Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugatimádó fanok miért nem...

A nyugatimádó fanok miért nem képesek józanul gondolkodni?

Figyelt kérdés

A nyugat miért is él jobban mint mi?

Hiszen a 20.sz elején kb azonos életszínvonalon éltünk még a nyugat gyarmatosításai ellenére is.


Egyszerű!

Náluk a II.vilháb után volt egy nagyon jó szakasza a társadalmaknak, amikor a a tőke nem volt ennyire ellensúlytalan állapotban és a társadalmak érdekérvénysítő képessége élénk volt. Ugye ez nálunk nem volt jelen.


Az az, csak ámítás hogy mi ha a nyugatot szolgáljuk akkor az nekünk a felemelkedést jelenti. A történelem teli van példákkal hogy a nyugat a gyarmatosítás révén emelkedett egyre magasabbra, és abban a pillanatban ahogy képes az impérium pozíciójába kerülni azt ki is használja.

Szó nincs kooperációról, hiszen perifériák vagyunk.

Számtalan tanulmány mutatta már hitelesen be hogy a mai liberális demokrácia és a szabad kereskedelem stb stb elvén nem lehetséges a felzárkózás. Ugyanis ami a nyugati országok esetében a 17. sz tól a 20.sz közepéig lejátszódott mint fokozatos felzárkózás az kb azonos potenciájú résztvevők között ment végbe. Ami meg ma van, az egy fejlett gazdaság és a perifériák közötti munkamegosztás az az gyarmatosítás és a függőségi viszony kiszélesítésének a létrejötte, kialakulása.


Sokszor példálóznak a kis tigrisek és főleg D-Korea mechanizmusaival, csak hogy elfelejtik hogy ott nem volt sem liberális demokrácia sem szabad kereskedelem.

Sőt autoriter berendezkedés volt és ,protekcionizmus.

Csak már mikor fejlett gazdasággá alakult akkor és akkor is óvatosan csatlakozott D-Korea a Wto hoz.


De tessék, mutassátok meg, miként lehetünk ennek a kapcsolatnak a haszonélvezői!


2013. ápr. 20. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Te egy nagyon "bölcs" ember vagy. mindenesetre beleesel abba a hibába amibe a legtöbb magyar ember. a második világháborútól származtatod az ország problémáját. Természetes, hiszen, már olyan régen írta meg könyveit Széchenyi István. Pedig elmondta, hogy addig nem lessz magyarországon gazdasági felemelkedés, amíg nem tud külföldi tőkét bevonni valahogy az ország gazdasági vérkeringésébe. ehhez viszont kevés út van. a hitel, ami persze egyenlő a nullával, azt hiszem, erre sokan rájöttek az elmúlt években, második ha van valami termék, amit a nemzetközi piacon értékesíteni tud, és nagy profitra tud szert tenni. itt ne a gulyásra, meg a herendire gondoljatok, mert az gyíkfing. a harmadik meg ha egybeolvasztja a gazdaságát más, fejlettebb államokéval, tehát mindenki számára oly ellenszenves módon bizonyos fokig feladja az autonomiáját, és beintegrálódik az európai unióba, ha egyáltalán valaha is lesz belőle szoros államszövetség.


ilyenkor mindenki jön, hogy mert nem kell nekünk a külföldi tőke, hiszen mi mindent meg tudunk termelni, és nem kell nekünk kintről semmi. én személy szerint tényleg baromira ellennék minden hülye modern dolog nélkül, de azért még nekem is jól esik, ha a panelban be tudok fűteni, mert van gázfűtés, néha nézni az internetet, mert van laptop, meg persze internet, megy a busz, mert van gázolaj, és nem az újrafeldolgozott tüskevárat kell néznem a videoton tévémben.


tehát azt hiszem, hogy elvből elutasíthatjuk, hogy most hirtelen lelépjünk a nemzetközi porondról, még akkor is, ha a színpad szélén állunk, hiszen egy ilyen bravúrral az országnak legalább a 80 százaléka diszidálna már az első öt percben, amíg még nem tettek lakatot a határkapura.

persze ez amint megtörténne, az ország szuverenitása is veszélybe kerülne, mert a hatodik percben már szomszédos országaink azonnal bejelentenék, hogy magyarország veszélyben van, és a mi jogainkat védeni, és a hülyeség továbbterjedését megakadályozni küldik a csapataikat a románok, szlovákok, szerbek, hogy befejezzék, amit az első világháború után félbehagytak.


a másik megközelítés a politika. naná, liberális demokrácia. hidd el, én is rühellem, kezdve az 1848-as liberálisokkal, akik ha csendben a seggükön elülnek, most nem lenne gondunk az idegen nyelv tanulással, mert németül beszélnénk, és nem lenne gond magyarországgal, mert ausztria lennénk, és még mindíg a habsburgok uralkodnának. véleményem szerint sokkal jobban jártunk volna.


a másik pedig az, hogy az unió tagjaként se az ország törvényei szerint se a nemzetközi törvények szerint nem követtem el semmi rosszat azzal, hogy egy másik várost választottam, hogy ott éljek és dolgozzak. persze ez a város az egyesült királyságban van, de semmiben sem más, mintha kecskemétről felköltözik valaki budapestre, mert ott könnyebben talál munkát.

