Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy nem kell visszafizetni a 80% államadósságot vagy a kamatokat?

Figyelt kérdés
sokan panaszkodnak rezsi csökkentés miatt, az adókra,... hol ott nem oylan jelentős a megszorítás, mint amilyen mély a probléma igazából... mi az oka annak, hogy az emberek nem érzik át annak a súlyosságát, hogy évente gdp 4-5%-t csak arra használtunk fel, hogy a jó lét ne változzon ... Válság után, ez a teher tovább növekedett és kötelezettségek is növekedtek... miért hiszi bárki is azt, hogy ott folytathatjuk ahol abba hagytuk? nem volt nekik elég 20 év kudarcából?

2013. ápr. 22. 15:40
 1/6 rémuralom ***** válasza:
100%
Ez most hány különböző kérdés igazából? Mert nincs két mondat az irományodban, amelyek között összefüggést látnék.
2013. ápr. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
akkor biztosan nem tőled kérdeztem ... mert nyilván való, hogy látni kell az összefüggéseket .
2013. ápr. 22. 15:55
 3/6 The Evil Twin ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a mondataid között nincs összefüggés.


Először is: a rezsicsökkentés nem igazán megszorítás.


Másrészt, a GDP 4-5%-a nem baj, ha kamatra megy, ameddig gyorsabban növekszik a gazdaság mint az adósság. Erre a legjobb példa az első Orbán-kormány, akik hiába növelték az ország adósságát 2000 milliárddal a ciklus alatt, még úgy is csökkent a GDP-arányos adósság, mert egyszerűen olyan jó volt a növekedés.


Más a probléma a mostani Orbán-kormánnyal: az államadóssággal viaskodnak (vagyis hát mímelik a viaskodást, közben veszik fel a hitelt, mintha járna mellé ingyen nyalóka), ahelyett, hogy a GDP-növelésére koncentrálnának, ami ugyan kockáztatja, hogy esetleg rövid távon nő az államadósság, de ha beindul a gyors növekedés (márpedig ennyi adó mellett nem valószínű, hogy fog) akkor az adósság aránya is úgy zsugorodik.


A másik probléma a mostani megszorításokkal még az, hogy csak a magánszektort szorítják meg, az állam nem csökkent túl sok kiadást.


Pedig nem csak arra kéne képesnek lenni, hogy a dolgozókat és a vállalkozókat kivéreztessék, hanem bizony az állam maga is kéne hogy csökkentse költségeit, önkormányzatai méretét és számát, rezsiét, luxusberuházásait.


A probléma az, hogy az állam most pedig az adónövelés mellett a saját költségeit is növeli:


[link]

2013. ápr. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az államadósságot nem visszafizetni, hanem kezelhető szinten kellene tartani.


Ha ma is olyan 53 százalék körüli lenne a GDP arányos államadósságunk, mint 2001-ben, akkor nem is lenne különösebb baj ezzel az országgal.


A másik, még nagyobb baj, ha jóléti elq**rás oltárán adósodunk el, ahogyan a Kádár idejében, vagy a Medgyessy-Gyurcsány-kormányok idejében tették. És amelyen a Fidesz sem akar változtatni.

2013. ápr. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A világon az összes adósság mértéke a világ GDP-jének 3-4-szerese.


Nyilvánvalóan visszafizethetetlen.

Ez egy totális és örökös függés.

NEM az adósság visszafizettetése a cél, hanem a függés fenntartása, és a csicskáztatás, "ha már nem fizetsz rendesen, akkor szolgálj" alapon.


Tehát ez nem igaán kölcsön, hanem uzsora.

Az meg a világon mindenütt illegális.

És ahogy egy kisváros uzsorásai nagyon nehéz lebuktatni, úgy a globális uzsorásokat még ennél is nehezebb.

2014. ápr. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 rémuralom ***** válasza:

Uzsora a lópikulát. Abban az összes adósságban benne vannak a következők:

- a bankok egymás közt nulla közeli kamatra nyújtott kölcsönei (mert ők így nyomják), ami nagyon messze van az uzsora fogalmától,

- a néhány százalékos kamatozású dollár, font, euró, jen és frank alapú jelzáloghitelek (mindnek évek óta nevetségesen alacsony a kamata; itthon az árfolyam bedőlése miatt szopóág volt, de ahol ezek a hazai devizák, ott ez szintén minden, csak nem uzsora),

- az AAA (ill. annak megfelelő, vagy ahhoz hasonló) besorolású államok nevetségesen alacsony (kivételes esetekben akár negatív!) hozamú állampapírjai - a negatív kamat mióta is uzsora?

- a fizetésed (és még pár milliárd emberé), ami a bankszámládra érkezik, és ott is marad, amíg el nem költöd, vagy fel nem veszed készpénzben

- és így tovább; azt hiszem, ennyi kiragadott példa már elegendő annak szemléltetéséhez, hogy nem minden tartozás egyenlő egy kétjegyű százaléklábon járó rablánccal.

2014. ápr. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!