Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mivel árt a liberalizmus a...

Mivel árt a liberalizmus a mai Magyarországnak?

Figyelt kérdés
2008. jún. 12. 22:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Rosszul látom vagy tényleg ismeretlen a liberálisok előtt a magyarság és a hazaszeretet?
2008. jún. 12. 22:19
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

szerintem rosszul látod, de győzzél meg.

Soroj légyszives példákat, mondjuk az elmúlt 300 évből, amikor nagymagyarhazazaszeretet nem káoszba vitte az országot

2008. jún. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Rákóczi-szabadságharc,1848-49-es magyar szabadságharc-ezeknek igaz, hogy bukás lett a vége, de nem a hazaszeretet tehet a katonai túlerőről. Mindkét momentum egyike lett a magyar történelem legszebb pontjainak.

1919 májusi felvidéki hajdárat, a magyar katona szeme előtt csakis az 1000 éves hazája lebegett, semmi más.(Hozzá teszem ebben az időben a liberálisok kardoskodtak amellett, hogy nem kell katona magyarországnak! A csehek jöttek volna Budapestre...no comment)

Remélem nem bánod ha nem sorolok fel minden tényt amikor a hazaszeretet nem vitte csődbe az országot.

2008. jún. 13. 08:39
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
ja, ha a szorinak mindíg csak azt a részét nézed, amikor még kenik el a szánkat, akkor tényleg baromi hasznos...
2008. jún. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
"kinek drágább ronyg élete, mint a haza becsülete"-aki ezt írta abiztos baromi haszontalanságból írta ugye?
2008. jún. 13. 10:59
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
a márciusi ifjak a kor szelleme szerint liberálisak voltak túlnyomó többségben.
2008. jún. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

ó, persze baromira kellett.


Végülis mindama fejlődés, ami pl. Széchényihez fűződik csak a teljesség igénye nélkül, mint Lánchíd, dunai kereskedelem, Akadémia stb. annyira szörnyű volt, hogy baromira kellett egy forradalmat csinálni amivel úgy kb. 20-25 évvel rugták vissza az országot.

Ez aztán a hazafiság, ezért érdemes meghalni.

2008. jún. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor légyszives nézz utánna miért csinálták a forradalmat,

illetve olvasd el a 12 pontot. Ha még ebből sem jössz rá akkor le a kalappal előtted.

Azzal kapcsolatban pedig erős kétejeim vannak, hogy a márciusi ifijak liberális érzelműek voltak...ezt mutataja a történelem

2008. jún. 13. 14:55
 9/21 anonim ***** válasza:
69%

melléfogtál. én elolvastam, tudom, sőt anno még történelem versenyen is voltam a témában.

Neked kellene kicsit körbenézned inkább a történelemkönyvekben, az akkori írásokban, meg a környező oszágok történelmében.


leginkább egyébként azért csinálták, mert akkor ez volt a trendi.


a liberalizmussal kapcsolatban meg csak annyit, hogy ha előveszed a 12 pontot, akkor 1, 4, 6, 8, 11 kifejezetten liberális eszmék és a 7 is leginkább az. Azaz mondjuk majdnem a fele.

úgyhogy igencsak felmerül a kérdés, hogy kinek is kellene itt olvasgatnia...

2008. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Annyira nem fogtam mellé, mert nem állítottam, hogy a 12 pontban nincsenek liberális vonások.

Mellesleg a forradalomra visszetérve, ha ennyire liberálisok voltak az akkoriak, akkor miért álltak a forradalom oldalára olyan sokan?Miért tolongott mindenki a honvédzászlóaljakhoz?

Hazaszeretetből barátom, mely a mai liberalizmusban ismertlen fogalom.

2008. jún. 13. 16:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!