Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem számít emberiségelle...

Miért nem számít emberiségellenes bűnnek?

Figyelt kérdés

Miért nem számít emberiségellenes bűnnek, az hogy a 2 vh után több millió németet, és több tízezer magyart telepítettek ki Csehszlovákiából. Hisz azok az emberek nem voltak felelősek a vezéreik tettéért.


nem tekinthető népirtásnak sem a tömeges deportálás (például a fekete-afrikaiak rabszolgaságba hurcolása, a németek kitelepítése Kelet-Európából a második világháborút követően, vagy a szlovákiai magyarok, illetve a magyarországi szlovákok egy részének erőszakos kitelepítése (a „szlovák–magyar lakosságcsere”), sem pedig az idegen etnikumú lakosság tömeges betelepítése egy adott területre (például szlovákok, románok, szerbek tömeges betelepítése a Kárpát-medence eredetileg magyar többségű településeire), bár tágabb értelemben gyakran ezeket az eseményeket is népirtásnak nevezik.


gyakorlatilag, szándékosan változtatták meg egyes területeket etnikailag. Miben voltak akkor a szovjetek másban mint a németek?


Lehet szervezett, nagyszámú gyilkosság vagy az arra tett kísérlet (fizikai népirtás), súlyos testi vagy mentális sérülés okozása, a csoport olyan életfeltételek közé kényszerítése, ami alkalmas a csoport teljes vagy részleges fizikai megsemmisítésére (például mesterséges éhínség, halálra dolgoztatás)

Itt fel lehet sorolni a német koncentrációs táborokat, de ugyan úgy a gulágokat, vagy az ukránok szándékos éheztetését amit a szovjetek csináltak.


A másik. Miért próbálják a Horthy korszakot olyan rossznak beállítani? Igen valóban kicsit diktatórikus volt, de nem lehet összeegyezhetetlen a nyilas rémuralommal, vagy a Rákosi diktatúrával. És nem is volt, baj, hisz mind Szálasait, mind Rákosi börtönbe került akkor, és később igazolták ennek helyességét.


Horthy-rendszernek nem volt könnyű dolga az első világháború után. Sikerült az országot fenyegető, teljes külpolitikai elszigeteltségből kitörnie a nagyhatalmak és a kellemetlenkedő szomszédos országok ellenére. A magyar államadósságot az időszak felére kifizették, és a gazdák összes tartozását sikerült elengedni. Mindenkire egyaránt vonatkozó szociális ellátórendszert építettek ki

Magyarország lakossága az 1920 és 1937 közötti időszakban 1 639 479 fővel növekedett.


Én azt mondom, hogy a jelenlegi politikai elit, gyakorlatilag ennyit sem tud felmutatni.

Ti MTI gondoltok?



2013. ápr. 27. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem a holokausztot akarom becsmérelni, mert tényleg szörnyű volt... DE méltánytalanul sokal foglalkoznak vele más népírtásokhoz képest...
2013. ápr. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

"DE méltánytalanul sokal foglalkoznak vele más népírtásokhoz képest..."


Persze, mert ott zsidókat öltek, és ma a zsidók irányítanak nagyon sok mindent!

Még szép, hogy azzal kell foglalkozni!

2013. ápr. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Első vagyok: lehet hogy van benne valami, de akkor sem dícséretreméltő a holokauszt...
2013. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A kitelepítésekről: A győztes hatalmak rögtön a háború befejezése után Potsdamban úgy rendelkeztek, hogy a csehszlovákoknak és a lengyeleknek a német kisebbség egy részét át kell telepíteni, így rendezve az etnikai kérdést. Ezt Magyarországnak is megengedte, csak míg az előbbi két országban elvileg a hatalom koordinálta a kitelepítést, addig Magyarországon a SZEB, ami mint tudjuk, gyakorlatilag a szovjet akarat megtestesítője volt. Vorosilov eredetileg azt követelte Magyarországtól, hogy több németet telepítsenek át, mint amennyi valójában Magyarországon élt. Ennyire nem volt tisztában az etnikai viszonyokkal. Tehát német kérdésben ez a jogalap.


