Beleszámolták, nem tudom, honnan szedted, hogy nem. Valós bevétel, beszámították. Egyszer, ahogy azt illik.
Csakhogy a manyup-lenyúlás nem csökkentette a hiányt, mert amit nyertünk a vámon, azt elvesztettük a réven. A manyup-lenyúlás azt üzente a pénzpiacnak, hogy itt bármit megtehet a kormány, mert kétharmadot adtak a zemberek, mindjárt a gravitációt is eltöröljük, meg lenyúljuk a manyup-pénzeket, meg még ki tudja, mit utána. Ezért aztán higgadt befektető nem ad pénzt kölcsön a kormánynak még három hónapra sem, nemhogy évekre. Csak a spekuláns veszi az államkötvényt, ő meg nem aprópénzért (úgyhogy a kormány hálás lehetne a spekulánsoknak, ehhez képest két éven keresztül ellenük is folyt a gazdasági szabadságharc, újabban ezt a címkét valamiért nem használják). Úgyhogy hiába fizettük vissza egyszer a lejáró államkötvényeket a lenyúlt manyup-vagyonból, a következő kört már újra államkötvényekből kellett, azt meg csak horribilis kamattal tudtuk eladni. Ugyanott tartunk hiány tekintetében, mint korábban - tavaly már három megszorítócsomag kellett, hogy sikerüljön tartani a hiánycélt -, plusz most már a manyup sincs.
legfrissebb eb számításba oylan fontos lépéseket nem számolnak bele, mint az mnb által hitelezés öszönző programot, ami 250 milliárdos tétel ...
vagy a kamat csökkentés miatt jelentősen csökken a kiadási oldalon a teher (kamatteher kisebb lesz ) idén 100 milliárddal jövőre 200 milliárddal ...
Ezért nem tud számolni az Eu és az imf ezeket a tételeket nem látja, mert ehhez napra kész számításokat kellene végezni .... van ott kettős mérce ráfogja az unió, hogy nem látja ezeket a tételeket, de ezeket márciusban már láthatta láthatja, hogy folyamatosan csökken az alapkamat stb stb ...
eunek eddigi legpontosabb számításai is 0,7% tévedett deficit tekintetében ... szóval tényleg nincsenek képben ..
""Beleszámolták, nem tudom, honnan szedted, hogy nem. Valós bevétel, beszámították. Egyszer, ahogy azt illik.
Érdekes hogy eddig soha nem volt probléma a privatizációból befolyt összegek mint egyszeri bevétellel csökkenő államadósság. Ugye a 90es években és a 200es elején az állami vagyon 90% át elprivatizálgattuk és mind mind az adósságcsökkentés kielégítése címszó alatt.
Akkor ugye facafiuk voltunk!
"Csakhogy a manyup-lenyúlás nem csökkentette a hiányt, mert amit nyertünk a vámon, azt elvesztettük a réven.
Ez nem igaz.
Sajnos a manyup pénztárak egyrészt nagyon nagyon kevés kamatfelhalmozódást jelentettek, mert hiába adott az állam magas alapkamatot rá, ha az indokoltnál 3-4× magasabb volt a működési költség. A magyar nyuggekassza 5-6× kevesebb költséggel kezelte a pénzt és még kamatot sem adtak neki. Ugyanakkor a nyugdíjrendszerben hatalmas költségvetési lukat nyitott, hiszen a be nem fizetett összegeket az adókból kellett pótolni. El se kezd hogy ami befolyik abból kell a nyuggereket fizetni, hiszen akik ma nyuggerek azok nem abba a szerződési rendszerbe fizettek ba ami a magánnyugdíj kiemelésével számol. Az az a bevezetése is teljesen jogellenes volt.
De a lényeg hogy az államháztartás szempontjából rövidtávon nem csak egyszeri bevétel kedvező hatásai jelentkeznek, hiszen az adókból nem kell befizetni a nyugdíj alapba a magánbiztosítók számára kiemelt részt.
"A manyup-lenyúlás
Ez már maga egy vicc, hiszen a működési költségük olyan magas volt hogy egy normális állam, az USA vagy a németek a hollandok, már az első évbe elásta volna ezeket a biztosítókat.
"azt üzente a pénzpiacnak, hogy itt bármit megtehet a kormány, mert kétharmadot adtak a zemberek, mindjárt a gravitációt is eltöröljük, meg lenyúljuk a manyup-pénzeket, meg még ki tudja, mit utána.
Nem barátom.
A kormány azt üzente hogy nem leszünk Görögország!
