Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbikosok miért kelnek...

A jobbikosok miért kelnek már-már fanatizmussal mindig a pártjuk védelmére?

Figyelt kérdés
Akármilyen kritikára ugyanazok az érvek, mintha betanult szöveg lenne:" Végre egy párt ami a nemzeti értékeket tartja fontosnak; olyan kérdéseket fogalmaz meg amit mások nem mernek" stb. Mintha nem lenne saját véleményük, mintha valami tiltaná, hogy kritizálják a pártot. Csak nekem van ilyen érzésem?

2013. ápr. 8. 11:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Minden pártban vannak ilyenek és minden pártnak megvannak a hibái.
2013. ápr. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Nem, én is ugyanezt érzem. Mint egy egyhúros gitárt pengetni. Általában mindenre ugyanazok az "érvek", és a végén te nem vagy magyar, ő magyar, blablabla, mintha ez mindenre érv lenne.
2013. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Mivel így van mi mást mondhatnának?

Ez most olyan, h felakadni azon, h a Fanta üdítőital kedvelői azzal jönnek, h mert igazi narancs íze van.

Ha egyszer így van akkor mit mondjon, hogy olyan jó karamellás?

2013. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

A Baknai fanok is ilyenek , meg a Fideszesek is.

Mondják hogy szakértő meg szuper...stb


Vannak fanatikusabb "rajongók" mindenütt.

2013. ápr. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%

Bocs kérdező, h elrontottam a napodat:)

Biztos szerettél volna egy jót rasszistázni a cigányimádókkal, de úgy látszik nem jött össze:)

2013. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem az egyik oka, amit már előttem írtak, hogy minden pártban van olyan, akinek a párt adja az identitását, és ők lesznek a fanatikusok, ez nem csak a Jobbikra jellemző. (Mondjuk, így belegondolva, LMP-s fanatikust még nem láttam, de ez az egy kivétel.)


Másrészt a Jobbik a hagyományos identitásképző értékekkel kampányol, (nemzet, vallás stb), annak minden velejárójával (hajlamos negatív éllel nyilatkozni arról, aki nem része a preferált közösségnek), tehát a szavazóbázisa értékrendjében is előkelő helyet foglalhat el az identitás védelme, tehát megvédik a sajátjukat akár fanatikusan, és aki nem ilyen, az gyakran automatikusan ellenséggé minősíti magát. (Nem akarok senkit megsérteni, aki ezt nem érzi igaznak magára.)


Harmadrészt a jobbikosokat mindenki bántja, és ugye erő-ellenerő. Ha én azt érezném, hogy hülyének néz mindenki már azelőtt, hogy kifejteném a gondolataimat, én is agresszív lennék szerintem. A sors iróniája, hogy így tapasztalják meg a másik oldalon, hogy is működnek az előítéletek: elég jobbikos beszélt már közerkölccsel összeférhetetlen, vagy éppen nonszensz dolgokat ahhoz, hogy ma már sokak előítéletesek legyenek velük szemben. Ennek szerintem mindkét oldal felé van tanulsága: a jobbikosoknak megéri elgondolkodni, mikor legközelebb az előítéletek racionalitásáról papolnak, hogy éppen ők is ezt szívják meg, mindenki másnak pedig az a tanulság, hogy az vesse az első követ a Jobbikra, aki velük szemben is felül tud emelkedni az előítéletein.

2013. ápr. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Igen minden pártnak vannak elvakult követői, de a jobbiknál a többséget ilyennek látom. Egyébként teljes mértékben egyetértek, én is az "elgondolkodást" hiányolom.
2013. ápr. 8. 12:47
 8/12 A kérdező kommentje:
Egyébként szívesen várnám egy jobbik szimpatizáns véleményét is.
2013. ápr. 8. 12:51
 9/12 anonim ***** válasza:
82%

Akkor talán NEKIK tedd fel a kérdést, ne pedig olyan hangnemben, mintha a hátuk mögötti kibeszélés lenne a cél...


Üdv:

egy korántsem jobbikos

2013. ápr. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Tessék, én Jobbikos vagyok!

Nem vagyok fanatikus egy kicsit sem, csak képes vagyok a kritikákra érdemi válaszokat adni. Mindamellett tényleg nem látom hogy más politikai erő sok tekintetben érdemi vitát (még csak nem is megoldást) indítana számos sarkalatos kérdésben. Mutass már csak egy elfogadható megoldást pld a cigány kérdésre, vagy a gazdaságunk az ipar utáni (posztindusztriális) szerkezetre.


Tessék tégy fel konkrét kérdést, mert ennyire közhely és általános módban nem lehet vitázni!

2013. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!