Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az ami jó volt a Kádár-féle...

Mi az ami jó volt a Kádár-féle szocializmusban Magyarországon?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 17:32
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
97%

A legjobb az volt, hogy nem volt létbizonytalanság. Nem fordulhatott elő, hogy elveszíted a munkád, és nem találsz másikat. Nem fordulhatott elő, hogy levágják a lábad combból, és 35%-os egészségkárosodást állapítanak meg, ami után még a másfél éves rehabilitációs ellátás sem jár.

Nem volt annyi finomság a boltban, nem vehettünk annyi ruhát meg szuper kütyüket, de azt a keveset, amink volt, nem kellett félteni.

2013. máj. 10. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
65%

Létbiztonság, közbiztonság, jogbiztonság trióból az első kettő megvolt.


teli has kontra szabadság a kérdés sok esetben

2013. máj. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%

Hiteles emberkének. 1982-ben hódoltunk be az IMF nevű magánharács legalizált bűnszervezetnek. 1989-ben amikor a szocializmus bomlott, Németh Mikike odalököt egy papírt az első kormány asztalára, mely szerint az akkori államadósság 22milliárd $. Jelenleg ez az összeg ~140milliárdra rúg! Érdemes átolvasni......

[link]

2013. máj. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
Szerintem is rég vissza lett fizetve az "átkosban" felvett hitelek. Meg nézzük meg már hogy a "komcsik" mennyit vettek föl a 30 év alatt és mennyit vettek föl a nagy "demokratikus" minisztereink huszon pár év alatt.
2013. máj. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

"teli has kontra szabadság"

Én nem érzem magam szabadnak semmivel. Igaz, a Rákosi rendszerben még nem éltem, de Kádár idején mi nem féltünk semmitől. Nem lehetett minden évben nyugatra menni, de most sem megyek minden évben nyugatra. Mi a szabadság? A munkahelyemen senki nem mer egy panaszszót mondani, mert félti az állását. Tíz évvel ezelőtt olyan jó kis politikai vitákat folytattunk a kollégákkal, most mindenki sunyít, behúzza fülét-farkát.

2013. máj. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Tom Benko ***** válasza:
Nem volt Édesvíz Kiadó... Egyébként pedig az emberek nem találkoztak problémákkal, mert mindent a szônyeg alá söpörtek.
2013. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Katus Regina válasza:
43%

Semmi!

Azt írjátok, hogy nem volt munkanélküliség? Persze, mert aki nem dolgozott, azt "kmk"-ért (közveszélyes munkakerülés)lecsukták. Munkanélküliség így nem lehetett, de a munka akkor sem volt több mint ma. A munkahelyek egy részében naphosszat csak üldögéltek. Én magam pl. napi 1-2 óra alatt kész voltam a munkámmal. Volt egy csoportvezetőm, s én egymagam voltam a csoportja...:-)))

Az akkor fölvett hiteleket szerintetek már visszafizettük? Ja, már a többszörösét is, de még mindig fizetjük a kamatait. Ezek a hitelek úgy lettek kitalálva, hogy soha ne lehessen kifizetni, mert akkor azonnal kicsinálnának minket. Ez ugyanaz mint amit a borsodi uzsorások csinálnak, csak nagyban.

2013. máj. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
2013. máj. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 Kisné Marika válasza:
88%

- Jó volt, hogy volt munkahely, ha nem tetszett egyik helyen, elmehettél jelentkezni több helyre, volt bőven választék és nem volt diszkrimináció...nem kellett pályázni, és nem személyre szólóan volt meghirdetve állás, ha egyáltalán meghirdették...

- részletre vásárolhattál mindent, és ha volt pénzed és

előbb visszafizetted, akkor még Te kaptál vissza,

nem pedig ki kellett fizetned több évre a bank által kiszámolt kamatos kamatot...

- nem volt ennyi bank, (kettőre emlékszem a Takarékszövetkezetekre és az OTP-re)és nem a Te pénzedből akartak meggazdagodni, nem vágytak a pénzintézetek üvegpalotákra és irodacsodákra, amit mind a felvett hitelekből kell nekünk megfizetni...

- a gyerekeid biztonságban voltak, nem kellett rettegni

hogy a lányaimat perverz, mutogatós, pedofil egyének

bánhatják...

- mindenkinek dolgozni kellett, 3 nap munkából való igazolatlan távollét után a rendőségnek elő kellett állítani a munkakerülőt, mert akkor ez volt a neve..,

-volt becsületük a rendőröknek,

-volt becsületük a pedagógusoknak, bíztunk bennük és felnéztünk rájuk, és ha egy pofon elcsattant, vagy kiküldtek óráról, mert zavartad a tanórát, nem ment be a szülő, és nem volt belőle a tanárnak fegyelmi, és mi sem

vertük meg a tanárainkat, mert volt bennünk tisztelet, becsület...

- bármelyik boltba bemehettél, egyforma árban volt a cukor, a tej, a kenyér, a hús, a szalámi... minden...

voltak magyar kertészetek, állattenyésztések, a magyar zöldséget, húst, élelmiszert ettük... és milyen finom is volt... az az igazi párizsi, a 2 forintos kolbász,

a magyar csokoládék, a mogyorós csoki, a Julika, az arany és ezüst kocka, a Dunakavics, a Stolverk, 10 fillér volt egy.... 1 forintért 10 db kaptam és milyen boldog is voltam...

- volt kisdobos, úttörő mozgalom... azok a felejthetetlen őrsi gyűlések, amit mi komolyan vettünk,

- Zánka, Csillebérc, építőtáborok...

- Nem volt stressz, nem volt munkanélküliség, aki dolgozott, gyarapodott, lakást vett, házat épített,

kocsira befizetett... igaz 5 évet kellett várni, de addigra össze is gyűjtötte a pénzt rá... és nem volt óriási hitel a nyakában...

-nem volt mobil telefon és számítógép... mégis tisztességes, becsületes emberek lettek azokból a gyerekekből akik a Kádár-féle szocializmusban tanulhattak

középiskolában , egyetemen, főiskolán...

- Nem voltak milliomosok, milliárdosok, és nem voltak olyan emberek, akik azt vallják, hogy bennünket képviselnek, és mégis a nyugodt, békés megélhetésünket minden nap veszélyeztetik az újabb és újabb adókkal, törvényekkel,és jogszabályokkal.

- És a legfontosabb... tervezhettél hosszútávon,

megnősülhettél, férjhez mehettél, családot alapíthattál...

Nem kellett attól rettegni, hogy holnap utcára kerülsz

az egész családoddal, és amit eddig felépítettél pillanatok alatt összedől, mint egy kártyavár...

Csodálatos évek voltak azok... a legszebbek, a legjobbak!!!!!!!!

2013. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%
Most meg Orbánék azt pofázzák hogy nem volt demokrácia.Pedig akkor a dolgozó is nyugodtan szólhatott ha valamivel nem értett egyet.Most meg befoghatják szájukat.
2013. máj. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!