Ha lenne ilyen, akkor soha senki nem vesztene. Pedig eleg sok vallakozo es tozsdei resztvevo vesztette mar el mindenet.
2013. márc. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
2/8 anonim válasza:
Ha valaki befektet valamibe, akkor biztosan kap vissza kamat formájában X összeget, akkor is, ha közben az adott dolog nem annyira jövedelmező. Pl. Magyarországon a XIX. századi vasútépítésnél bárki vehetett részvényeket, ezzel is támogatva az infrastruktúra fejlődését. Ám a vonat nem olyan gyorsan jövedelmezik, ezért a vasútépítési társaság helyett az állam vállalta fel, hogy évi 7%-os (?) kamatot biztosít, tehát egy bankhoz hasonló egységként működött, csak nem vehetted ki a pénzedet...
2013. márc. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
3/8 anonim válasza:
Előző vagyok
Ja és a kamatot kifizetik a személynek, nem a befektetett pénzösszeget növeli, így a kamatból befolyó összeg elvileg nem fog nőni...
2013. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
4/8 anonim válasza:
A srác szerintem az energia cégek privatizálásánál ígért, garantált profitra gondolt.
Igen volt ilyen. A privatizációs szerződésben eszközarányosan asszem 8%os (de ez nem biztos) profitot ígértek (és adtak is, mert végül is rögzítésre került a szerződésben) a vevőnek.
Erre mondta anno egy híres magyar üzletember, hogy ezzel a feltétellel bárkinek el lehetett volna adni az energiacégeket, aki szembe jön az utcán.
Ugyanis: Ha nincs is egy filléred se, de van egy szerződésed, arról, hogy ha esik, ha fúj neked akkor is nyereséges a céged, akkor melyik bank nem ad neked hitelt.
2013. márc. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
5/8 anonim válasza:
Ez nem igaz, mert nem ingyen kapták meg a külföldiek az energiacégeket, és a privatizáció után is elég sok pénzt fordítottak korszerűsítésre, fejlesztésre. Az energiaszektorban jellemzően nagy volomenű, hosszú távon megtérülő beruházásokra van szükség és ilyet senki nem vállalna be, ha nem kap jogi garanciákat a megtérülésre, inkább államkötvényt vásárol vagy bankba teszi a pénzét.
2013. márc. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
6/8 anonim válasza:
Ökör. Senki nem azt mondta, hogy ingyen kapták meg, hanem azt, hogy nem volt meg a hozzá szükséges készpénzállományuk. Banki hitelből fizették. Bárkinek akinek van egy papírja arról, hogy 10-20évig garantált profitja lesz szívesen ad pénzt a bank. Ezért mondták anno, hogy ennyi erővel bármelyik magyar cég is megvehette volna.
Millió olyan beruházás van amelynek a megtérülését években, évtizedekben lehet mérni. Ők még se kapnak profit garanciát.
2013. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
7/8 anonim válasza:
Egy összeszerelő csarnok vagy egy hipermarket felhúzása nem egy kategória egy erőmű felépítésével. Ha a Mercedes vagy más autóipari cég veszteségessé válna Magyarországon a különadók vagy egyéb okok miatt egyszerűen áttelepítenék az üzemet Romániába vagy még messzebb. Egy 100 milliárd forintért felépített erőmű, gázvezeték, vagy villamos hálózat esetében ez nem lehetséges.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!