Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vannak a zsidók között hazasze...

Vannak a zsidók között hazaszerető, nemzeti érzelműek? Mik a személyes tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 6. 21:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

úgy nem is lehet választékosan beszélni,hogy azt sem tudják mi az,hogy kötelező olvasmány


az idegennyelvű műveltségről meg nem is hallottak ezek a celebköcsögök

2013. ápr. 6. 21:56
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
Zsidóknak azok tekinthetők, akiknek az anyja zsidó. Lehet nem is gyakorolja a vallását, de mégis zsidó. Én nem ismerek zsidókat de biztos van közöttük is hazaszerető, miért ne lehetne
2013. ápr. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

nem tudom,de én a tv-ben hallottam olyan zsidó véleményt is,hogy itt akkora cigány és zsidóüldözés van,hogy be kell hívni azonnal az ENSZ és a NATO csapatokat


na abból lenne olyan béke,mint Irakban, meg Afganisztánban


az ilyen zsidó ember,hogy lehet hazaszerető???

2013. ápr. 6. 22:00
 14/20 anonim ***** válasza:
90%

"az ilyen zsidó ember,hogy lehet hazaszerető???"


Mi köze a hazaszeretetnek ahhoz, hogy valaki paranoid egy kicsit?

Vagy csak az hazaszerető, aki szerint minden a legnagyobb rendben van ezzel az országgal?

2013. ápr. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

sajnos szinte semmi sincs rendben-ebben egyet kell értsünk


ugyanakkor az is igaz,hogy kialakult sajnos egy olyan kép a társadalomban,hogy a zsidók nem magyarok nem részei az országnak,hanem valami idegen haszonleső jövevények és erre a politika minden oldala erősen rájátszott


ezt nem lenne szabad engedni

2013. ápr. 6. 22:27
 16/20 anonim válasza:
hogyne lenne, én csak néha szoktam elmenni zsinagógába, de attól még vallásos vagyok, bár nem ortodox. és igen, ezzel egy időben az étkező falán meglátható a Nagy-Magyarország térkép.
2013. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
Vannak hazaszeretők,és nemzeti érzelműek is,de ezek nem Magyarország iránt érzik ezt,hanem izraelért. kik itt vannak,és szeretik ezt az országot,a jólétük miatt teszik.... (nem láttam még köztük csórót,mert összefognak,és segítik egymást..... ezért van tele a média,és a többi velük mert biztosítsák a jó helyeket egymásnak,még akkor is ha tehetségtelen az adott dologhoz...) Biztosan akad olyan is,aki tényleg Magyarországot,és a Magyar népet szereti,és segíti,de ezek vannak a legkevesebben....... A lényeg igen vannak úgy ahogy kérded,de sajnos kevesen.Ismertem néhány embert,aki zsidónak vallotta magát és kétkezűleg dolgoztak,sőt ismerek is még egyet.Az az úriember Magyarérzelmű,és elitéli cionizmust.Nem fiatal,de kétkezű munkát végez,és végzett világ életében.Nos ez az ember építette országunkat egész életében.Tehát vannak köztük ilyenek.
2013. ápr. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt azért jegyezzük meg, hogy 1848 márc 15 -én a Múzeum-kertben ott ázott csaknem teljes létszámabn pesti zsidó közösség, a szabadságharcban több, mint 10 000 zsidó vett részt ( így számarányukhoz képest kb kétszerannyian, mint a nem zsidók ), többek között egyik ükim ( nagyanyám nagyapja ), a helyi zsidó múzeumban 1939 -ben még megvolt a feljegyzés ( lehet, ma már a múzeum se ). Voltak közöttük tisztek is és sokan kitüntették megukat, amint arról pl Klapka tábornok feljegyzései tanuskodnak.


Az 1. vh -ban is sokan szolgáltak, többnyire minimum sebesülési érdemrendet kaptak. ( Nagyapám pl Przemislnél. )


Ami a mát illeti, többnyire túlélõk, v ilyenek leszármazottai vagyunk. Mit gondolsz, aki a KZ-bõl szabadulva nem Amerikába, Ausztráliába vagy Izraelbe ment, hanem hazajött, miért? És azután mire nevelte a gyerekét? Bizony arra, hogy "itt élned, halnod kell".


Hát - mert szinte semmi sincs rendben - akad, aki a bosszankodás miatt ezt - azt mond? Akad. Csak a zsidók között?

ÉS azt, hogy szinte semmi sincs rendben, a zsidók okozták? Sztem többnyire nem. Akkor õ velük mi van?


Szóval akárcsak a nem zsidók, a zsidók is többségükben hazaszerető, nemzeti érzelműek. Aki nem, az már nem itt él.

Viszont abból, hogy külföldön él, még mindig nem következik, hogy nem, pl kb 500 000 Angliában dolgozó magyarra ( zsidió és nem zsidó ) túlzás lenne azt mondani, hogy egyikük sem hazaszerető, nemzeti érzelmű. Csak épp szeretnének rendesen megélni. És idõvel majd hazajönnek.

2013. ápr. 9. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Abszolút igazad van!
2013. ápr. 9. 18:53
 20/20 anonim ***** válasza:
Szegedi is az volt. XD
2013. ápr. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!