Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország jobban teljesít?...

Magyarország jobban teljesít? Tényleg?

Figyelt kérdés
[link]
2013. ápr. 17. 09:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Tipikus Index!

Az IMF számításai a legrosszabbak a növekedés tekintetében.

Nyilván azt akarják erőltetni, és nyilván sem a kedvező infláció vagy az alapkamatok, sem a hiány relatív jó alakulása nem számít. Persze az is nevetséges hogy az előzményeket nem feszegetik! Tudod az 5 éves lejáratú állampapírok "amit 2007 ben vett fel a maszop, vagy az IMF hitel aktuális éves kifizetése elég keményen ráteszi a mozgástér alakulására a bélyegét.


Itt láthatod mennyi is:

[link]


És ugye a Bajnai féle IMF hitel törlesztése is 2012 ben kezdődött és tart 13-14-15 ben is.

2013. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

"obban teljesít .. nekünk magyaroknak a görög, portugál vagy ciprusi, szlovén válsággal kellene versenyeznünk ...

Adósságunk a környzeő országoktól 2-3* magasabb,



Teljesen igazad van.

De valahogy itt ezen az oldalon a balibeket a tények nem érdeklik. Nem rég írtam egy választ egy kommentelőnek és említettem az általad említett dolgokat, hogy míg más országok a válságra anticiklikus gazdaságpolitikát realizáltak, számunkra ez elérhetetlen volt hiszen agyig voltunk adósodva és nem volt miből!


A válasz annyi volt hogy hagyjuk már a ciklikus baromságaimat.


Szerinted, az ilyenekkel mit lehet kezdeni?

2013. ápr. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Indexes cikk, IMF-es gazdasági elemzés...Mindkettő érdeke a jelenlegi kormány gyalázását kívánja, így nem túl hiteles.
2013. ápr. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

" Jobban teljesít mint Szomália,de lassan az is leköröz minket."


:D valahogy így. akkor majd büszkén trikolór lobogó mellett lehet döngetni a mellünket hogy jobbak vagyunk mint a 3. világ...


én nem igazán értem, miért olyan nagy érdem antiszociális poitikával gazdasági mutatkóra maszturbálni. mármint persze értem, kell a támogatottság, de erre nem kéne büszkének lenni. ennyi erővel a 3. birodalom is növekvő gazdasággal bírt.

bizonyára ez is az én értetlen ballibzsidócigányvadkapitalista elmém hibája. de itt már lassan azt sem értem, ki a vadkapitalista, ha a gazdasági mutatók a nagy nemzetieknek fontosabbak mint az életszínvonal...


az igazás inkább az, hogy a fidesz tudja, hogy amint szociálisabb intézkedéseket és realistább tájékoztatást nyújtana, biztos elveszítené a népszerűségét.

2013. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 MolotovPunk ***** válasza:

Nem teljesít jobban.Nagy reklám az egész.Ígértek 14. havi nyugdíjat is meg 1 millió új munkahelyet,azóta eltelt 3 év és annak még csak negyede sincs meg.

Maximum közmunkával lett pár százzal több melóhely,de az a fizu meg semmi szinte.

2013. ápr. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Ne hidd el, rosszabúl teljesít (csak a politikusok hazudnak)!
2013. ápr. 19. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Rendszerváltás óta elmúlt 20 évben csak egyszer volt látszólagos fejlődés, voltak pozitív kilátások. az az első orbán kormány alatt volt, amikor a fidesz úgy kormányzott, hogy nem volt többségben, tehát meg kellett osztani a hatalmát.

2009ben akkor válság volt, hogy Bajnaiék a csődszéléig tolták az országot. Miniszterként és miniszterelnökként ... Elköltöttek több ezer milliárdot egy év alatt, felvettek több milliárdos hitelt amivel foltozták a költségvetést, pontúgy mint az előző kormányzatok tették azt 20 éven keresztül ... hitel, privatizációból be jött közjóval szépítzettek a számokon a lakosságnak megszórták az ingyen hitelt, csak hogy arra az évre sikerüljön növelni a fogyasztás illetve a gdp-t kemény 1-2% kal.

Ne szavazzunk a baloldalra, ha valaki tényleg változást akar, ne szavazzon balra.... Görögök, olaszok, portugálok, románok ismerik a baloldali politikát, pontosan ugyanaz, mint amit gyurcsány vagy Bajn ai csinál ... hitelt hitelre és majd visszafizeted az adósságot.

csak a kamat 1200 milliárdot tesz ki minden évben ... plusz az imf hitele .... hatalmas teher ez az adófizetőknek közel 5% a magyar gdpnek, ennyivel nőhetne tudnák több pénzt elkölteni, fogyasztani, beruházni a gazdaságba, ha a cseh vagy szlovák alapkamat 0,5% fizetnénk, vagy kisebb lenne a államadósság.

2013. ápr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
a kérdés nem ez volt, de tény, hogy nem érdes visszahozni a baloldalt.
2013. ápr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

ma 09:44


Amit írtál abban azért eléggé nagy ökörségek voltak. Nem Bajnaiék vitték a csőd szélére az országot, hanem az előtte lévő kormányok. Éppen ő mentette meg az országot az államcsődtől azzal, hogy hitelt vett fel. Az volt, hogy van csőd vagy hitel. Persze a fidesz ezt így sose mondja ki. Bajnai miniszterelnökségét szakemberek jónak tartják. Sőt még maga Orbán is dicsérte, persze nem itthon a választópolgároknak, hanem külföldön szakemberek előtt. A másik, hogy hitelt ma is vesz fel az ország. Csak nem az imf-től alacsony kamattal, hanem másképp többszörös kamatért. Érdemes azért a dolgoknak utánna járni és nem mindent elhinni a kormánynak.

2013. ápr. 19. 19:53
 20/21 MolotovPunk ***** válasza:
Bajnai egyébként tényleg stabilizálta a gazdaságot.Az előző kormányok tényleg elrontották,de 1998-2002 közötti Orbán Torgyán Kormány sem volt túl jó világ,ráadásul ott is voltak privatizációk.13 állami gazdaság,ha jól tudom pl.
2013. ápr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!