Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik programja szerint...

A Jobbik programja szerint hogy történne ez?

Figyelt kérdés
Milyen ütemterv szerint lennének a nyugati multik kiűzetve, és a keleti cégek (=keleti multik?) behívva?

2013. ápr. 28. 20:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

Nem lennének kiűzve a multik , csak jobban a körmükre lenne nézve.


A multikat pedig az egyre növekvő magyar vállalatokkal hangolnák össze , amelyek előbb-utóbb kiszorítanák a multikat.


Keleti multik nem nagyon vannak és nem lennének behívva, nem is az a cél ,hogy ismét rabszolgák legyünk a saját országunkban.

2013. ápr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

A rag lemaradt, de sebaj. Amúgy az elkövetkező tíz percben fog az általad prognosztizált esemény bekövetkezni.


Viccet félretéve, a Jobbik szerint nem kell elüldözni azonnal a nyugati multikat, először rávesszük őket arra hogy a közterhekből vegyék ki a részüket (vagyis annyit vernek ki belőlük amennyit hajlandóak kifizetni, anélkül hogy lelépnének) ebből feltámasztjuk a magyar mezőgazdaságot és a ráépülúő feldolgozóipart és az őstermelőket és a KKV-k jókora hátszéllel lekapják a magyar termelők a kermultikat a piacról.


Az ebből származó bevételből rejtélyes módon feltámasztjuk az 1000(0) éves magyar ipart és bankrendszert, valamilyen keleti közreműködéssel, bár nem tudjuk hogy a keletiek a testvéri kapcsolataink miatt, a sohakülföldinekelnemadó ivóvizünk és termőföld jogaiért cserébe, vagy a szabolcsi alma miatt segítenének rajtunk. Aztán kifejlesztjük, a magyar magas hozzáadott értékű termékeinket is az alacsonyak után és ezt eladjuk borsos áron nyugatiaknak. Aztán szimbolikusan, de az impériumokat megszégyenítő teljesítménnyel rohanjuk le (teljesen jogosan) az európai és világpiacokat és Magyarország szuverén független és ízig vérig nemzetállam lesz egy vagon pénzzel.


Ez a Jobbik gazdasági programja elméletileg. Hogy ez a lehetőségeinkkel, a bevételeinkkel nomeg a valósággal milyen összhangban áll, ha áll egyáltalán, az már egy más kérdés amibe nem mennék bele most részletesen.

2013. ápr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem az állam lenne értük, hanem fordítva.
2013. ápr. 28. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

Ennyire részletesen nem olvastam a programot, hogy hogyan, de ha valaki ismeri az alap törekvéseiket, pár ötlet kapásból beugrik!


Először is, bár észre vettem, hogy cinizmusnak szántad a választ, az elején remekül indítottál!

Nem kell kiűzni a multikat, csak elérni, hogy ők is kivegyék a részüket a terhekből! Akkora mértékben, amitől még nem menekülnek el!

Emellett lehetne szabályozni, hogy a gazdaságunk hány százaléka származhat külföldi multikból! Hogy esélyt adjunk magyar sikertermékek kialakulásának!

Senki ne higyje azt, hogy ezt így hipp-hopp, egyik napról a másikra csinálnák, de itt kezdődött a cinizmusod!

Más párt sem tudja egyik napról a másikra helyre hozni a gazdaságot!

Ez egy hosszú (remélhetőleg nem túl hosszú folyamat), de a lényeg, hogy el kell kezdeni!

Aztán ahogy fejlődik a magyar mezőgazdaság, és ipar, a külföldi, és magyar tőke arányát szép fokozatosan lehet változtatni, egyre nagyobb teret biztosítva a magyar termelésnek!

Nem feltétlenül kell szakítani később sem teljesen a nyugattal, de a keleti nyitás mindenképpen fontos állomás lenne!

Ott van pl. a mezőgazdaság!

A nyugat telítve van, nem kíváncsiak a termékeinkre!

Keleten viszont lenne rá kereslet!

Ez jó alapot biztosítana a mezőgazdaság újraépítésére!

Videó 10:00-tól, 12:05-ig!

http://www.youtube.com/watch?v=cr9Fr-y-5CM


Arról nem is beszéltem, hogy ez nem csak a gazdaság egészére van jó hatással!

Amint elkezdene újjá épülni a mezőgazdaságunk, lenne egy azonnal is érezhető javulás, mégpedig a munkahelyteremtés személyében!

Márpedig minél több ember dolgozik, az egy főre jutó adóterheket annál jobban lehetne csökkenteni, úgy, hogy az össz bevétel ne csökkenjen!


A lényeg, hogy van programjuk, és adni kellene egy esélyt, hogy ezt megmutassák!

Nem tudom, milyen ütemben javulnának a dolgok, de az biztos, hogy a jelenlegi kormánynál csak jobban csinálnák!


És végül:

A gazdasági programjuk mellett...

