Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kivándorlás, demográfiai...

Kivándorlás, demográfiai összeomlás. Külföldön élő magyarok tényleg ne merjenek hazaköltözni? És ha igen, mikor?

Figyelt kérdés

Nagyon racionálisnak tartom az alábbi 17 perces videóban elhangzott 3 okát a társadalmi összeomlásnak Mo-n:

- aktívak elhagyják az országot (hamarosan beindul a kinti magyarok szívóhatása is, kis kolóniákban meg lehet csinálni a mini magyarországot)

- magyar nők csökkenő szülőkedve (nem feltétlen anyagi okok miatt)

- inaktív kisebbség számának aránytalan, gyorsuló növekedése

A videó itt:

[link]


Én, mint évek óta külföldön élő, és hazaköltözni vágyó magyar nagyon megijedtem ettől.. Mi várható 10 év múlva? Hiperinfláció és polgárháború? Ha turistaként hazalátogatok, látom a rengeteg multit, sok drága autót (5 évvel ezelőtt nem volt ennyi), ezer ember az utcán (külföldön hétköznap kihaltak az utcák),megújuló közterek,minden harmadik vállalkozás ajtaján EU-s támogatást hirdető tábla(=korrupció ezerrel).Szóval egy rétegnek nagyon jól megy,és nem vitatom,hogy egyre több a mélyszegény (és mekkora lenne a munkanélküliség,ha a félmillió kivándorolt is beállna munkakeresőnek).

Mi jelentene megoldást, biztonságot, nekem,mint hazatelepülni készülőnek? Melyik kormány melyik programja? Egyáltalán, lehet itt még tenni bárkinek bármit is ország szinten, vagy csak EU szinten (ahogy a videóban javasolják). Vagy vegyek külföldön lakást, adjam bérbe, és a bérleti díjból merészeljek csak Magyarországon élni, azt is valahol a nyugati határ mellett? Még egy költözést nem akarok már x év múlva ismét, akkor már családdal:(


Valaki adjon már valós, objektív képet, mert egyik média sem független, igaz a GYK-sek sem éppen egy reprezentatív mintavétel:)



2013. ápr. 28. 11:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
5%

Én idén költözök haza 6 év után.

Semmiféle összeomlásra nem számítok (kivéve, ha az MSZP fog kormányozni vagy még 2 cikluson keresztül).

Szép lassan majd kezdenek helyre jönni a dolgok, és ha valaki meg tud csípni egy EU-s támogatást, az nagyon jó.

Ha a középréteg szélesedik, nő a kereslet is.

A tendenciák elkezdtek javulni.

2013. ápr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
87%

Én nem szeretem Magyarországot. Most voltam kint Londonban 4 hónapig és egy percig nem volt honvágyam. Ismerek emberkéket akik hazajöttek és itthon szembesültek a ténnyel,hogy ugyanolyan rossz,mint volt. Aztán az első adandó alkalommal húztak is vissza.Sőt... A kedves Orbánc kormány is csak azt a tendenciát folytatja,amit az összes előtte felvonult párt. Ellopjuk a csórók pénzét,mi meg meghízunk,mint a disznó. Budapesttől keletre csak a pusztulat van. És évek óta szépen csak hagyják magukra az embereket a szegénységükkel meg a nyomorukkal. Fényezik az eredményeket. Ó, mennyivel több ember dolgozik. Közmunkásként utcát sepregetnek 47 ezer forintért.. Gyönyörű. A Munka Törvénykönyvet úgy átírták,hogy a melósnak már gyakorlatilag semmihez sincs joga. Csak a nyalsz vagy repülsz.

Szerintem nincs sok értelme csodát várni,mert valahogy a rendszerváltás óta csak a lecsúszás a divat. És a körülmények ellenére azt mondom,hogy nem hiszem,hogy lesz polgárháború. Hagynak szépen mindent tönkremenni. A magyaroknál birkább nép szerintem nincs is.

2013. ápr. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
75%
Érdekel is engem a sok kivándorló. Különben sem teheti meg mindenki hogy külföldön telepszik le. Úgy beszélnek róla sokszor mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga, holott nem mindenki lehet szakács, orvos, szakmunkás, akikre kint hatalmas a kereslet. Akik elmennek, talán egy kis esélyt adnak az üresedés lévén az itthon maradtaknak, kevesebb lesz a konkurrencia az igen kevés munkahelyre.
2013. máj. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
.
2013. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!