Akik soknak tartják az adókat, azok miért nem a nagytőkét és az offshore-okat kritizálják?
"Én írtam az elsőt is, de akkor íme az érvek.
A nagytőke ellenesség még a kommonizmus maradványa. A kapitalizmus alapvető tulajdonsága, hogy a tőke centralizálódik.
A gond tehát nem az, hogy néhány vállalat/ember gazdagabb, mint a többiek, hanem az, hogy mennyire felelősen bánnak lehetőségeikkel és hatalmukkal.
Ennyi butaságot kis tücsök!
Kicsi barátom!
A teáltalad favorizált szabadpiac egyszerűen nem létezik!! Mitől szabad az a piac ahol nekünk az Eu ban a demokratikus keretek között minden szabályt betartva kell versenyezi Kínával ami minimum autóriter, a környezetvédelem smafu, a munkajog felejtős, stb stb.
Milyen rendszer az ami csak úgy képes talpon maradni hogy az állam és az emberek is eladósodnak? Az USA meg 5× özte az elmúlt 30 évben az adósságát, az emberekről nem is beszélve.
Nem veszed észre hogy az általad jónak és működőképesnek tartott rendszer agonizál?
Igen barátom, a nagytőke kapzsisága kizabálta maga alól a fogyasztást!
De te tényleg azt hazudod hogy az Eu ból legalább a 90% a a könnyűiparnak nem távozott keletre?
Hogy a neolibnsik globálnyik garázdálodás miatt nem szűnt meg véglegesen egy rakás munkalehetőség.
Hogy a nagytőke nem zsarolja az adóversennyel az államokat? Tényleg bonyolult jelenség vagy. Van 2 mérnök akiket meg kell fizetni mert ha elmennek azon hatalmasat bukik a multi, és van 1000 ember akiknek a reáljövedelme legalább 30-40% al csökkent az elmúlt 30 évben. Persze nem veszed észre, mert a keleti tömegtermelés olcsóbbá tett sok terméket, és persze termelt sok munkanálkülit, akiket nemzsebedből hanem az adódból kell fizetni.
Az a baj, hogy több különböző dolgot mosol össze. A szabad piac igenis létezik, bár nyilván vannak korlátai. A probléma nem az, hogy például a telefongyártást kiviszik Kínába, mert ettől csak olcsóbbak lesznek a telefonárak. A baj az, hogy itthon a korábbi rendszer miatt a munkavállalók elfelejtették, hogy a munkaerőpiacon is versenyképesnek kell maradni. Mert ha ezt a munkaerőpiac szereplői megteszik, akkor a telefongyártás helyett, majd telefontervezés települ ide, ami jobb és jobban fizet.
Az államadósság meg megint teljesen más kérdés, de a Krugman-i iskolát figyelembe véve valóban ártalmas a magas adósságszint. Ugyanakkor valójában egy 80%-os adósságráta is csak 0,1%os GDP visszaesést okoz.
A lakosságot meg senki se kötelezte, hogy hiteleket vegyen fel. Persze azzal egyetértek, hogy az akkori politikai vezetőknek jobban oda kellett volna figyelniük.
Ez mind mind csak rizsa!
"Az a baj, hogy több különböző dolgot mosol össze.
És sok különböző dolgok alkotnak egy egészet.
" A szabad piac igenis létezik, bár nyilván vannak korlátai. A probléma nem az, hogy például a telefongyártást kiviszik Kínába, mert ettől csak olcsóbbak lesznek a telefonárak. A baj az, hogy itthon a korábbi rendszer miatt a munkavállalók elfelejtették, hogy a munkaerőpiacon is versenyképesnek kell maradni.
Csak hogy ez nem így működik!
Kínában már ma is sok a mérnök stb stb az az a magas hozzáadott érték esetén is verseny van a nemlétező szabadpiac terepén.
Nem egyszerűbb lenne a nem demokratikus és úgy általában a fejlett országokban általános szabályokat nem betartó gazdaságoknak odaverni 300% vámot?
Persze akkor a nagytőke miből profitálna hatalmasat, hogy gerjesztené az adóversenyt és hogy húzná lefelé a munkabéreket?
Sehogy és ez itt a lényeg.
"Mert ha ezt a munkaerőpiac szereplői megteszik, akkor a telefongyártás helyett, majd telefontervezés települ ide, ami jobb és jobban fizet.
1, Ez megdőlt akkor amikor Kína India stb elkezdett embertelen sok sok mérnököt képezni, akik sokkal olcsóbban dolgoznak.
2, Még is, kiknek dolgoznak ezek az emberek?
Teljesen mindegy hogy hol, de a már nagy múltú multiknak, az az nem a tőke versenyez, ő ma már csak versenyeztet.
Újak meg nem jönnek létre max egy régi multi csak más néven hogy az elavultabb technológiáját, gépeit még használhassa nagyon olcsón.
"Az államadósság meg megint teljesen más kérdés, de a Krugman-i iskolát figyelembe véve valóban ártalmas a magas adósságszint. Ugyanakkor valójában egy 80%-os adósságráta is csak 0,1%os GDP visszaesést okoz.
Csak hogy maga a GDP is egy lufi, mert csak az adósság által kialakuló fogyasztás gerjeszti már évek óta.
Az elmúlt 10 évben a kamu fogyasztás húzta a kamu befektetéseket, aminek kamu a fenntarthatósága.
Nem a pillanatnyi államadósság a lényeg, ha van növekedés.
Hiszen a növekedés mértékéig a kölcsön annulálódik.
A probléma az hogy már rég nincs egyensúly a megtermelt javak elosztásában. Az az a munkaerő nem képes azt a fogyasztást megteremteni ami kell a növekedéshez, mert a tőke túl sokat húz le belőle. Persze ezt tudnod kellene hiszen ezt ma már nagyon sokan tudják.
"A lakosságot meg senki se kötelezte, hogy hiteleket vegyen fel."
Értem én.
Csak tudod, ha a reáljövedelmek csökkennek az adók egyre inkább a középen csapódnak le mert a nagytőke nem akar fizetni, akkor miből működik a gazdaság? Hitelből?
Hiszen az durrant ki?
"Persze azzal egyetértek, hogy az akkori politikai vezetőknek jobban oda kellett volna figyelniük
A politikai vezetők a nagytőke csikkzsebében vannak, ők figyelnek, de csak arra amit a nagytőke irányából instrukcióként kapnak. Ezért is volt a hatalmas dereguláció és olvadt teljesen egybe a kereskedelmi bank a broker tevékenység a befektetői alapok stb stb, aminek csak ez a csúfos bukta lehetett a vége hiszen (utólag könnyen) felismerhető hogy a deriatívák melegágya.
Arról nem is beszélve hogy a reál és a pénzpiacok kapcsolata is teljesen összenőtt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!