Támogatnátok ezt? Jó ötlet?
Támogatnátok, hogy a vállalatoknak nyújtott mindenféle támogatás, engedmények, stb az alapján kerüljenek elosztásra, hogy a vállalatok a megtermelt bevétel mekkora részét tartják/költik el hazánkban? Ill meg lenne határozva, hogy mennyi az a minimum, amit magyarországon kell befektetniük ahhoz, hogy egyáltalán részesülhessenek bármilyen támogatásban. Tehát a vállalatok támogatására szánt összeg úgy lenne felosztva, hogy pl lenne 9 kategória: 10-20%, 21-30%, 31-40%, 40-50%, 51-50%, 61-70%, 71-80%, 81-90%, 91-100%. Ha valamelyik cég (mid1, hogy az valami mikrovállalkozás vagy kőgazdag multi) pl a 21-30% kategóriába kerül az azt jeleni, hogy a bevételének a 21-30%-át költi el magyarországon, a többit kiviszi külföldre.
A kormány a vállalkozások támogatására szánt összegeket a kategóriák szerint ossza szét. Tehát azokra a cégekre, akik a bevételeik 50%-át költik el magyarországon, azoknál fele annyi támogatás lenne szétosztva mint azoknál akik 100%-ban magyarországon költik el. (Tehát nem viszik ki az országból a megtermelt pénzt). Nem arról van szó, hogy a 10000 embert foglalkoztató multi fele annyi pénzt kapna, mint a sarki ABC, hanem, hogy az 50%os kategóriában mondjuk 10 milliárd pénz kerűl szétosztásra, akkor a 100%os kategóriában meg 20 milliárd, és a 10% os kategóriában meg 1 milliárd, és ez kerülne szétosztásra.
Semmiképpen nem támogatom. A vállalatoknak nyújtott kedvezmények gazdaságpolitikai célok alapján kell, hogy történjenek. Ilyenek: foglalkoztatottság, munkakultúra, termelékenység, hatékonyság, hasznosság, tisztesség. A bevétel elköltésének helye ebből a szempontból lényegtelen, ezt csak demagóg politikusok hirdetik, mert mindenki számára érthető és szimpatikus. De semmiképpen nem hasznos önmagában.
Ha egy vállalat pocsék minőségű termékeket gyárt pazarlóan, rossz hatékonysággal és a munkavállalót kizsigerelve, akkor a bevétel itthon történő elköltésének hatása nulla az okozott kárhoz képest. Pláne, ha a bevételt még hasonló beruházásokra költi. Akkor hamarosan itt egy elmaradott, káros és kártékony mentalitású dolgozókból álló gazdasági struktúra alakul ki.
A spanyolviaszt nem kell feltalálni, hanem ösztökélni kell a kormányt előnyt hozó tevékenységre (de hogy mi előny, mondja meg egy hiteles szakértő).
100 %ban nem lehet magyarországrol beszerezni mindent.
Vanak nagyon komoly drága felszerelések amit csak egykét országba gyártanak . Pl ha valaki vesz egy ujtipúsú cnc lézervágót ara jőne neki jol a támogatás de lehet hogy amit akarna azt csa k németországba vagy japánba gyártják.
Ezel csak elesnének a támogatástol mert anyit nem kapnak hogy megérje nekik inen vásárolni alapanyagot árukészletet ha edig nem teték.
"Ja még annyi, hogy a támogatásba kapott pénzt is kizárólag csak magyarországon lehetne elkölteni!"
Ezmeg elenőrizhetetlen ha adok neked egy 10 ezres és aztmondom csak a tescoba kőltheted ell számodra mindegy lene hogy azt a tizezrest vagy egy másikat kőltenél el a tescoba. És a tőbit meg az inetrer spárvba és lidulbe .
Nem lehet ne elenőrizni hogy az a támogatásbol ment e meg az egyépként is szükséges dolgokra pl a beszálitóktol vet árura lazán tőbet kpltenek a muktik ithon mint amenyi támogatást kapnak. PL a suzuki az agc től veszi az üveget a kocsiba csak anyilene hgy abol fizetné amit meg ara szánt volna megy a külfőldi hejre.
Támogatást célirányosan kéne adni hogy megnézék mire adják pl cnc gépekre gyártósora amik fejlesztik a gyárat de mondjuk a mükődési kőltségre nem szabadna hogy kapjanak vagy az üzemeltetésre és it hibázik az állam sok magyar válalkozás nem is lene nyereséges támogtás nélkül az ijeneket nem kéne eltartani az állanak ezek nem is biztos hoyg termelnek vagy kereskednek lehet csak a tulajt foglalkoztatjamagát és veszi fel a témogatásokat .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!