Egyedül nekik van olyan programjuk a bűnözés visszaszorítására, és a romák felzárkóztatására, ami meg is oldja, nem csak elfedi a problémát!

http://www.youtube.com/watch?v=Nvx-jFq3KTw

2013. ápr. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem lennének "keleti multik" szépen vissza kéne államosítani nagyon sok mindent majd ezeket vissza telepíteni...a jobb minőségtől és olcsóbb ártól a multik pedig egy idő után vagy maguktól mennének vagy felvásárolnák őket a magyar cégek....
2013. ápr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

Spiritus Sancti:


"Ennyire részletesen nem olvastam a programot, hogy hogyan, de ha valaki ismeri az alap törekvéseiket, pár ötlet kapásból beugrik! "


Az ötlet nem terv, a terv nem feltétlenül életképes egy életképes tervet sem biztos hogy megvalósul végül, ha megvalósul sem biztos hogy úgy és annyira mint szeretnék.


Jó ötletei az elmúlt 24 évben mindenkinek voltak, pusztán ezért senki nem fog szavazni a Jobbikra.


"Először is, bár észre vettem, hogy cinizmusnak szántad a választ, az elején remekül indítottál!

Nem kell kiűzni a multikat, csak elérni, hogy ők is kivegyék a részüket a terhekből! Akkora mértékben, amitől még nem menekülnek el!"


Rendben és hogy lövöd/itek be ennek a mértékét? A fokozatos emelés, lassan térül meg és hátráltatja a grandiózus tervet. A jövőbeli befektetőket akik netalántán nem egy összeszerelő üzemet hoznának létre, meg hogy is érintetné egy drasztikus multiadó.


"Emellett lehetne szabályozni, hogy a gazdaságunk hány százaléka származhat külföldi multikból! Hogy esélyt adjunk magyar sikertermékek kialakulásának!"


Csak a kvótarendszer egy diszkriminatív valami. Meghát a beengedett multik bővülése túllépi a keretet melyiket küldöd el? Sorshúzással döntjük el, vagy a legkisebb százalékos profitot (sikeresség) nominális profitot (az állambácsi zsebe) vagy talán a legnagyobb százalékos/nominális profitott termelőt (a jövőbeli magyar nagyvállalkozások elsőszámú és legerősebb versenytársai) küldjük el?


"Senki ne higyje azt, hogy ezt így hipp-hopp, egyik napról a másikra csinálnák, de itt kezdődött a cinizmusod!

Más párt sem tudja egyik napról a másikra helyre hozni a gazdaságot!

Ez egy hosszú (remélhetőleg nem túl hosszú folyamat), de a lényeg, hogy el kell kezdeni!"


Mondtam én ilyet? Csak követtem a Jobbik propagandastílusát. Ha ők nem használnak konkrét időpontokat időhatározókat nekem miért kellett volna? Vagy homályos jövőképek felvázolása a Jobbik privilégiuma lenne?


"Aztán ahogy fejlődik a magyar mezőgazdaság, és ipar, a külföldi, és magyar tőke arányát szép fokozatosan lehet változtatni, egyre nagyobb teret biztosítva a magyar termelésnek!"


Lehet nem tűnt fel, pedig erősen céloztam rá, nem vagyunk egy ipari ország. Nincsenek meg az évezredes tapasztalatok csak a szovjet barternek és tőkének hála tudtuk 40 évig

úgy ahogy nyomatni. Nincsenek nyersanyagaink a felsőoktatást most barmolja szét a Fidesz és a Jobbiknak ennek a helyreállítására, semmilyen épkézláb terve sincsen. Az erős értelmiségi migráció is hatalmas probléma? Hogy a fenébe akar komoly ipart teremteni a jobbik?


"Nem feltétlenül kell szakítani később sem teljesen a nyugattal, de a keleti nyitás mindenképpen fontos állomás lenne!

Ott van pl. a mezőgazdaság!"


Alacsony hozzáadott értékű viszonyalg nagy kockázatú befektetés amit nagy tételben lehet versenyképesen árulni. A kertben kapirgáló tyúk úgy szűk 200 éve nem versenyképes a magyar járulékterhek és ÁFA nagysága csak egy utolsó szög a magyar mezőgazdaság koporsójában. Nincsenek meg sem a vállalkozáskörnyezeti sem a fejlettségi szükségletei a magyar gazdáknak hiába dönti többek között az EU is a pénzt. A Jobbik letudja annyival, hogy pár papírfecni széttépésével (nemzetközi szerződés) megtámogatjuk őket alaposan, aztán valahogy versenyképesek lesznek. A teljes KKV szektorra igaz ez.


"A nyugat telítve van, nem kíváncsiak a termékeinkre!

Keleten viszont lenne rá kereslet!"


