Csak a gyenge emberek vágynak erős vezetőre. Egyetértesz?
Nem.
A válságok mindig az erős vezetőket kívánják.
Egy válságban a liberális vezetés is bekeményít az alapállapotához képest.
Szerintem ilyen recept nem létezik.
Vannak gyengék akik szeretnek az erősek háta mögé állni, és vannak erősek is akik attól hogy azok még nem akarnak a sor elején lenni.
"Igen, alapvetően egyetértek... Lehet ez jellemző kolektívan akár egy olyan frusztrált népre is mint a magyar."
A nemzetek legnagyobb sikerüket minden erős vezető alatt érik el.
pl. a "frusztrált" franciák Napóleon vezetésével igázták le fél Európát
Nem, nem értek egyet. Én erős vezetőt szeretnék és pont azért szeretnék ilyet, hogy a gyenge, degenerált elfajulásokat társadalmi szinten el tudja nyomni. Ez egy nagyon jól működő dolog, emlékezzünk csak, alig pár évtizede hol mertek volna parádézni az Andrássy úton a ratyik, vagy hol volt akár egyetlen emo-s, vagy egyéb hulladék? Sehol, mert jól működött és az emberek nagyon jól tudták, hogy hol van a határ és nem lépték át. Ezért kell az erős vezető.
Aki meg úgy gondolja, hogy a gyengék vágynak erős vezetőre azok szerint a spártaiak, vagy a törökök gyengék voltak?
Teljes mértékben egyetértek. Fentebb pontosan meg is indokolták, miért van ez így. Akiknek ellenvéleményük van, az nem az eszme, hanem a szavak jelentésének félreértése miatt van.
Mitől gyenge a gyenge, és erős az erős? Nyilván nem fizikai erőről van szó, az egy másik kategória. És mit is akarnak valójában?
Az ember egy bonyolult összefüggésekkel teli társadalomban cselekszik, ezer hatás éri, amelyekre reagálnia kell, reakciójától függ az életminősége. Rosszul élni senki nem szeret. De jó választ adni kevesen tudnak. Aki nem kellően érti a társadalmi folyamatokat, sokszor nem tudja mit kell tennie. Sokszor érzi igazságtalannak a történéseket, de nem tud mit kezdeni vele. A bizonytalanság, a jobb élethez való igény reménytelenségére való rádöbbenés teszi gyengévé. És félővé. Aki Jól látja az eseményeket, többségében megtalálja a helyes választ, képes kielégíteni igényeit, mert tudja, mit kell tennie. Ő nem fél, nem gyenge, erősnek attól látják, hogy nem látják pofont kapni az élettől.
Kétféle erős ember van. Ez egyiknek méltányos igényei vannak, azokat úgy elégíti ki, hogy lehetőleg ne legyen más kárára. A másik fajta igényeinek nincs határa, és gátlástalanságának se. A legerősebbek még erejük durva vonásait is képesek eltakarni.
A gyenge ember ez utóbbi erőset diktátornak tartja, és csak végső esetben igényli, remélve, nem ő lesz, akin átgázol. Az előbbi erőset viszont nagyon szeretné, mert megérzi, hogy az még meg is védené, megtenné helyette azt, amire ő képtelen.
Csak én ezeket az embereket nem erősnek, hanem határozottnak tartom. Olyanok, akik átlátják az eseményeket, képesek elemezni a helyzetet, és megtalálni rá a jó válaszokat, majd határozottan véghez is viszik. Ez nem erő, hanem határozott tudás és cselekedni akarás.
És vannak olyan emberek, akikben van annyi önismeret és alázat, hogy félretéve az egójukat, más, náluk tehetségesebb, karizmatikus személyeket fogadjanak el vezetőjüknek és önként alávessék magukat a felettes döntéseinek.
Ez nem gyengeség, hanem bölcsesség.
Egy nép pedig aszerint sikeres vagy sem, hogy mennyire jól sáfárkodik a tehetségeivel, mennyi lehetőséget biztosít számukra.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!