A magyarok kitelepítésének megengedését nem sikerült elérni a csehszlovákoknak, így kötött Mo. és CsSZ. államközi szerződést, a magyarok kitelepítéséről. Ezt lehetne vizsgálni esetleg, csak hogy a magyar fél ugyanúgy ludas, mert egyrészt mi is aláírtuk, másrészt mi meg a szlovákjainkat telepítettük ki.

2013. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem dicséretre méltó!

Senkit nem dicséretre méltó megölni, mindegy, hogy 1 emberről, vagy egy egész népről van szó!

Csak azt mondtam, miért foglalkoznak azzal többet az emberek, mint mással!

Állandóan gerjesztik a feszültséget, hogy sokan milyen rasszisták, meg hogy hányan vissza akarják hozni a holokausztot, pedig nekünk csak nem tetszik, hogy annyi minden az ő kezükben van!

A legjobb példa!

Itt, ezen az oldalon is, pl. most, ebben a hozzászólásomban!

Egy szóval sem mondtam, hogy bárkit öljünk meg, csak azt mondom, hogy túl sok hatalmuk van, amiből kicsit vissza kellene venni!

Figyeld meg, hányan fognak lepontozni!

És ha megkérdezem, miért, aki válaszol, azt fogja mondani, hogy rasszista vagyok!

Szánalmas!

2013. ápr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

A holokauszt valóban népirtás volt. De azzal én sem értek egyet, hogy csak arról beszélnek, a többiről nem.

A Horthy rendszert csak ma szokás olyan jónak tartani.

Én éltem abban az időben 15 éves koromig.

Igaz, hogy a gazdaságot rendbe hozták, de ennek hasznát CSAK a felső tízezer élvezte. A középosztály tűrhetően élt, de a munkások, parasztok nem. A gazdasági cselédek, munkások pedig nyomorogtak.

Nézd meg a Valéria-telep képeit. Én még láttam a vonat ablakából, és soha nem tudtam felfogni, hogyan képesek azokban a tákolmányokban emberek élni.

Szociális ellátó rendszer egyáltalán NEM volt. A szegény családok gyerekeinek esélye sem volt tovább tanulni. Legfeljebb akkor, ha beléptek valamelyik szerzetes rendbe.

Nem léteztek segélyek a szegényeknek. Karácsonykor tartottak jótékonysági rendezvényeket a szegények javára.

A gyerekek kaptak egy kis élelmet, vagy többnyire uraságoktól levetett ruhákat.

Az orvosi ellátásért fizetni kellett. Nyugdíj csak azoknak volt, akik állami helyen dolgoztak. Vagy azoknak, kik tagjai voltak a Magán nyugdíj pénztáraknak.

Szavazati joga sem volt mindenkinek.

Ami a jelenlegi politikai elitet illeti: Orbán már majdnem

megvalósított az akkor társadalmi rendet és életszínvonalat.

2013. ápr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Természetesen az etnikai tisztogatások is nagyon súlyos bűncselekmények, viszont ezt a győztes hatalmak követték el.

A győzteseket nem szokták elítélni, ők ítélkeznek.

2013. ápr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Éltél abban a rendszerben? Tizenöt évig? Akkor idős lehetsz most, de nagyon. Nem hittem volna, hogy nyolcvan éves körüli emberek is feljönnek ide.


Amúgy:


Sokkal több pozitívumok voltak akkor mint most. Teleki, Bethlen mind nagyszerű politikusok.

A holokauszt is szörnyű dolog, de el kell fogadni, hogy máshol is történtek szörnyűséget. Azt szokták mondani, hogy azok akik meghaltak magyarok voltak, de akkor miért a zsidóknak fizetünk pénzt? Ha valaki magyarul beszél,t magyar hazáját szerette, nem volt zsidó vallása, akkor az magyar. De mért kell akkor a zsidóknak fizetnünk?

2013. ápr. 27. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Tessék, erről beszéltem!

0%-os az előző hozzászólásom! :D

2013. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát ebben igazad van. Érdekes világot élünk.
2013. ápr. 27. 22:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!