Értem, akkor miért is a nyugati Németország a magyar exportőrök legnagyobb partnere? Aztán eggyel feljebb lépünk, hogy fillérekért, aztán ha ez is megdőlt akkor nem eleget exportálunk oda és el is juttottunk az ellentmondásig. Számtalanszor lejátszottam már ezt pár hozzád hasonlóval, spórold meg nekem légyszíves a fáradságot.


"Ez jó alapot biztosítana a mezőgazdaság újraépítésére!

Videó 10:00-tól, 12:05-ig!

http://www.youtube.com/watch?v=cr9Fr-y-5CM


Arról nem is beszéltem, hogy ez nem csak a gazdaság egészére van jó hatással!"


Értem de az iráni nagykövet, pláne egy gazdasági embargó idején, nem tud szép szirénhangokat produkálni? Az iráni piacon a magas szállítási költségek az embargó megszegésért is lesz valami uniós elszámolás mégis mennyiért adjuk el Iránnak, hogy a mindkét félnek megérje?

Majd a petróleumhercegeknek biztos jó lesz ,de nem biztos hogy nekik a híres magyar szürkemarha és tokaji aszú megüti a mércét nemhogy az átlagos magyar termék, viszont az ára elég vaskos lenne. A tudósainkat (iráni űr és atomprogram?) meg most üldöztük el és az utánpótlásuk minimális szintjét is az Unió biztosítja.


"Amint elkezdene újjá épülni a mezőgazdaságunk, lenne egy azonnal is érezhető javulás, mégpedig a munkahelyteremtés személyében!

Márpedig minél több ember dolgozik, az egy főre jutó adóterheket annál jobban lehetne csökkenteni, úgy, hogy az össz bevétel ne csökkenjen!"


Már ha adózik után és az itthon nemdivat? Amúgy nagyságrendileg a mezőgazdaság teljesítményének megduplázása versenyképes technológiával? 100000-200000?

2013. ápr. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom, feltűnt-e, de ezek csak az én ötleteim voltak, nem a Jobbik részletes programja, szóval ennyit a kritikádról!

Egyvalami viszont tény!

Nem tudom, milyen mélységekig találták ki az egészet, de az biztos, hogy amit kitaláltak, azt ha kormányra kerülnek, végig is viszik!

Ellentétben az MSZP-vel, és a FIDESZ-el, amik ígérgettek fűt fát, aztán meg lóf...sz sem lett belőle!

Egy esélyt mindenképpen megérdemel a Jobbik, én azt mondom, jól járnánk velük, de minimum jobban, mint a jelenlegi kormányokkal!

És ha esetleg tévednék (amit kétlek, de tegyük fel), 5 év múlva nyugodtan vissza szavazhatjátok ezeket a piócákat!

Több kárt nem tudnak okozni, mint a Gyurcsány kormány, ha már sokan le akarják váltani a FIDESZ-t, inkább a Jobbik-ra tegyék, mint egy olyan kormányra, ami már rég lebőgött, és semmi újat nem tud felmutatni!

2013. ápr. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%

"Nem tudom, feltűnt-e, de ezek csak az én ötleteim voltak, nem a Jobbik részletes programja, szóval ennyit a kritikádról!"


Amit a Jobbik ihletett meg és te meggyőződéses jobbikosként gépeltél le ide. Vagy a Jobbik nem hasonlót ígérget a programjában és én olvastam rosszul? A megvalósíthatóságában sincs semmi difi.


"Egyvalami viszont tény!

Nem tudom, milyen mélységekig találták ki az egészet, de az biztos, hogy amit kitaláltak, azt ha kormányra kerülnek, végig is viszik!"


Csak az a probléma, hogy a létező problémákat felületesen kezelnék (egy rakás pénzzel) nincs semmilyen szerkezeti átalakítás. csak döntetnék bele ész nélkül a zsetont ami egyenlőre még csak rendelkezésre sem áll.


Nem szimpatizálok a két rendváltó párttal sem, de a Jobbik ígéretei sem hitelesebbek. Egy előnye van a Fidesz programjával szemben, ha kinyomtatom a Jobbikéval ki lehet ékelni az asztallábat. Tartalmi különbség nincs.

2013. ápr. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Elég sok olyat mondasz, ami nincs benne a programjukban, de szerinted igen!

Nem tudom, félre értetted valahol, vagy kamu, hogy olvastad, de így hiába szidod őket, aki olvasta programjukat, tudja, hogy ez így nem igaz!

2013. ápr. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
8%
Nem kell kiűzni őket, de az elvárható, hogy ők is vegyék ki részüket a közteherviselésből, és hogy méltányos béreket adjanak a dolgozóiknak, és emberhez méltó munkafeltételeket. Jelenleg e közül a három közül egyetlen egy sem valósul meg. Továbbá elvárható lenne tőlük a fenntarthatóság is, vagyis hogy minden esetben környezetbarát módon viselkedjenek. Jelenleg ez sem valósul meg.
2013. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!