Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek mi a véleményetek a...

Nektek mi a véleményetek a TSZ-ről (Termelő Szövetkezet)?

Figyelt kérdés
Ha szerintetek jó volt akkor miért?Ha rossz akkor azért miért?
2013. ápr. 8. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó volt. A tagok sokat dolgoztak, de tisztességesen, sőt jól megéltek.

Akkor még volt mezőgazdasági termelés, állattenyésztés az országban, ami ma már nincs.

Kár volt őket elprivatizálni.

2013. ápr. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen felaprózódott tulajdoni rendszerben, mint a magyar nagyon hatékony rendszer. Sajnos ahelyett, hogy átalakították volna a dán példára, felszámolták, mint az előző rendszer maradványát, ami elég káros volt a mezőgazdaságra nézve.
2013. ápr. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó dolog volt.Magyaorországon nagyon jó a termőföld.Ma is tobb ezer embernek adna munkát,arról nem is beszélve hogy így nem külföldről kellene behozni a sokkal rosszabb mínőségü árukat.A TSZ az egy működő dolog volt,úgy ahogy az egyik hozzászóló mondta,csak egy kis átalakítást igényelt volna.
2013. ápr. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ugyan ezen a véleményen vagyok mint ti!Nagy hülyeség volt elrontani! :(
2013. ápr. 8. 20:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha eredeti formájában nem is egy olyan rendszer mint Dániában mindenképpen hasznos lenne. Ahogy fentebb írták ilyen elaprózott területeken nem igazán lehet hatékonyan termelni a mai viszonyok mellett.
2013. ápr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 doboszoli ***** válasza:
100%

Éltem, és dolgoztam benne.

Az alap koncepció nem volt rossz, hiszen mindig könnyebben kezelhető, átláthatóbb egy kisebb (3-10 ezer hektáros) gazdaság, mint egy 100 ezer hektáros.

Amit én problémának látok, a tulajdonosi szemlélet ellaposodása, elinflálódása volt. Ezt kellett volna erősíteni. Ehelyett ideológiai (hangsúlyozottan nem gazdasági!) alapon szétvertek egy valamilyen szinten működő rendszert, anélkül, hogy látták volna, hogyan tovább.

Ennek már következménye volt, hogy megjelentek a búzát a rozstól megkülönböztetni nem tudó, disznószart soha nem szagolt leszármazottak, akik melldöngetve követelték (és kapták) vissza "őseik földjét". Véletlenül sem dolgozni akartak, hanem jól élni.

Ezek (kormányzati segítséggel) kisemmizték az esetleg még hozzáértő, de tőkével nem rendelkező akkori tagságot.

Azonban a lufi kipukkadt, rájöttek, hogy a mezőgazdasági termelés sokkal komplikáltabb annál, hogy őszön elvetem, nyáron learatom, pénzt a zsebbe, és irány Hawai.

Az "eredmény" ma önmagáért beszél: gazos, elvadult földek, szétlopott telepek, a földeken erőlködő 60 éves MTZ-k, szlovák import disznó, tej, és sorolhatnám.

A ma is "divatos" földalapú támogatás rendszere is megérne egy szagosmisét, de ez már egy másik történet.

2013. ápr. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!