2013. ápr. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akkor mi a megoldás? Szigetelődjünk el a nyugattól?
2013. ápr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Végülis nyalhatjuk a terrorista Irán, a korrupt Oroszország, vagy a kommunista Kína seggét is, esetleg a félcigány Törökországét. Ne haragudj, de inkább olyan országokkal legyünk jóban, akik nálunk fejlettebbek... Ez nem zárja ki, hogy a fenti országokkal is legyen kapcsolatunk, sőt az a jó, minél több van.
2013. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Te egy nagyon "bölcs" ember vagy. mindenesetre beleesel abba a hibába amibe a legtöbb magyar ember. a második világháborútól származtatod az ország problémáját.


Én inkább nem minősítek.

Nem a 2. vilháb-tól származtatom.

De ! A tények felett sem siklom el.

Míg nyugat impérium volt, mi hosszan az Osztrák birodalom gyarmata. Kb 1920-30 között voltunk pariba, hiszen akkor a nyugat nagyot zuhan mi viszont nem, és így valami kiegyenlítődés volt tapasztalható. (bár a világválság nekünk is odavert)


"Természetes, hiszen, már olyan régen írta meg könyveit Széchenyi István


Ezt betudom a gazdasági ismereteid hiányának.

Természetesen igaza volt, csak hogy az egy teljesen más rendszer volt és teljesen másként gondolt a tőkebevonásra mint ami megvalósult.


"második ha van valami termék, amit a nemzetközi piacon értékesíteni tud, és nagy profitra tud szert tenni. itt ne a gulyásra, meg a herendire gondoljatok, mert az gyíkfing.



Ismét egy furcsa hozzáállás!

Mond meg! Ausztriának milyen nyersanyaga stb van?

Semmivel nem állnak ezen a területen jobban mint mi.

A mai gazdasági környezetben nem a nyersanyagok az alapfeltétel, sőt aki a nyersanyagok puszta kitermelésében jeleskednek és nem a magas hozzáadott érték előállításában (akár import nyersanyagokból) az menthetetlen rossz cserearány felé és a gyarmati státusz felé halad.


"harmadik meg ha egybeolvasztja a gazdaságát más, fejlettebb államokéval, tehát mindenki számára oly ellenszenves módon bizonyos fokig feladja az autonomiáját, és beintegrálódik az európai unióba, ha egyáltalán valaha is lesz belőle szoros államszövetség.


Értelmetlen a logikád, és azt feltételezi hogy az6 a másik ország a mikulás, aki lemond a lehetőségeiről csak hogy mi jól járjunk! Nem barátom, egy ilyen fúzió ahogy az Osztrák- magyar monarchia csak az impérium és gyarmat kapcsolatrendszerét egyértelműsíti. Sőt másra nincs is példa a világgazdaság történetében. Nincs olyan hogy egy fejlett erős gazdaság beolvasszon egy perifériát és azt szintre emelje.


"ilyenkor mindenki jön, hogy mert nem kell nekünk a külföldi tőke,


De kell, ki mondott olyat hogy nem?

Csak nem mindegy hogy milyen áron és hogy milyen hasznunk van belőle. Olyan áron hogy bérmunkát végezzünk miközben a fejlődési lehetőségeink elszívja a támogatásokkal pénzt a tőkét, úgy bizony nem. Úgy hogy monpoliumokat húzunk magunkra teljesen védtelen hogy az erőfölényes helyzettel visszaélő és a magyar nemzetgazdaság rovására megjelenő külföldi tőkét preferáljuk, annak semmi értelme.


Igen kell üzemanyag kell net, kell sok sok import, de!!!

Ha ezeket a magas hozzáadott értékű importokat mi bérmunkából akarjuk megfizetni és nem a magyar gazdaságban kumulálódó és externáliákat gerjesztő magas hozzáadott exportból megfizetni az = az eladósodottsággal vagy a társadalom mélyrepülésével.


"tehát azt hiszem, hogy elvből elutasíthatjuk, hogy most hirtelen lelépjünk a nemzetközi porondról,


Ki beszélt hasonlókról?

Kérlek ne adj szavakat a számba, hiszen én ilyeneket nem mondtam. Én csak azt mondtam hogy a magyar fejlődést nem lehet a nyugattól várni.


"a másik megközelítés a politika. naná, liberális demokrácia. hidd el, én is rühellem, kezdve az 1848-as liberálisokkal, akik ha csendben a seggükön elülnek, most nem lenne gondunk az idegen nyelv tanulással, mert németül beszélnénk, és nem lenne gond magyarországgal, mert ausztria lennénk, és még mindíg a habsburgok uralkodnának. véleményem szerint sokkal jobban jártunk volna.



Na ez is egy nagy tévedés sorozat a részedről.

