Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vásárolnak az emberek...

Miért vásárolnak az emberek hitelre?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat vesznek amikre nincs is szükségük, utánna, pedig mint rabszolgák dolgoznak, hogy törleszteni tudják. És mindig kezdik előről. Rettegnek, hogy elveszítik a munkájukat, és nem tudják ezt tovább csinálni...

2013. ápr. 30. 21:21
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
83%

Azért amiért Bajnai és a gyurcsány is ezt csinálta ...

Mondván hitel nélkül nem lehet megélni... pedig csak a kevesebbet kellene zabálni és akkor talán jutna holnapra is . Sokan azt hiszik, hogy holnap több pénzük lesz ezért úgy gondolják megéri felvenni a hitelt! pláne akkor ha ezt egy szakértő mondja nekik ... ( állam esetében ez jelenti a hitelminősítőket, Bajnait vagy az imf-t, akik valóban igazi szakértők, csak teljesen hiteltelenek, ahhoz képest, hogy hiteleket minősítenek :)

magánszemély esetében, pedig ez a betanított munkásként dolgozó banki alkalmazott, aki azt fogja felolvasni, amit megfizetnek neki ...

2013. máj. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó, az a baj, hogy Orbán és terrorista hálózata kezdett hiteleket felvenni az első diktatúraépítése alatt... Nem Gyurcsányék.
2013. máj. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
jah, mert 98ig szufficites volt az államháztartás? ez nekem új, vagy csak tudatlan vagy ...
2013. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:

Vakamire szükséges felveni .Pl lakást kocsit nem fogja senki tudni egyöszegbe kifizetni .Meg olyan is előfordul hogy egy tömbházban a lakókőzőség megszavaza az épulet felujitást azt is fizetni kell akoris ha eszünkágba sincs.

De ha tőnkre megy a mosógép ara is kell.

Az tényleg probléma hogy nem csak a magyértékü vagy sürgösre vesznek fell hitelt egyszerüen hüjék sokan a legujab telefont elviszik 0 ft ért és 2évre kőtnek hüség nyilatkozatot és csodálkoznak a 10ezer forintos telefon számlán .

2013. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg rendben van sokszor, például hogy keresel mondjuk 500 ezret egy hónapban, van egy kocsi ami 14 millióba kerül, nem tudod kifizetni egyben. De mondjuk jön egy lehetőség, hogy nem egyben fizeted ki, hanem minden hónapban 50 ezret fizetsz érte, ez könnyebb így. Csak aztán jön a kamat erre, gyengül a forint, és sokkal rosszabbul járhatsz az egésszel. Meg van aki felelőtlenül használja, például 200 ezres fizetés mellett vesz ugyanígy egy kocsit, aztán meg veri a nyálát hogy beledöglik a részletfizetésbe... Ez az ő hibája, addig nyújtózkodj amíg a takaród ér.
2013. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Lakáshitellel nincs gond, de a kérdés az volt miért vásárolnak hitelre az emberek? Egy rendszeres bizonyos időközönként ismétlődő folyamatot feltételez ... én nem is feltételezem, hogy a kérdezőnek a lakáshitellel lenne gondja, ami jó esetben egy életben csak egyszer következik be ...
2013. máj. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
külföldön nagyobb divatja van a hitelből fogyasztásnak ... csak ott a kamat teher jóval kisebb, mint nálunk, így belátható időn belül, megszűnhet a tartozása nálunk ilyenre nincs garancia... egyik évben még 5% a kamat következő évben meg 11% erre jön még rá a extrakamat, amit a bankok visznek haza ...
2013. máj. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:

""De azokat én sem értettem meg soha, akik laptopot, fényképezőgépet, meg ilyen olyan baromságokat vesznek meg hitelre. Olyan dolgokat, amikre ha belegondolunk nem is lenne szüksége. Csak megveszi, mert a szomszédnak is az van."


Én megértem őket, ugyanis nagyon egyszerű az indítékuk. Magyarországon az emberek ott nézik le a másikat, ahol csak tudják. Ha neked nincs, másnak meg van, akkor le fog téged nézni, mert ő ezzel több nálad. Az ember természetes módon gyűlöli, ha lenézik őt, ezért próbálja tartani a társadalmi szintet, hogy ő is a közösség része lehessen. Ennyi a nagy "titok"."


Hát ez az, itt kezdődnek a gondok. Hogy a sok barom a másikat lesi. A nagyképű idióták lenézik azt, akinek kevesebb van valamivel. Erről is a média tehet, azt látni mindig, legyél gazdag, menő. Aki nem bu zi vagy lesz bikus, az már nem is normális.

2013. máj. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 dickharta ***** válasza:

azért mert a fejlődést sulykolják a reklámokban,meg politikai szinten is! pedig sokkal jobb lenne,ha mindenki megelégedne azzal,amije van. amit önerőből el tud érni.

kár,hogy versenyeznek az emberek egymással. régen egyenlőek voltunk. mindenki zsigával járt,és volt egy egyszerű kocka háza,vagy egy lakása.

2013. máj. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

"""De azokat én sem értettem meg soha, akik laptopot, fényképezőgépet, meg ilyen olyan baromságokat vesznek meg hitelre. Olyan dolgokat, amikre ha belegondolunk nem is lenne szüksége. Csak megveszi, mert a szomszédnak is az van."


Én megértem őket, ugyanis nagyon egyszerű az indítékuk. Magyarországon az emberek ott nézik le a másikat, ahol csak tudják. Ha neked nincs, másnak meg van, akkor le fog téged nézni, mert ő ezzel több nálad. Az ember természetes módon gyűlöli, ha lenézik őt, ezért próbálja tartani a társadalmi szintet, hogy ő is a közösség része lehessen. Ennyi a nagy "titok"."


Hát ez az, itt kezdődnek a gondok. Hogy a sok barom a másikat lesi. A nagyképű idióták lenézik azt, akinek kevesebb van valamivel. Erről is a média tehet, azt látni mindig, legyél gazdag, menő. Aki nem bu zi vagy lesz bikus, az már nem is normális."



Kérem szépen, miért kell ezt felvenni? Ha lenéz valaki, az az ő szegénységi bizonyítványa, nem az enyém. REttentő gyerekesnek tartom, amikor felnőtt emberek játszák a "bibibiiiii, nekem drágább kocsim/tévém/akármim van, mint neked!!".

Komolyan a birtokolt tárgyak határozzák meg egy ember értékét?

Nem a kiskamaszoknál is elnéző mosollyal konstatált versengésről beszélünk?

Tényleg tárgyakkal kell kivívni más tiszteletét?


Van egy bankár ismerősöm, NAGYON sokat keres. Többnyire metrózik vagy gyalogol. Amikor rákérdeztem a miértre (van egy 20 milliós céges autója, korlátlanul használhatja), meglepetten rám nézett: a metró/busz gyorsabb - ritkábban kerül dugóba, a gyaloglás meg jó, végre nem monitort nézek és mozgok kicsit.


Tehát ha egy több milliós havi jövedelemmel rendelkező embernek nem kottyan meg a BKV és a két lába, egy minimálbéres miért akar 15 milliós autót? azért az illúzióért, hogy ezért bárki tisztelni fogja?

2013. máj. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!