Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sokat hallottunk már a túlzott...

Sokat hallottunk már a túlzott deficit eljárásról, de lényegében sehol sem találtam rá, hogy milyen anyagi előnyöket jelentene az, ha kikerülnénk alóla, illetve amíg hatályban van, addig mi hátrányunk származik belőle pontosan?

Figyelt kérdés

2013. máj. 7. 18:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Az országnak több kiadása van, mint bevétele, szerintem elég egyértelmű, hogy ez miért kerülendő helyzet.
2013. máj. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze ezt értem is, de hogy az uniós eljárásból milyen hátrány származik, azt nem tudom.
2013. máj. 7. 19:00
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésre nem tudom a pontos választ. De az gondolom, hogy a piacokat megnyugtatja, ha az országot nem fenyegeti valaki minden évben azzal, hogy jövőre forrásokat vonnunk el! Ha elvennék a forrásokat, akkor még mélyebbre süllyedne a gazdaság, szóval nem egy jó eszköz és feltételezem sosem vetnék be, de jól lehet vele fenyíteni!

off: nagyon ritka jelenség az, amikor egy országnak a kiadása kevesebb mint a bevétele ... tavaly csak a németeknek sikerült ... igaz nekik a kamat kiadásaik a gdp 0,5% teszi ki! nekünk ez a szám bőven 5% fölött van!

2013. máj. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"nagyon ritka jelenség az, amikor egy országnak a kiadása kevesebb mint a bevétele"

Ez sajnos így van, de nagyon nincs rendjén! Ebből egyenesen következik, hogy az államadósság nő. Pont mint Magyarországon. (Bizony, az elmúlt 3 évben is nőtt.) Sajnos a legtöbben ennyire sem értenek a gazdasághoz...

2013. máj. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

előző.. én az államadósság elmúlt 3 éves növekedésében erősen kételkedem...

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__427..

2013. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Előző: Az előtted író által mondott azért lehet megtévesztő, mert ő nem százalék arányosan mondta. Naponta követem a gazdaságot és én is szembesültem már számos alkalommal ilyen félreértelmezhető kijelentésekkel.
2013. máj. 8. 01:33
 7/11 anonim ***** válasza:
Az államadósságot csak is %ben lehet érteni, addig még létezik a kamat... 3 éve többet ért a pénzünk mint ma, ez pedig az inflációval magyarázható .. nyilván kisebb a pénzromlásmértéke, ha a jegybank kevesebb forintot dob piacra!
2013. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hű, de rosszat linkeltél! :)

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__403..

Itt van feketén-fehéren (hivatalos adatokhoz ott a link!), hogy még a magánnyugdíj-megtakarítások ellopásának ellenére is növelték az adósságot.


Minek a százalékában szeretnél számolni? GDP? Oké, számoljunk! Ha az adósság összege nőtt, a GDP pedig csökkent ( [link] ), még egy fideszesnek is be kéne látni, hogy nem csökkenhetett a GDP-arányos államadósság!


Egy egyszerű példa: Kezdetben van 100 Ft adósságom, a GDP pedig 500 Ft. Ekkor a százalékos adósságom 100/500 = 20%. Ha később már 110 Ft az adósság, a GDP meg csak 450, akkor az arány 110/450 = 24,4%. Ez akárhogy is nézzük, növekedés. :)


És hogy mivel növelték az eladósodást? A hatalmas sikerként elkönyvelt dollárkötvény HITEL, amit 5-10 év múlva vissza kell fizetni.

[link]

2013. máj. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én ez alapján néztem, itt úgy van feltüntetve, hogy csökkent:


[link]


Akkor most melyik az igaz?

2013. máj. 8. 21:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha forintban számoljuk a gdp-t, akkor ez úgy nézki, hogy egységnyi megtermelt jószágra jut egységnyi forint ... következő évben nem növekedett a gazdaság, de a több forintot dobott be a jegybank, akkor a forint értéke inflálódik és ha infláció létezik, akkor az egységnyi adósság is nőni fog ...

A gazdaság valós növekedését jó részt a kamattal lehet takargatni, ezért hiába romlik csökken a gdp 1,7% ha közben kevesebb hitelt vettünk fel és kevesebb kamatott adtun ka felvett hitelért cserébe ...

itt minden mindennel összefügg! Sajnos tényleg sok változós az egyenlet ...

de az hogy utolsó negyed évben csökken 2,7% a gdp az annak tudható be hogy az unió követelte a megszorítást és ez azt eredményezte, hogy a fogaysztást és a beruházástól vettünk pénz magyarán a gdp-ből ..

ha ezt a pénzt elköltjük a hídépítésre az alföldön vagy alaguakat fúrunk a löszbe, akkor többbszörösen visszaforog a gazdaságban az elköltött pénz ... beruházásra elköltötték a pénzt, a munkások bért kaptak, ami növelte a fogyasztást plusz az államnak növekedett az adóbevétele stb stb ... egy sor folyamatot indít be és ez a folyamat addig tart még a pénz el nem tűnik a gazdaságból ... még a profitot el nem viszi a vállalkozó valamint az alapanyagokat külföldről hozzuk be, mert akkor is külföldre megy a forrás ...

2013. máj. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!