Szerintetek sikerül, vagy nem?
Úgy látom, hogy a kormány nagyon készülőben van, hogy a hiány 3% alatt legyen amikor eldől, hogy kikerülünk e a túlzott deficit eljárás alól, azonban az is szembetűnő, hogy olyan, mintha erre előre forrásokat különítettek volna el, hogy a számok rendben legyenek, amikor meghozzák a döntést: Tehát szerintetek ki fogunk kerülni a túlzott deficit alól, vagy azt mondják, hogy marad?
A másik kérdésem pedig az, hogy szerintetek mennyit segítene a helyzeten, ha sikerülne? Jelentékeny lenne, vagy elenyésző?
Igen, a kormánynak muszáj lesz teljesíteni a 3%, igaz fél unió 4-5% körül pörgette a hiányát tized annyi alapkamat mellett, de Magyarországnak teljesíteni kell a 3%-t!
Ki kell, hogy engedjenek az eljárás alól, mert nincs kettős mérce állítólag...
Egy költségvetést, mindig a ciklus végén lehet értékelni, ugyanis rengeteg adóbevétel csak év végén kerül jóváírásra ... illetve nem lehet tudni, hogy a gazdasági folyamatok milyen kiigazítást kényszerítenek ki, csökken a fogyasztás akkor az hatással lesz a bevételre is, amit pótolni kell ...
Az, hogy teljesíteni kell, ez csak a kormány becsípődése... Mondjuk úgy, hogy ezzel magyarázzák a nem tudom én hányadik megszorító csomagot. Még csak március van, de már most 200 milliárdos kiigazításra lesz szükség, hogy 3% alatt tudják tartani a hiányt és most megjegyzem, hogy nyárra már ugyanez a probléma lesz megint... Ilyen gazdasági helyzet esetében mint amiben Magyarország is van, ez nem tartható fenn hosszútávon. Eddig is csak azért tudták megcsinálni, mert 4 megszorítócsomagot vezettek be egymás után és elvették a magánnyugdíj pénztári pénzeket, a költségvetést meg csak az elmúlt évben 12x módosították.
Nálunk már régen nem ez a gond... itt sokkal nagyobb problémák vannak, ez csak a jéghegy csúcs
Ha nem leszünk 3% alatt, akkor elveszik az eu-s támogatást, nehéz lenne ezt vitatni ...
ennek ellenére igazad van abban, hogy ez már évek óta tartó folyamat!
"Ki kell, hogy engedjenek az eljárás alól, mert nincs kettős mérce állítólag."
Elméletben ki kell, persze, de nem fogják azt mondani, hogy ezek "kiplasztikázott" adatok, mivel nem a gazdasági növekedés okozta, hanem az újabb megszorítások?
Illetve ha kikerülünk az mennyivel ad nagyobb teret nekünk? kb hány mrd. forintot nyerünk rajta? Mert ha pl 400 milliárdnál kevesebbet, akkor már elgondolkodtató, hogy mennyire éri meg megfeszülni e miatt, és lehet, hogy jobban megérné befektetni, persze ha van olyan ahol garantált a megtérülés.
Bárhol a világban plasztikázni kell a költségvetésen, ha az előzetes adatok nem teljesülnek ... Nem tudsz oylan kormányt mutatni , aki ne korrigálta volna több alkalommal is a költségvetést ... gondolj bele már 2011 nyarán elfogadták a költségvetést ... időközben megvtték az eon-t, európa gazdasága újra zuhan, így csökkent az export ami a bevételi oldalon jelentős hiányt mutat ... vagy gondoljunk , pl az útdíj bevezetésére, ahol normálsi közbeszerzést felmondták, így muszáj volt módosítani a bevételi oldalt ... vagy olyan is van, hogy több lett miatt módosítják a főszámokat ... Egy dolog a fontos az Eu-nak, hogy teljesül-e vagy sem, nincs mérlegelési lehetőségük, hogy az imf hitelfelvételével vagy manyup pénzzel korrigálták-e ... de jelenesetben szimpla kiigazításról volt szó ...
Azt gondolom ezt a döntést decemberig fogják halogatni, pont mint Litvánia esetében ...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!