Hogy agyig adósodva nem fogunk úgy egy 2. IMF hitelt felvenni hogy az elsőből még semmit nem fizettünk vissza. Az az, bármi áron, de megakadályozzuk az adósság spirál kialakulását. Ennek a megértéséhez kellett egy kis idő a piacoknak de a 4,75% os alapkamat és az alacsony cds felár engem igazol és nem téged!
"Ezért aztán higgadt befektető nem ad pénzt kölcsön a kormánynak még három hónapra sem, nemhogy évekre.
Komolytalan vagy és úgy látom nem igazán érted az egészet. A rövidlejáratú állampapírok az igazán spekulatívok, a közép és hosszú lejáratúak viszont nem.
Egy egyszerű dolog amit 100× eljátszottak velünk a befektetők és mi nem véletlen mindig megettük.
A rövidlejáratú aukciókon be karteleztek és az érdeklődés hiányát imitálva arra késztették a jegybankot hogy alapkamatot emeljen. Miközben a hosszú lejáratúakat meg vették mint a cukrot, akár 3× os túljelentkezéssel is.
Ez a shortolás leg faékebb változata amit nem változata és ha a jegybankba nem annyira "érdekes " emberek vezényelnek ez soha nem lett volna lehetséges.
"Csak a spekuláns veszi az államkötvényt, ő meg nem aprópénzért (úgyhogy a kormány hálás lehetne a spekulánsoknak, ehhez képest két éven keresztül ellenük is folyt a gazdasági szabadságharc, újabban ezt a címkét valamiért nem használják). Úgyhogy hiába fizettük vissza egyszer a lejáró államkötvényeket a lenyúlt manyup-vagyonból, a következő kört már újra államkötvényekből kellett, azt meg csak horribilis kamattal tudtuk eladni.
Na amit leírtál annak nincs se eleje se vége se füle se farka.
Tényleg nem zavar hogy 4,75% az alapkamat és az USB szerint jövőre a soha nem tapasztalt 5,5% ra is lemehet, mind ez történelmileg a legalacsonyabb soha nem látott CDS felárért?
Miért is volt 2007-2011 ig nagyon magas az alapkamat?
Mert egy kialakult oda vissza kontra hatás gerjedt a magyar Ft és az alapkamat között.
Mivel a villágkonjunktura soha nem látott pénzbősége és a felelőtlen hitelezés egyre kockázatosabb üzletekbe hajszolta a befektetőket a folyamatosan eladósodó magyar állam 8, majd később 10% ra verte fel az alapkamatokat.
Persze mivel a deriatív eszközök, kereszt finanszírozások miatt, a minősítő intézetek felelőtlen magatartása miatt a befektetők az alapszabályt "7% felett nem veszünk állampapírt" nem tartották be, így nagyon keresett volt a Ft és mesterségesen lebegett a 180-200Ft/euro között.
Amikor a válság lehűtötte a magas kamatokra épülő felelőtlen várakozásokat, akkor az alapkamatokat magasan kellett tartani míg a Ft elkezdett a gazdaságban elfoglalt értékére zuhanni. Ez a folyamat, néhány spekulatív shortolástól és manipulációtól eltekintve határozta meg a magyar monetáris politikát.
Mikor látták hogy a 2012 es számok igen is a kormányt igazolják, már az első negyedéves adatok mentén is kedvezőbb megítélés és befektetői hajlandóságban mutatkoztak meg. Ez a folyamat máig töretlen, és ezt nem is mutatja meg jobban semmi mint az alacsony alapkamat és CDS felár.
"Ugyanott tartunk hiány tekintetében, mint korábban - tavaly már három megszorítócsomag kellett, hogy sikerüljön tartani a hiánycélt -, plusz most már a manyup sincs.
Nem nem barátom.
Ha nincs a manyup pénzből adósság törlesztés, akkor ma csődben lenne az ország. Ugyanis ma sokkal kevesebbet fizetünk az állampapírok kamataiért mint valaha.
Bocsi , nem tapasztalt 5,5% r, hanem
3,5% ra, is lemehet az USB szerint.
11:48
"Ugyanis ma sokkal kevesebbet fizetünk az állampapírok kamataiért mint valaha."
Hehehe, ez meg azért van, mert Japánban most épp fullra nyomatják a jegybanknyomdát :)
Semmi köze hozzá a Vezéredéknek.
"Hehehe, ez meg azért van, mert Japánban most épp fullra nyomatják a jegybanknyomdát :)
Semmi köze hozzá a Vezéredéknek.
Jahh, és mert Optimus kapitánynak a Marson véres a vizelete!
Ne vickeráldfózzál már.
Olyan létezik hogy egy egy külföldi hatás gyűrüződése (görög válság) euro válság) ráteszi a nyomát a Ft re, vagy a jegybank mozgására, de ezek soha nem pozitívan hatnak és csak nagyon rövid ideig.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!