Magyar illetve cigány nemzetiségűek korfája egészen megdöbbentő. Ti nem aggódtok?
Szerintem is gázos.
De a pol korrekt liberális agyhalottaknak hiába magyarázod , lerasszistáznak meg sorolják , hogy te rasszista , fasiszta , trappista náci vagy.
Érdekes. A cigányok korfája normálisabb eloszlású, de 55 év felett meglepően kevesen vannak.
Fontos viszont megjegyezni, ami fel van tüntetve a feladatlapon is, hogy ez csak csoporton belüli megoszlás, a mennyiség nem így viszonyul egymáshoz. "A két korfa nem tükrözi a két csoport egymáshoz viszonyított arányát."
Tisztánlátás végett, mielőtt belelovalnánk a próféciákba:
A szöveg az akkori HVG-ből:
"Magyar korfa, cigány korfa: 14 év különbség
A magyar nemzetiségű népesség tagjai közül 21, a cigányok közül viszont csak 4,8 százalék volt 60 évesnél idősebb a legutóbbi (2001-es) népszámlálás idején. A romák korfája azt mutatja, hogy az ő legfiatalabb korosztályuk egyszersmind a legnépesebb is, ezzel szemben a magát magyar nemzetiségűnek valló populáció „derékban” a legvastagabb: a 46 évesek „évfolyama” (173,3 ezer fő) létszámát tekintve több mint a duplája a 0–1 év közöttieknek. Az eltérő formájú korfák azt is jelzik, hogy a cigányság lélekszáma már 54-55 éves kortól rohamosan csökkenni kezd, a magyar nemzetiségűeknél ugyanez csak a 80-81. évtől tapasztalható. A két legnagyobb hazai etnikum tagjainak átlagéletkora ennek megfelelően durván eltér egymástól. A magát cigány nemzetiségűnek tekintő 205 ezer személy életkora az évtized elején átlagosan 25,1 év volt, míg a 9,63 milliós magyarságot a demográfusok 14 évvel idősebbnek találták, az átlagéletkor kereken 39 évre jött ki. Az erősen különböző korstruktúrát jól mutatja az is, hogy a romáknál a népesség ifjabbik fele 0–22 év közötti fiatal volt, miközben az öregebbik fele a 23–93 év közötti korosztályokhoz tartozott. A magukat magyar nemzetiségűnek vallóknál viszont a 0–39 év közöttiek tartoztak az első, míg a 40–100 évesek a második kategóriába (a századszázalékkal még kifejezhető évfolyamokkal számolva). Az utolsó előtti – 1990-es – népszámlálás adataiból a statisztikusok azt a következtetést vonták le, hogy a vegyes házasságok aránya a kisebbségi etnikumok közül a cigányok körében a legalacsonyabb Magyarországon: a roma nőknek például a 89 százaléka roma férfihoz ment feleségül."
Ugyanezen HVG számhoz érkezett hozzászólás- hallgatói levél:
"Magyar korfa, cigány korfa
Bármit mond is a szöveg, az ilyen jellegű közlemények esetében ezerszeres a hatása a grafikonoknak, főleg ha olyan éles színekkel jelennek meg, mint esetünkben. Az egyetlen ábrán megjelenített két korfa (HVG, 2009. május 2.) szerintem súlyosan félrevezető lehet, például azért, mert nem látható a vízszintes tengely tartalma, vagyis hogy tulajdonképpen mit is jelenít meg a két korfa. De még ha ezt fel is tüntették volna (a bal oldalon általában az adott korú férfiak, a jobb oldalon ugyanezen korú nők létszámát ábrázolják), akkor sem ér fel a vizuális hatás a számok adott esetben helyes értelmezésével. A két korfa egymásmellettisége azt sugallja, hogy a cigány népesség körében nagyjából kétszer annyi az újszülött, mint a magyar népesség körében, és ez a „dominancia” érvényesül nagyjából a 30–35 éves korosztályig, amely fölött aztán a többségi társadalom valóban „többségbe” is kerül. Valójában az önök által idézett statisztika azt tartalmazza, hogy a kérdéses évben, 2001-ben a két csoport körében a következő volt az újszülöttek (pontosabban az első évüket még be nem töltöttek) száma: magyar népesség (ez esetben nyilván a magukat magyarnak valló szülők gyermekei): 84 ezer, cigány népesség (a magukat cigánynak valló szülők gyermekei): 5 ezer. Korrekt módon akkor jártak volna el, ha ezt az el nem hanyagolandó, igen lényeges különbséget valamilyen módon, grafikusan is érzékeltették volna, például a két ábra egymáshoz viszonyított méretének megválasztásával.
HANÁK GÁBOR
AKTUÁRIUS (BUDAPEST)"
Innen hámozták ki a HVG munkatársai az adatokat:
A Magyarországon bejegyzett kisebbségek adatai (2001-es népszámlálás)
Ez pedig egy szorosan ehhez, de ezt már túlhaladó KSH tanulmány (PÁSZTOR ISTVÁN ZOLTÁN – DR. PÉNZES JÁNOS)
Foglalkoztatási krízis és jövedelmi periferizálódás Északkelet-Magyarországon a roma népesség arányainak tükrében
Előző vagyok....
innen lehet könnyebb kiindulni, ez a tartalomjegyzéke a népszámlálás "a Magyarországon bejegyzett kisebbségi adatainak":
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!