Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vásárolnak az emberek...

Miért vásárolnak az emberek hitelre?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokat vesznek amikre nincs is szükségük, utánna, pedig mint rabszolgák dolgoznak, hogy törleszteni tudják. És mindig kezdik előről. Rettegnek, hogy elveszítik a munkájukat, és nem tudják ezt tovább csinálni...

2013. ápr. 30. 21:21
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:

Az embereket a TV-műsorokkal butítják, a legtöbb vetélkedő amerikai import, a filmek, és a sorozatok is...

A fogyasztói társadalom is nyugati modell...

Az ész nélküli, félrevezető reklámok is nyugati eredetűek...

2013. ápr. 30. 21:59
 12/36 anonim ***** válasza:
77%

Nekem anno a tanárom volt gazdasági szakember, aki azt mondta, hogy ez a helyes. Régen nem ismerték a világot, ezért hiszik, hogy nem szabad hitelt felvenni. Az a lényege, hogy a munkahelye stabil legyen :S.


Elismerem ezt, de ma már ilyen munkahely nincsen vagy csekélyke

2013. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
50%
Mert pénzük nincs, amiből vásároljanak. Így hitelt vesznek fel, hogy abból tegyék.
2013. ápr. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
66%

"De azokat én sem értettem meg soha, akik laptopot, fényképezőgépet, meg ilyen olyan baromságokat vesznek meg hitelre. Olyan dolgokat, amikre ha belegondolunk nem is lenne szüksége. Csak megveszi, mert a szomszédnak is az van."


Én megértem őket, ugyanis nagyon egyszerű az indítékuk. Magyarországon az emberek ott nézik le a másikat, ahol csak tudják. Ha neked nincs, másnak meg van, akkor le fog téged nézni, mert ő ezzel több nálad. Az ember természetes módon gyűlöli, ha lenézik őt, ezért próbálja tartani a társadalmi szintet, hogy ő is a közösség része lehessen. Ennyi a nagy "titok".

2013. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
45%
Azért az is elképesztő, hogy a szerencsétlen a FIZETÉSÉBŐL nem tud összerakni belátható időn belül egy laptopra vagy tévére......Semmi baj a hitellel inkább a bankok magatartásával és elképesztő uzsorakamatjával annál inkább...Orbánékat meg jogosan köpködik mert 2\3 kormányával hagyja mindezt.
2013. ápr. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%

Mert sajnos annyi eszük van, hogy felveszik a hitelt vagy valami műszaki cuccot hitelre megvesznek és gondolják jaj ezt tudjuk fizetni, csak akkor van a koppanás ha ugrik a munkahely. Sokan nem értik meg ha nincs pénzük és éppen hogy megélnek egy hónapba akkor nem jelenti azt hogy ha felvesznek hitelt akkor ingyen kapnak meg egy bizonyos dolgot, mert utána akár évekig is fizethetik a törlesztést, és azt akkor is kell ha nincs munkájuk. Az utcánkban is lakik egy házaspár 1 gyerekük van 35 év körüliek, ugye vettek fel hitelt 2011-ben, igaz nem sokat de olyan dologra vették fel ami teljesen felesleges volt, mert az volt a mániájuk hogy építsenek a kertbe egy medencét, ami bontott téglákból lett megépítve de a többi dologért már fizetniük kellett. Oké szép lett, nincs kifogásom ellene, rendes vízszűrő van benne, lámpák meg ilyen csecsebecsék, csak a gond ott van hogy a férj tavaly novemberben vesztette el a munkáját, a karácsonyuk az a semmivel volt egyenlő, és a szüleik sem tudtak már nekik segíteni, és már olyan szinten elvannak maradva a hitellel meg 1-2 számlával is, hogy már 2-3 hete állítólag a behajtók voltak náluk, és elkezdték vinni a bútorokat onnan.

Egyedül a gyerek bútorait hagyták meg meg egy heverőt és ennyi.

Számítógépet, TV-t mikrót, mindent vittek, csak az alapokat hagyták ott.

Egyedül a nő laptopját nem vitték el, mert munkaeszköze és bizonyítani is tudta. De az csak egy dolog volt ugye.

Most már a költözést tervezik a szülőkhöz mert hamarosan lezárják a házat is. Mire arra vették fel a hitelt egy olyan dolog miatt amire tényleg nem volt szükségük, mert nekik ugye minek medence. Én medencét akkor építenék ha a házam teljesen kész lenne belülről, meg kívülről, a kert is teljesen úgy nézne ki ahogy akarnám, tehát nekem a medence is az utolsó dolgok közt van.

De nekem például nem kell laptop mert minek, van egy régi 2008-as gépem azt használom bőven jó amire nekem kell. Nincs új okos telefonom sem, egy használtat vettem 2 hónapja mert tönkrement az enyém, rendes normál nyomógombos.

