Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy ország, ahol nagy a...

Egy ország, ahol nagy a nyomor, miért áldozza az adófizetők pénzét kultúrára, kenyérosztás helyett?

Figyelt kérdés

Magyarországról beszélek.


Kenyérre lenne szüksége a népnek, de csak cirkuszt kap.


Kultúrfesztiválok orrba-szájba mindenhol. Adóforintokból fenntartott nagy kőszínházak százai, sokmilliárdos operaház és MÜPA, galériák milliárdos biztosítási és utaztatási költséggel megvalósított kiállítások, stadionépítések. Kiemelt sportok kiemelt támogatása. Filmkészítés milliárdokért...


De a nép éhezik és nyomorog.


A kultúrát tartsák fenn az arisztokraták maguknak. Úgyis csak ők veszik igénybe is.


Nem fog itt semmi jobb lenni attól, hogy az Operaházba meghívják fellépni a világ legjobb tenorjait.


2013. ápr. 9. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
Rettentő alacsony szinten van manapság a kultúra. Hova jutnánk, ha még ebből is elvennének. Az a megállapításod téves, hogy a kultúrát csak az arisztokraták veszik igénybe.
2013. ápr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Antimod ***** válasza:
89%

A kultúra az emberi élet ma már szerves része. Nem csak az arisztrokrácia él vele, a művészi hajlamú, illetve azt értő és értékelő embereknek pedig bizonyos szintig életfeltétel.


A kenyérosztás a világon semmit sem oldana meg, átfogó, hosszútávú programok kellenének, ami lehetőséget ad a kiemelkedésre a nyomorból.

2013. ápr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%

Azért legyünk reálisak. Egyrészt a nép nem éhezik. Sokan vannak nehéz helyzetben, igen, de azért a nyomortól még messze vagyunk. Bár az tény, hogy valóban lehetne többet, sokkal többet tenni az új munkahelyekért, de ez ettől független kérdés.

Az adóforintokból fenntartott kőszínházakkal mi a gond? Teljesen nyugodt lehetsz afelől, hogy egy "arisztokratának" sokkal több adóforintja van benne, mint egy minimálbéresnek vagy segélyből élőnek.

Az sem igaz, hogy a kultúra feltétlen luxus. Egy évadban egy-két jegyet mindenki megengedhet magának, ha máshova nem, hát a karzatra, 800-1000 Ft-ért. Ha még ez is drága, akkor mondjuk az Erkel Facebook-karzatára, 101 Ft-ért. Ez tényleg luxus?


Tudom, hogy rossz a helyzet, de sajnos ez a kérdés eléggé demagógnak tűnik..

2013. ápr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
49%
A kultúra jelenleg a gazdagok kiváltsága, akkor fizessék meg ők az árát. A focis meg hasonló sportb*ziságokkal dittó ez a helyzet. Pl most olvastam hogy az államnak évente tizen milliársokba kerül hogy a homi F1-es majmok itt körözgessenek és a negyede nem jön vissza. Minek akkor? Meg minek ennyire tolni a focit amikor a pakisztáni megye három is színvonalasabb mint itt a válogatott? Az ilyesmit hagyni kell megrohadni.
2013. ápr. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
74%
de sötét valaki....
2013. ápr. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igény? Ha már nincs nem szakadt ruhám sem és hajat is sampon nélkül egy lavórban mosok, akkor már eszembe sem jut megjelenni egy mégoly olcsó jegyet kínáló színházban sem. A hónap közepére már nincs amúgy 1000 ft-om sem (nem azért mert az első két hétben annyira szórom).

Itt tartok.

És velem együtt még sok százezren (millióan) itt tartanak.

Csak legfeljebb nem látjátok ezt.

2013. ápr. 9. 14:05
 7/16 anonim ***** válasza:
56%

Na akkor adjunk az érzésnek. Figyelem! Sírásra hajlamosak és érzékeny viráglelkűek ne olvassanak tovább!


Én szóltam előre... Az én adóforintjaimat nyugodtan költsék cirkuszra. Most őszintén: aki nyomorog, annak mennyi az esélye, hogy 5-10-20 év múlva egy kicsit is normális életet éljen? Közel 0. Hagyjunk éhenhalni félmillió-egymillió embert. Akkor jut majd mindenkinek munkahely, kevesebbet kell szociális kiadásokra költeni, szerintem megér néhány ajtócsapkodást az emberi jogvédők részéről. A temetésekre kellene költeni, ez egyszeri befektetés. 3-5 év múlva viszont gyakorlatilag megszűnne a nyomor, és jól élnének az emberek. A megmaradtak jó eséllyel megtanulnák végre, hogy a jóságos állambácsi már nem a jóságos állambácsi, hanem egy üzlet. Ahol semmi sincs ingyen, hiszen te sem dolgozol ingyen. Vagy igen? Akkor figyi: fel kéne ásni a kertemet! (Nem, nem hulláknak.)

PS: ha én oda kerülök, engem is nyugodtan lekapcsolhattok az "éltető gépről" (gyk: az állam csöcse). De nem fogok odajutni. Nem hagyom. Rossz vagyok? Igen, nagyon rossz. Kegyetlen. De megoldást kínálok. Jobbat, mint a bank.

2013. ápr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Antimod ***** válasza:

"A megmaradtak jó eséllyel megtanulnák végre, hogy a jóságos állambácsi már nem a jóságos állambácsi, hanem egy üzlet. Ahol semmi sincs ingyen, hiszen te sem dolgozol ingyen."


Ez egyáltalán nem így van.

A kapitalizmusra épülő gazdasági rendszer nem működhet "nyomorgók" nélkül. Ha nincs nyomorgó, újratermeli őket, mert szüksége van a gyártási/előállítási/építési költségeinek minimalizálására, ergó megéri a legalacsonyabb béreket fizetni.

Ahol nincs ilyen réteg, ott vagy leáll a termelés, vagy hoznak embert (bevándorlás), és lesz.


Azt meg, hogy "hagyjuk éhenhalni az embereket", inkább nem kommentálom.

2013. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Samponra nincs,de netre van pénzed.Örök rejtély ez számomra..
2013. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Syrakusa ***** válasza:
40%

7 - es


Gyönyörű volt a kommented!Inkább nem jellemeznélek,mert azzal a Te szintedre sülyednék!

Egyet viszont szívemből kívánok!Vezessék be ezt amit Te mondtál,történjen így és lásd éhenm dögleni a gyermekeid!

További szépeket!

2013. ápr. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!