Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ahhoz, hogy a...

Szuperpocok kérdése:

Mit szóltok ahhoz, hogy a magyar államadósság kétszeresének megfelelő pénzösszeg van offshore-ban?

Figyelt kérdés

Az adatokat nem én találtam ki, hanem egy Tax Justice Network nevű bankárokból és pénzügyi szakemberekből álló szervezet számolta ki.

Magyarországról a nyolcvanas évek óta 242 milliárd dollárnyi magántőkét menekítettek ki a világ különböző adóparadicsomaiba.


Sokkal korruptabb hírben álló országokat, például Ukrajnát, Törökországot és Kazahsztánt is megelőzzük, ezt egy nemzetközi jelentés állítja.

John Christensen a Hetek című újságnak ma elmondta, hogy példátlan, hogy egy ország a teljes államadósságának két és félszeresét külföldre engedje úgy, hogy abból semmiféle bevétele nem származik…

A megdöbbentő adatok arra utalnak, hogy az elmúlt 30 év sorozatos külföldi hitelfelvételei és megszorításai jórészt értelmetlenül történtek.

Többéves kutatás után a héten jelent meg az első átfogó világjelentés az adóparadicsomokba menekített magánvagyonokról. Az igazságos adózásért küzdő, vezető közgazdászokból és bankszakemberekből álló Tax Justice Network civil szervezet azt állítja, hogy 2010 végén legalább 21 ezer milliárd dollár értékű magánvagyon rejtőzött offshore számlákon. Ez az összeg – ami csak a pénzeszközöket vette számba, és nem tartalmazza az offshore ingatlanokat, jachtokat és céges tulajdont – megegyezik az Egyesült Államok és Japán együttes éves nemzeti össztermékével (GDP).



2013. márc. 23. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Két dolog jut erről eszembe.

Az egyik hogy jelenleg még a parlament 20%-a elég egy vizsgálóbizottság felállításához, és amikor az LMP vagy a Jobbik kezdeményezi ezt egy politikussal szemben hogy vagyonosodási/pénzügyi átvilágíthatósági vizsgálat induljon, vizsgálóbizottság álljon fel, az MSZP és a Fidesz karöltve szavazzák le.

A másik a most kedden tárgyalt pénzmosási és a terrorizmus pénzelése elleni törvény, ami remekül gátat szabott volna az offshore-ozásnak, de csak beletette a kormánypárt azt a passzust, ami érthetetlen módon (?? :) ) kiveszi a törvényből a magyar állampolgárságúakat.


Ezek után azt gondolom, ha a törvényhozók gátat akartak volna szabni ennek, már rég megtehették volna. De mindkét nagy párt nyakig ül benne, sosem lesz érdekük megakadályozni, hogy ki tudják folyatni a pénzt az országból.

Megszívtuk. Ennyi.:(

2013. márc. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

simor szavai jutnak eszembe ez egy természetes dolog..

Simor azt írta, hogy cége egy EU-tagállamban bejegyzett, adót szabályosan fizető cég.

magyarán magyar ember megkeresi, simor kitalicskázza és cipruson üdülteti és csodálkozunk, hogy nincs pénz az országban?

2013. márc. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

"A megdöbbentő adatok arra utalnak, hogy az elmúlt 30 év sorozatos külföldi hitelfelvételei és megszorításai jórészt értelmetlenül történtek. "

Egyáltalán nem értelmetlenül. Mert pl. Demján Sanyi bácsi bemondta a rojálfülest Monte-Carlóban - youtube-on megnézheted.

Ez a kap. restauráció vívmánya... Hajrá Mo.!

2013. márc. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudod, az a vicc, hogy nem érdekel senkit, pedig ez az egyik legnagyobb problémánk. Én is kérdeztem már sokaktól és mindenki beleröhögött a képembe, hogy "na mi van, erre csak most jöttél rá?", miközben meg nem érdekli őket. Engem viszont megdöbbent.
2013. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez Magyarország, kérdező...

Az én munkahelyem olyan, mint az ország, csak kicsiben. Harcolok a szemét főnökünkkel magamért és a munkatársaimért, ők meg a főnököt védik, hogy én mégis mit képzelek magamról. Érted, ellenem vannak, miközben értük is küzdök.

Ez a magyarság: söpredék, amelyik vigyorogva végignézi, ahogy nyomorba döntik és még imádja is a rabszolgatartóit. Ezekért nem érdemes semmit sem tenni, pusztuljon el mind, én csak azt kívánom... :(

2013. márc. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Enek a pénznek a tőredéke jöne be adó formájába mert ithon is tudják hogy keruljék el tőrvényesen. A pénzuk 49 % át nem fogják le adózni mint egy melós . Igen enyi a külőnbség a kőzt amenyit a cég kifizet egy melósért és a kőzőt amit amelós készhez kap és éljen meg belőle fizese a részleteket és a rezsit. Ez minden országba probléma viszont még senki nem találta ki hogy lépjen fel elene. Pl valakinek tőb országba vanak cégei most mejik adóztasa a tulajdonost mejik szabályai szerint ijen kérdések nehezitik az ez eleni fel lépést.
2013. márc. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mit szólok hozzá?


azt, hogy rossz érzés minden nap úgy lefeküdni, hogy nincs offshore vállalkozásom(sem)


Akinek van, az egyszerűen él a lehetőséggel.A többi már csak irigység...

2013. márc. 24. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ennek a 242 milliárd dollárnak a 87%-a a 89-es rendszerváltáskor kiprivatizált gazdaságunkból van.

Szóval ez nem a kis józsi pálinkafõzdéjének a dugipénze.

2013. márc. 24. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!