A barátnőmnek sincsenek nagy igényei, ő is turkálókban vásárol magának ruhát vagy kínaiban és ennyi, a pénzt beosztjuk, tudunk normálisan enni, meg fizetni a számlákat és egy kis szórakozásra is jut időnk, nekünk ez bőven elég, a házat apránként tudjuk csinálni abból ami esetek kézhez akadna, extra dolgokra nem vágyunk, hitelt soha nem veszünk fel, inkább nem eszek két napig ha arról van szó. És nagyon örülök annak hogy még 2007-ben amikor 20 éves voltam, már dolgoztam fél éve legalább, és lett volna rá lehetőségem hogy hitelre vehessek autót, igaz 2 éves, használtat, de megvehettem volna, de akkor a szüleim tanácsára, meg 1-2 régi barátom is mondta hogy inkább ne, mert sosem tudhatom mikor fog eljönni az a nap amikor nem lesz könnyű dolgom, mintha megérezték volna hogy gáz lesz. És örülök hogy mindenki lebeszélt róla, mert most lehet a gatyám is ráment volna, meg 1 évig voltam munkanélküli még 2011-ben amibe belecsúszott 2012 első pár hónapja, és akkor ugye miből fizettem volna ki, azt itt is azért tudtunk el lenni mert a szüleink segítettek plusz én tudtam alkalmi munkát vállalni, meg maszekolni igaz nem kerestem annyit mintha rendes munkám lett volna, de elég volt arra hogy ne haljunk éhen.

Én örülök hogy lebeszéltek az autóvásárlásról. Nagyon is örültem neki akkor, és még most is.

Inkább használom a nagyapám 18 éves opeljét, mert ő már nem használhatja meg nem is akarja és azzal elvagyok.

2013. ápr. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
96%

Attól függ, mire vesznek fel hitelt.


Néhány dologra elkerülhetetlen, mert olyan nagy értékű, vagy mert azonnal szükség van rá, különben jelentősen romlik az életminőség. Ezzel nem is lenne baj, ha tisztában lennének az emberek a kockázatokkal, és nem vállalnák túl magukat. (Ehhez mondjuk az is kellene, hogy nem napról napra éljenek. Hogy van az, hogy anyagilag egy elég széles réteg él napról napra?)


De pl. hitelből nyaralni a hülyeség netovábbja.

2013. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%

Mert ostobák, ahogy a második válaszoló is írta.


Ha valamire nem futja, akkor egy többszörösen sokba kerülő hitel visszafizetésére hogyan fogja futni? Amiről az emberek szeretnek elfeledkezni (vagy soha nem is vettek róla tudomást), hogy a hitelnek kőkemény kamata van. Nem annyit köll visszafizetni amennyit fölvettél, hanem többet. SOKKAL többet. És picivel még annál is többet. Ha egy 400 ezer forintos számítógép megvételére nincs elég pénz, akkor a 950 ezer forintos hitel visszafizetésére még annyira sem lesz. Erre persze a hülye ember már csak az adósságspirál kellős közepén jön rá, aztán meg szalad hisztizni a hitelkárosultakhoz, mi meg segítsük meg őt az adónkból.

És mit gondoltok, tanul a leckéből? Frászt. Amit egyszer megművelt, megint el fogja követni mondván "úgyis csak bömbizni kell egy keveset és megint kisegítenek"...


Az meg, hogy megtérül-e a hitel, és van-e jó oldala, ez nagyon cinkes kérdés. Ha szerencséd van, és befut a vállalkozásod, akkor vissza tudod fizetni, persze így is jóval többet kell. Ha nincs szerencséd, és nem tudod visszafizetni - adósságspirál.

Stabil keresettel is nehéz összespórolni egy házra, ez igaz , de NEM lehetetlen. Az átkosban is sikerült az embereknek, hitelek nélkül, nyilván most is sikerülne. Nem egyből kacsalábon forgó palotáról kell álmodozni, ami 40-50 misibe kerül alsóhangon.

A vásárolt ház, amit hitelre veszel, a büdös életbe nem hozza vissza soha az értékét, kivéve ha aranybányát vagy olajkutat nyitsz alatta. Az onnantól amortizálódik, tehát még hitel nélkül se fogod tudni eladni annyiért amennyiért megvetted. Ha pedig nem tudod a hitelt fizetni a házra, pár hónapon belül ki is raknak belőle.

Egyébként részletfizetésre is lehet venni lakást, erre valahogy egyik idióta se gondol, helyette rohan inkább hitelért.


A legjobb megoldás valóban: Nem kell hitelt felvenni. Ha mégis megteszed, aztán a bank levesz mint nagyi a befőttet, akkor meg ne csodálkozz, egyed amit főztél.

2013. ápr. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
50%
A hitelfelvétellel nincs probléma. Amíg nem a hangyák adójából akarják konszolidálni. Aki felvette fizesse. Elbukja a házát? Milyen házát? Nem az övé, a banké amíg ki nem fizeti. Az önkormányzat, kormány elpanamázta? Valaki megválasztotta őket. Kapcsolják le a közvilágítást, zárják be az iskolákat kórházakat, a panamázókat pedig koncolják fel.
2013. ápr. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
75%
Iskola, kórház bezárás már sínen van. A magyar oktatás és a magyar egészségügy egy nagy nulla, a tanárok és orvosok menekülnek mint patkányok a süllyedő hajóról. Össze fog ez jönni,emberek...
2013. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!