Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit csinálna Orbán, ha a...

Mit csinálna Orbán, ha a Maastrichti kritériumokat elérné az ország?

Figyelt kérdés

I. Bevezetné az eurót, vagy inkább forintot szeretne majd?


II. És szerintetek a kettő közül melyik lenne jobb?


Nem csak általánosságban, hanem az ország gazdasági szerkezetére levetítve, tehát belekalkulálva pld, hogy a németeknek sokat exportálunk, stb, ugyanakkor elveszítenénk azt az előnyt az euró bevezetésével, hogy ha valamit drágábban tudunk előállítani, akkor inflációt csinálunk ezzel mesterségesen kiegyenlítve az eladási árat, ugyanakkor viszont ha euró lenne megszűnne a spekuláció, stb. Tehát forint lenne -e, vagy euró és melyikkel járnánk jobban?


Szerintetek?



2013. ápr. 27. 10:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem ostobaság lenne pont most bevezetni, amikor az egész egy bazinagy átalakítás előtt áll. Meg kéne várni, hogy mi lesz ezzel az egész válságmizériával. De egyébként én úgy tudom, hogy ha teljesülnek a kritériumok, akkor nincs mese, kötelező bevezetni.
2013. ápr. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"De egyébként én úgy tudom, hogy ha teljesülnek a kritériumok, akkor nincs mese, kötelező bevezetni."


Uhh, azért az elég kockázatos. Remélem, nincs így.

2013. ápr. 27. 11:15
 3/18 anonim ***** válasza:

Nézd.

Aki tudja hogy miért megy nálunk a húzd meg erezd meg gazdasági libikóka, az tudja hogy az alacsony hozzáadott értékű export egyenlegünk miatt van.


Ha az elinflásás esélyét is elcsösszük, akkor mi marad?

A jövedelmek folytonos visszavágása?

Az kb = politikai szepuku.


Nem, az euro nem jó ma még a számunkra, mert az elmúlt években ha van euronk akkor mi is a görög útra léptünk volna. Nem nagyon lehetett volna más választásunk.


Amíg nem sikerül a gazdasági szerkezetünket a perifériás szerkezetről a félperifériásra átalakítani addig kifejezetten káros és hátrányos lenne az euro.

Ha a szerkezet váltás sikerül abban a pillanatban a lehetőség is megnyílik, és a tendencia is megfordul.

2013. ápr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Hogy Orbán mit akar azt én nem tudhatom, de természetesen minden tekintetben a Forint a jobb.
2013. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Nem, az euro nem jó ma még a számunkra, mert az elmúlt években ha van euronk akkor mi is a görög útra léptünk volna. Nem nagyon lehetett volna más választásunk."


Igen, én is pontosan ettől féltem :S

2013. ápr. 27. 11:28
 6/18 anonim ***** válasza:

"De egyébként én úgy tudom, hogy ha teljesülnek a kritériumok, akkor nincs mese, kötelező bevezetni."


Uhh, azért az elég kockázatos. Remélem, nincs így.



De sajnos így van a szabályok szerint.

Pontosan tudja a nyugati rafinált nagytőke és a kormányok hogy miként kerülhetnek versenyképesebb pozícióba.

Erről szól az egész Eu és a lózung a nemlétező szabadpiacról.


Persze véletlen egy egy gazdasági kritériumot néhány tized % al mindng lelehet rontani. (mi is lehetünk egy kicsit kapitalisták)

2013. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

"De egyébként én úgy tudom, hogy ha teljesülnek a kritériumok, akkor nincs mese, kötelező bevezetni."


És akkor az Egyesült Királysággal mi van? Azt ne mondd, hogy ők nem érik el a szintet. Ott mégis font van.

2013. ápr. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"És akkor az Egyesült Királysággal mi van? Azt ne mondd, hogy ők nem érik el a szintet. Ott mégis font van."


Ők sem teljesítik a kritériumokat. 60% felett az államadósságuk.

2013. ápr. 27. 11:56
 9/18 anonim ***** válasza:

"És akkor az Egyesült Királysággal mi van? Azt ne mondd, hogy ők nem érik el a szintet. Ott mégis font van.



Jahh.

Pontosan ez demonstrálja az állapotokat.

Vannak sz egyenlők és vannak az egyenlőbbek.

Persze azt is látni kell hogy a centrumnak nem sok előnye lenne abból hogy az angolok bevezetik az eurot, hiszen ők centrumok és a gazdaságuk is úgy működik.

A perifériák viszont megáshatnák a sírukat, amivel az Eu s centrumok nem foglalkoznak. Számukra a függőségi helyzet elmélyítése a lényeg és a perifériák elrabolható versenyképessége.

2013. ápr. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Ők sem teljesítik a kritériumokat. 60% felett az államadósságuk."


A németeknek is felette van. Sőt, nem is nagyon tudnék országot mondani, aminek alatta van.

2013. ápr. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!