Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy ország, ahol nagy a...

Egy ország, ahol nagy a nyomor, miért áldozza az adófizetők pénzét kultúrára, kenyérosztás helyett?

Figyelt kérdés

Magyarországról beszélek.


Kenyérre lenne szüksége a népnek, de csak cirkuszt kap.


Kultúrfesztiválok orrba-szájba mindenhol. Adóforintokból fenntartott nagy kőszínházak százai, sokmilliárdos operaház és MÜPA, galériák milliárdos biztosítási és utaztatási költséggel megvalósított kiállítások, stadionépítések. Kiemelt sportok kiemelt támogatása. Filmkészítés milliárdokért...


De a nép éhezik és nyomorog.


A kultúrát tartsák fenn az arisztokraták maguknak. Úgyis csak ők veszik igénybe is.


Nem fog itt semmi jobb lenni attól, hogy az Operaházba meghívják fellépni a világ legjobb tenorjait.


2013. ápr. 9. 12:39
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis kell kultúrára költeni. Sajnos azonban van egy másik ország. Ahol az emberek éheznek. És ahol az összes pénzt még csak nem is a kultúrára költik, hanem a hadseregre! Na, az már tényleg felháborító!
2013. ápr. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
7-es. Nem tudom eldönteni... hogy most szarkasztikus vagy idióta?
2013. ápr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hetes válaszoló,reméljük majd te is arra a sorsra jutsz amit ecseteltél mert,hogy rohadtul nincs fogalmad az életről az is biztos.Fogadok,hogy most is a rózsadombi villádban pihengetsz.
2013. ápr. 10. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
64%

Oh, sikerült felbőszíteni az "embereket". Örülök neki.


"7 - es

Gyönyörű volt a kommented!Inkább nem jellemeznélek,mert azzal a Te szintedre sülyednék! "


Csak nyugodtan. "Barátok" közt vagyunk.


"Egyet viszont szívemből kívánok!Vezessék be ezt amit Te mondtál,történjen így és lásd éhenm dögleni a gyermekeid! "


NAGYON sok múlik a nevelésen, hogy milyen lesz, mire felnő. Az enyémek nem fogják elvárni, hogy az állam vagy más tartsa el őket.


"7-es. Nem tudom eldönteni... hogy most szarkasztikus vagy idióta?"


Leginkább realista. TUDOM, hogy az igazat írom, csak ezt nehéz belátni, mert fáj. Nagyon fáj. Minél jobban fáj, annál inkább igaz. Hiába is írnám, hogy szarkasztikus volt, te már elkönyveltél idiótának, én meg nem fogok mosakodni. Egy célom volt (és marad továbbra is): megbotránkoztatni az embereket az igazsággal.


"Hetes válaszoló,reméljük majd te is arra a sorsra jutsz amit ecseteltél mert,hogy rohadtul nincs fogalmad az életről az is biztos.Fogadok,hogy most is a rózsadombi villádban pihengetsz."


Köszönöm a jókívánságokat. Igen, ilyen az egész ország. Ezért is tart ott, ahol. Az mindig fontosabb, hogy a másikkal mi van, mint hogy veled mi van, mi lesz. Pedig ha utóbbiba fektetnéd a gyűlölködésre és irigykedésre fordított energiát, sokkal többre mennél az életben. Rózsadomb? Kösz nem. Egy ~50 éves családi házban élek, átlag alatt keresek. Csak ez nálam nem jelenti azt, hogy nem látok a ködtől. És megélek.

2013. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Tudod, amíg egy ápolónő, egy bölcsödei gondozó, egy tanár, egy eladó, egy takarító, egy adminisztrátor 70-80 ezer forintot keres (ha egyáltalán van munkája), addig nem arról szól a történet, hogy az ingyenélő, lusta, igénytelen tömegek elvárják az államtól, hogy tartsa el őket, csak arról, hogy elvárják az államtól, hogy fizesse meg a munkájukat, ahelyett, hogy japán szopránénekes egyetlen fellépésére költsön 100 milliót.
2013. ápr. 10. 13:42
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"PS: ha én oda kerülök, engem is nyugodtan lekapcsolhattok az "éltető gépről" (gyk: az állam csöcse). De nem fogok odajutni. Nem hagyom."


Abban a tévképzetben élsz, hogy mindenkinek ugyanaz az esélye adott, mint neked. Te valahogy el tudod érni, hogy egy ilyen farkastörvényekből álló világot is túlélj, megvan hozzá a képességed, helyzeted.


De ha ennek okait elkezdenénk visszafejteni, talán egész sokáig a te érdemed lenne soron, de a legvégén csak kilyukadnánk oda, hogy egy rohadt nagy mázlista vagy. Szemben pár millió ember csak azért nem olyan, mint te, mert más kezdőfeltételekkel indult.


Nincs olyan, hogy a Te érdemed, csak a Te szerencséd, hogy nem vagy az ő helyükben.


Egy (egyébként a legnépszerűbb) módját találtad meg annak, hogy magadban elföldeld a társadalom gondjait: felelősnek bélyegzed meg emberek egy részét, így könnyebb szívvel lehet felettük problémát "megoldani".

2013. ápr. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!