Hogy lehet, hogy amíg Matolcsy nemzetgazdasági miniszter volt, addig minden szavától romlott a forint, most meg hogy MNB elnök általában javul a forint amikor bejelentést tesz?
Régebben bármit mondott azonnal esett a forint nagyon erősen, az elnökség óta viszont csak egy olyan bejelentése volt amitől romlott (az, hogy a devizatartalékból finanszírozott hitelezésből kizártak egyes pénzintézeteket).
Elvégre ugyanaz a személy, ugyanolyan jellegű munkát végez, csak más pozícióban, mi változott? Mi az, amitől a kereskedők inkább elfogadják az MNB-ben, mint nemzetgazdasági miniszterként?
Gazdasági mutatók évek óta nem látott mélységbe zuhantak 2007 év végén, ennek ellenére soha nem látott mértékben erősödött a forint! Senki se tudta értelmezni, de ez volt a válság elő szele, akkor lépett ki az szdsz... ekkor jött gazdasági miniszterként Bajnai ... Ha valami indokolatlanul erős pár hónapig, az következő évben reflexióként fog visszacsapni ... így is történt, mi voltunk az első ország, akinél a csődöt várták!
Legfeljebb középárfolyamon lehet számolni több valuta függvényében, hogy a magyar gazdaság hol áll, de itt fontos tétel az is, hogy a jegybank mennyi pénz bocsát ki egy évben ha azt mondja, hogy nem nőtt a gazdaság, de 5% többet dobok piacra, akkor garantálható, hogy a stabil erős valutához képest gyengülni fog a forint....
Mert Matolcsy kiszolgálta a pozíciót és folyamatosan változott minden. Még pedig egy olyan hagyatékra alapozva amikor 10%! os alapkamatokba már nem hittek a befektetők, nem látták tisztán hogy a + évi 2000milliárdot és a IMF pénzt hogy fizetjük vissza. Mindezért az előző kormányok a felelősek, hiszen mesterségesen lett erősen tartva a FT.
Mára a válságon nem csak a Bajnaiféle túléléssel hanem a gazdasági pályák által is túl vagyunk. Stabil szinte minden mutató és 4,75% on áll az alapkamat ami simán kigazdálkodható. A kormány gazdaságpolitikájának pedig nem ellensége hanem segítője a MNB ami nagyon sokat jelent a befektetők számára.
Nem kell elhamarkodott véleményt alkotni. Várjuk meg a negyedéves, éves mutatókat, és akkor mondjunk véleményt.
Az elemzők szerint nagy kockázata is lehet Matolcsy lépéseinek.
Most sem lett okosabb,, mint miniszter korában volt.
Az elemzők azt mondták várjuk meg a negyed évet ... Ehhez nem kell szakértőnek lenni, normális ember ciklikusan értékeli másik ember munkáját. Mellesleg mindig ezt mondják, ha nem úgy alakul a helyzet, ahogy azt várják, akkor mindig figyelmeztetnek, hogy ez nem végleges ne örüljetek később még lesznek rosszabb számok is .. Nem biztos, de én szóltam!
meg kell nézni, hogy az elemzői jóslatoknak hány százaléka teljesült? kezdve az eu költségvetési deficittel kapcsolatos kijelentéseit az ősszel, amikor 1% megszorítással tovább csökkentették a gdp-t!
10ből 1 teljesül. Még is csak arra az egyre emlékszik mindenki, ahol a szakértő megmondta de a kormánynak nem volt igaza! ...
Miféle hitelezési programra vagy kíváncsi?
A hitelezés (a másik oldalon az eladósodás) kizárólag akkor hasznos, ha eredményeképpen nő az értékteremtő képesség. Csakhogy elemi gazdasági ismeret, hogy ahhoz három feltétel minimálisan szükséges: 1. pénz, 2. szakismeret, 3. piac (ahol megveszik a terméket). Ebből egyet biztosítani, a másik kettővel nem törődni, azonos a tökéletes szakmai alkalmatlansággal (Matolcsyra gondolok). És ez csak az ökölszabály, a finomrészletekről, mint gazdasági környezet, infrastruktúra, szervezeti támogatás, jogi környezet, még szó se esett.
Az nyilván nem igaz, hogy egyetlen eset sem lesz jó. De hogy összességében csak esztelen pazarlásnak, dilettáns belepancsolásnak nevezhető, az biztos.
"Miféle hitelezési programra vagy kíváncsi?"
A devizatartalékokból finanszírozott olcsó hitelre gondolok ugye, melyek kapcsán a következőkre leszek kíváncsi:
Lesz -e elég pénzintézet, ami bevállalja a kockázatot
Lesz -e vajon elég nagy kereslet rá
Sikerül -e érezhetően lendítenie a gazdaságon
Nem dőlnek -e be
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!