Én csak arra utaltam hogy a felzárkózás az adott feltételekkel nem lehetséges. (ne forgasd ki a szavaim)

Ausztriával meg nagy nagy tévedésben vagy. Soha nem voltunk partneri kapcsolatban. Mi mindíi a gyarmat szerepét játszottuk.


"a másik pedig az, hogy az unió tagjaként se az ország törvényei szerint se a nemzetközi törvények szerint nem követtem el semmi rosszat azzal, hogy egy másik várost választottam, hogy ott éljek és dolgozzak. persze ez a város az egyesült királyságban van, de semmiben sem más, mintha kecskemétről felköltözik valaki budapestre, mert ott könnyebben talál munkát.


Na ez az ami nem fejlődés.

Hiszen annak aki elköltözik talán jobb, de az országnak mi ebből a haszna? Ez csak egy illúzió amit sikeresen közvetít az Eu. Már most is erősödnek a nyugati főleg Angol felhangok, hogy nincs szükségük több bevándorlóra.

Az agyelszívásról nem is beszélve.



Értelmetlen írogattál barátom, hiszen vagy olyan szavakat és gondolatokat adtál a számba amit nem mondtam, vagy olyanokról vízionáltál amikre soha nem volt példa.

Persze ez természetes hiszen az egész propaganda ezen alapszik. "Lehet Bécsbe cukrászdád" Igen elviekben, de a gyakorlatban semmi esélyed, és teljesen más elvek működnek.

hiszen mi mindent meg tudunk termelni, és nem kell nekünk kintről semmi. én személy szerint tényleg baromira ellennék minden hülye modern dolog nélkül, de azért még nekem is jól esik, ha a panelban be tudok fűteni, mert van gázfűtés, néha nézni az internetet, mert van laptop, meg persze internet, megy a busz, mert van gázolaj, és nem az újrafeldolgozott tüskevárat kell néznem a videoton tévémben.

2013. ápr. 20. 11:33
 5/10 anonim ***** válasza:

"Akkor mi a megoldás? Szigetelődjünk el a nyugattól?"


Én is ezt javaslom és a határaink végleges lezárását.

2013. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Végülis nyalhatjuk a terrorista Irán, a korrupt Oroszország, vagy a kommunista Kína seggét is, esetleg a félcigány Törökországét. Ne haragudj, de inkább olyan országokkal legyünk jóban, akik nálunk fejlettebbek... Ez nem zárja ki, hogy a fenti országokkal is legyen kapcsolatunk, sőt az a jó, minél több van.



Újabb butaság!

Nem az a lényeg hogy kivel üzletelünk, hanem hogy minél szélesebb spektrumba tegyük és csak úgy hogy az a fenntartható fejlődés jegyében legyen lehetséges.

A bérversenyt és adó versenyt itt az Eu ban el kell felejteni és bár az olcsó munkaerő miatt itt letelepülő multikat nem szabad bántani de támogatni sem.

A jövő a hozzáadott értékek emelése és a kooperatív együttműködés, és nem a perifériás rendszer megszilárdítása a függőségi viszony alapján.

2013. ápr. 20. 11:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Már ott tévedsz, hogy a 20. század elején azonos volt az életszínvonal.
2013. ápr. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Már ott tévedsz, hogy a 20. század elején azonos volt az életszínvonal.


Ok, akkor linkelj!


Az USA ban akkora munkanélküliség tombolt ami példátlan volt a világon. Az angolok a sztrájkolok közzé nap mint nap lövettek. A német gazdaság csak a hadiipari tevékenységének köszönhetően működött amiből hatalmas hasznunk származott. stb stb

Persze ez sem volt sima út, hiszen a keleti régiókat folyamatosan gazdaságilag leakarta igázni a nyugat, csak hogy pontosan a szabad kereskedelem hiánya stb stb miatt nem sikerült soha. Illetve az akkor működő partnerszinten kialakult német-osztrák-magyar, és valamilyen tekintetben az olasz gazdasági együttműködés ami gyümölcsöző volt.

Ausztria mindig is igyekezett gyarmatként kezelni, de ebben a formában képtelen volt hiszen a német felvevőpiac ezt nem tette lehetővé.

2013. ápr. 20. 11:50
 9/10 A kérdező kommentje:

Jahh itt egy link:

[link]

Küldhetek többet is.

2013. ápr. 20. 11:51
 10/10 anonim ***** válasza:
Kell nekünk a sok multikulti, tudatlan bűnözővel teledefekalt nyugat, a liberális, alemberijogi, fehér-, keresztény-, és férfiellenes higfos? Ha visszakapnánk a teruleteinket, semmi gond nem lenne. Valójában mindenkivel jóba kell lennünk, de senki fele nem kell elköteleződni. A nyugat történetileg túl van értékelve. Gyarmatosításbol lettek valakik, mi nem gyarmatosítottunk soha. Géza fejedelmunk régi politikája a mindenkivel jó kapcsolat, és el nem köteleződes (olyan nagy úr vagyok, hogy két Istennek is szolgálhatok).
2019. szept. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!