Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A GDP növekedése szempontjából...

A GDP növekedése szempontjából melyik rendszerváltás utáni kormány volt a legjobb?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam, hogyan lehetne szubjektíven megítélni, melyik kormányzat alatt fejlődött a legtöbbet az ország. Arra gondoltam, hogy ha a gazdaság növekedésének egyértelmű számadatait vizsgálnánk, akkor az viszonylag egyértelmű és megbízható képet adna a sikerességről. Vagy ez így nem működik? Nektek mi a véleményetek, és hol lehet ilyen adatokat szerezni/megtekinteni?

2013. ápr. 6. 21:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Azért az is kérdés, hogy az I. Orbán-kormány miből, hogyan tudta fellendíteni a gazdaságot, a foglalkoztatottságot!

Valóban csupán a Fidesz érdeme-e ez? Nem lehet, hogy esetleg az MSZP-kormány lassan beérő munkájának a gyümölcse, ami rövidtávon nem volt kellemes?

2014. dec. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A fidesz hívőknek üzenném, hogy a miniszterelnökük is megmondta már, hogy a 4 éves kormányzások hatásai átérnek egyik ciklusból a másikba.


Tehát az első orsós kormány gdp-s sikereinek bizony nagyrészt az előttük lévő horn ciklusban végrehajtott ún. bokros-csomag ágyazott meg...


Hát ez van fidesz hívők... Ha tetszik ha nem.


(Egyébként ennek az országnak a rendszerváltás óta még nem volt közepes minőségű kormánya sem, mind csak csetlett-botlott, rombolt és lopott. Minden új ciklusban többet és többet. Ennek nem lesz jó vége... Törvényszerű, hogy egyszer borul a bili).

2018. szept. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A #9-es hozzászólása volt szerintem a legértékesebb, és a GNI-s megjegyzés. Hozzá kell azonban tennem azt, hogy ez így önmagában édeskevés. Figyelembe kell venni ugyanezzel a lélegzettel az inflációt, az államadósságot, és a többi nyalánkságot. Figyelembe kell venni azt is, hogy mindegyik kormány iszonyatosan jól tudott trükközni a statisztikákkal, szóval ez sem számít.

A GDP és GNI sem jó, mérő a kormányok hatékonyságának megítélése szempontjából, mert nagyon is számít a világgazdasági helyzet, az időjárás (rohadtul nem a kormány érdeme az, hogy az egyik ciklusban sorra aszály és egyéb természeti katasztrófa teszi tönkre a termelést, míg a másikban minden nagyon szép és jó, hiszen ez a mezőgazdaságban nagyon is meglátszik). EU támogatások sem a kormány érdeme. Az se mindegy, hogy mire ment el a lóvé, értékteremtő beruházásokra, vagy kvázi lenyúlták látszatberuházások és hasonlók során.


Nagyon is lehet, hogy pont az a legjobban teljesítő kormány, amelyik a legnagyobb szarban helyt tudott állni, kárt tudott csökkenteni, bár látszólag lehet, hogy egyes mutatók alapján ő nagyon rosszul teljesített.


Figyelembe kell venni azt is, hogy egyes kormányoknak milyen lehetőségük volt arra, hogy nagyot lendítsenek. 3x2/3 úgy, hogy szinte az összes önkormányzat fideszes többséggel kormányoznak, nos azt csinálhatnak, amit akarnak, nem gátolja őket semmi abban, hogy kibontakoztassák a tehetségüket, meghozzák mindazon reformokat, amikkel fel lehetne lendíteni az ország gazdaságát szociális felelősséggel persze.

Viszont ha valaki kisebbségben kormányoz, nos attól sokat nem lehet számon kérni. Figyelembe kell venni azt is, hogy az MSZP idejében lehetett egy rakás dologban népszavazni, beleértve a gazdaságot érintő kérdéseket is (lásd vizitdíj, kórházi napidíj, tandíj), míg a Fidesz ettől a jogtól megfosztotta a népet (megvédte magát, hiszen ők maguk visszaélésszerűen alkalmazták).


Tehát ha belegondolsz, egyáltalán nem ilyen egyszerű az egész. Akkor lehetne a kormányokat összehasonlítani, ha párhuzamos világokban azonos körülmények közt egyenlő erőviszonyokkal rendelkeznének. Különben lehetetlen. De még úgy is bonyolult lenne, nem egy-két szám.

2018. szept. 30. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!