Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik programja szerint...

A Jobbik programja szerint hogy történne ez?

Figyelt kérdés
Milyen ütemterv szerint lennének a nyugati multik kiűzetve, és a keleti cégek (=keleti multik?) behívva?

2013. ápr. 28. 20:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
60%

Spiritus Sancti:


"

Elég sok olyat mondasz, ami nincs benne a programjukban, de szerinted igen!

Nem tudom, félre értetted valahol, vagy kamu, hogy olvastad, de így hiába szidod őket, aki olvasta programjukat, tudja, hogy ez így nem igaz!"


A multinacionális vállatok közteherviselése, mezőgazdaság és a feldolgozóipar feltámasztása (ezen belül is az őstermelők támogatása, ipar megteremtése/megerősítése, KKV szektor támogatása, nyugati függés csökkentése, keleti kapcsolatok kiépítése. Ezekről volt szó csupán a két kommentemben, melyik nincs benne a Jobbik programjában? A megvalósítás mikéntjét meg engedd meg, hogy netalántán kritikával illessem.



Crisopher:


"Nem kell kiűzni őket, de az elvárható, hogy ők is vegyék ki részüket a közteherviselésből, és hogy méltányos béreket adjanak a dolgozóiknak, és emberhez méltó munkafeltételeket."


Mi lenne szerinted a méltányos bér egy olyan munkáért amihez nyolc általános sem kell? Sőt nyugaton meg az USA-ban terjednek az önkiszolgáló pénztárak és Japánban valami árufeltöltő gépekkel is kísérleteznek.

Nyugaton is a minimálbérhez közeli összeget kapnak, nem magyar sajátosság sem. A nyavalygás megint csak arról szól, hogy nálunk miért nem 300.000 forint a minimálbér.


Az összeszerelő üzemekben meg a magyar bérviszonyokhoz képest jól keresnek, de itt sem fog félmilliós fizetéseket (pláne a magyar járulékrendszer mellett) osztogatni a multi felebaráti szeretetből a komolyabb végzettséget nem igénylő munkákért. Megkavarná rendesen a munkaerő piacot.


A munkakörülményeket bevallom nem ismerem, ezek javítására való törekvés elméletileg a szakszervezetek dolga lenne, ha van kifogás etéren, hogy rászorítsák a multikat. De te mit értesz rajta amúgy?


Az "egyenlő" közteherviselésre már utaltam az előbb az annyit verünk ki belőlük amennyit még épphogy elviselnek az nem tesz jót az országimázsnak, de a befektetőknek sem lesz jó véleménye az országról. Másrészt ha erre alapozzunk a költségvetés jelentős részét akkor egy válságban nagyot fogunk bukni? Vagy egyszerűen ki fogjuk fosztani a külföldi meg majd a magyar cégeket is teljes szívnyugalommal. Ezzel még azokat is elriasztanád akik a másik kettőt a te igényeidnek is megfelelően biztosítaná.


A környezetvédelmi témákat az EU elég szigorúan veszi, komoly szabályozások vannak e téren, csak a magyar államnak is komolyan kéne vennie.

2013. ápr. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

A méltányos bér az az, ami többre elég annál, minthogy éppen hogy csak ne halj éhen.

A 8 általános végzettségű kitétellel valahol igazad van, meg nem is. Abban igazad van, hogy valóban problémát okoz, hogy az alacsonyan képzett, olcsó munkaerőt szolgáltatjuk a piacon, és ezen mindenképpen változtatni kéne, ha béremelkedést akarunk.

Abban viszont nincs igazad, hogy egy kevesebb osztályt végzett személynek ne járna emberhez méltó élet.

2013. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!