Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar illetve cigány nemzetis...

Magyar illetve cigány nemzetiségűek korfája egészen megdöbbentő. Ti nem aggódtok?

Figyelt kérdés
Mai töri érettségi egyik esszé feladatánál [link] van egy ráadásul 12 éve készült korfa. No én eddig nem aggódtam, de most igen. Ha ez így marad, akkor 30 év múlva tíz magyarra fog 100 cigány jutni?
2013. máj. 8. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
én is ma érettségiztem, és eléggé durva volt ezt látni, de sajnos ez az igazság.. lassan itthon már nem mi leszünk itthon hanem más emberek, ha így marad minden ahogy most..
2013. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én eddig is hasonló számokban gondolkodtam...
2013. máj. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is gázos.


De a pol korrekt liberális agyhalottaknak hiába magyarázod , lerasszistáznak meg sorolják , hogy te rasszista , fasiszta , trappista náci vagy.

2013. máj. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes. A cigányok korfája normálisabb eloszlású, de 55 év felett meglepően kevesen vannak.

Fontos viszont megjegyezni, ami fel van tüntetve a feladatlapon is, hogy ez csak csoporton belüli megoszlás, a mennyiség nem így viszonyul egymáshoz. "A két korfa nem tükrözi a két csoport egymáshoz viszonyított arányát."

2013. máj. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Rosszak az értesüléseid. A cigányság nem egy nemzetiség hanem egy etnikai kisebbség.
2013. máj. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tisztánlátás végett, mielőtt belelovalnánk a próféciákba:


A szöveg az akkori HVG-ből:

"Magyar korfa, cigány korfa: 14 év különbség

A magyar nemzetiségű népesség tagjai közül 21, a cigányok közül viszont csak 4,8 százalék volt 60 évesnél idősebb a legutóbbi (2001-es) népszámlálás idején. A romák korfája azt mutatja, hogy az ő legfiatalabb korosztályuk egyszersmind a legnépesebb is, ezzel szemben a magát magyar nemzetiségűnek valló populáció „derékban” a legvastagabb: a 46 évesek „évfolyama” (173,3 ezer fő) létszámát tekintve több mint a duplája a 0–1 év közöttieknek. Az eltérő formájú korfák azt is jelzik, hogy a cigányság lélekszáma már 54-55 éves kortól rohamosan csökkenni kezd, a magyar nemzetiségűeknél ugyanez csak a 80-81. évtől tapasztalható. A két legnagyobb hazai etnikum tagjainak átlagéletkora ennek megfelelően durván eltér egymástól. A magát cigány nemzetiségűnek tekintő 205 ezer személy életkora az évtized elején átlagosan 25,1 év volt, míg a 9,63 milliós magyarságot a demográfusok 14 évvel idősebbnek találták, az átlagéletkor kereken 39 évre jött ki. Az erősen különböző korstruktúrát jól mutatja az is, hogy a romáknál a népesség ifjabbik fele 0–22 év közötti fiatal volt, miközben az öregebbik fele a 23–93 év közötti korosztályokhoz tartozott. A magukat magyar nemzetiségűnek vallóknál viszont a 0–39 év közöttiek tartoztak az első, míg a 40–100 évesek a második kategóriába (a századszázalékkal még kifejezhető évfolyamokkal számolva). Az utolsó előtti – 1990-es – népszámlálás adataiból a statisztikusok azt a következtetést vonták le, hogy a vegyes házasságok aránya a kisebbségi etnikumok közül a cigányok körében a legalacsonyabb Magyarországon: a roma nőknek például a 89 százaléka roma férfihoz ment feleségül."


Ugyanezen HVG számhoz érkezett hozzászólás- hallgatói levél:


"Magyar korfa, cigány korfa

Bármit mond is a szöveg, az ilyen jellegű közlemények esetében ezerszeres a hatása a grafikonoknak, főleg ha olyan éles színekkel jelennek meg, mint esetünkben. Az egyetlen ábrán megjelenített két korfa (HVG, 2009. május 2.) szerintem súlyosan félrevezető lehet, például azért, mert nem látható a vízszintes tengely tartalma, vagyis hogy tulajdonképpen mit is jelenít meg a két korfa. De még ha ezt fel is tüntették volna (a bal oldalon általában az adott korú férfiak, a jobb oldalon ugyanezen korú nők létszámát ábrázolják), akkor sem ér fel a vizuális hatás a számok adott esetben helyes értelmezésével. A két korfa egymásmellettisége azt sugallja, hogy a cigány népesség körében nagyjából kétszer annyi az újszülött, mint a magyar népesség körében, és ez a „dominancia” érvényesül nagyjából a 30–35 éves korosztályig, amely fölött aztán a többségi társadalom valóban „többségbe” is kerül. Valójában az önök által idézett statisztika azt tartalmazza, hogy a kérdéses évben, 2001-ben a két csoport körében a következő volt az újszülöttek (pontosabban az első évüket még be nem töltöttek) száma: magyar népesség (ez esetben nyilván a magukat magyarnak valló szülők gyermekei): 84 ezer, cigány népesség (a magukat cigánynak valló szülők gyermekei): 5 ezer. Korrekt módon akkor jártak volna el, ha ezt az el nem hanyagolandó, igen lényeges különbséget valamilyen módon, grafikusan is érzékeltették volna, például a két ábra egymáshoz viszonyított méretének megválasztásával.

HANÁK GÁBOR

AKTUÁRIUS (BUDAPEST)"


Innen hámozták ki a HVG munkatársai az adatokat:

A Magyarországon bejegyzett kisebbségek adatai (2001-es népszámlálás)

[link]


Ez pedig egy szorosan ehhez, de ezt már túlhaladó KSH tanulmány (PÁSZTOR ISTVÁN ZOLTÁN – DR. PÉNZES JÁNOS)

Foglalkoztatási krízis és jövedelmi periferizálódás Északkelet-Magyarországon a roma népesség arányainak tükrében

[link]

2013. máj. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok....

innen lehet könnyebb kiindulni, ez a tartalomjegyzéke a népszámlálás "a Magyarországon bejegyzett kisebbségi adatainak":

[link]

2013. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nem értem, hogy a város parkjába 10 gyerekből miért csak 1 fehér... Ez pár éve még nem így volt.
2013. máj. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!