Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek köszönhetően kerülhettek...

Minek köszönhetően kerülhettek vissza a kommunisták a kormányba 1994-ben?

Figyelt kérdés
2013. márc. 30. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
A birka nép visszaszavazta a kommunisták utódpártját az MSZP-t mert az bepalizta őket kádári nosztalgiával meg 2 forintos kiflivel és egyéb hülyeségekkel.
2013. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sokan úgy gondolták, ezzel visszatér a Kádár-kor langyos jóléte.
2013. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A rendszerváltáskor sokan azt hitték, hogy most majd jön a kánaán, és itt is mindenki úgy fog élni, mint a nyugatiak. Aztán az lett, hogy egy kis réteg tényleg meggazdagodott, a többség viszont koppant egy nagyot, ráadásul jött a létbizonytalanság meg a többi, és akkor úgy gondolták, hogy ettől még a szocializmus is jobb volt.

Egyébként a Fideszben is legalább annyi volt komcsi van, mint az MSZP-ben, maga Orbán is KISZ-titkár volt, de hát ezen nem lehet csodálkozni: akkoriban nem volt választás, aki politikai vezető akart lenni, az kommunista vezető lett, mert nem volt több párt.

2013. márc. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mert sok a hülye ember, illetve mert a többi párt se lett volna sokkal jobb.
2013. márc. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pro Patria ***** válasza:
12%

Mert az MDF kormánynak sok olyan lépést meg kellett tennie a továbbiakban fenntarthatatlan gazdaság átszervezésekor, ami nem volt népszerű a Kádár-korszak mesterségesen, hitelből finanszírozott jólétében felnőtt generációnak. Maga Antall így nyilatkozott erről:

"Tudom jól, hogy mi kamikaze kormány vagyunk."

"Őszintén csodálkoznék azon, ha a közvélemény elégedett lenne a kormánnyal."


Az emberek azt hitték, hogy az MSZP-vel együtt a gulyáskommunizmust is visszaszavazzák. De azt már nem lehetett. Nem véletlenül ért véget.

2013. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Akkor egy kis felvilágosítást kellett volna adnia tisztelt Antallnak, gyerekek, most ezt és ezt kell tenni, az alábbi okok miatt.
2013. ápr. 1. 13:26
 7/11 A kérdező kommentje:

'Az emberek azt hitték, hogy az MSZP-vel együtt a gulyáskommunizmust is visszaszavazzák. De azt már nem lehetett. Nem véletlenül ért véget.'


De hogy a frászba hihette ezt ez az áldott népség?!! Nem gondolták, hogy egy régi rendszert értelmetlenség visszahozni??? És én még azt hittem, hogy a múltból le lehet vonni a következtetéseket. Úgy látszik, nálunk ez nem működik, pedig akik nem tanulnak a múltból, ugyanazt el fogják követni újra és újra. És nekem ne jöjjön senki azzal, egy új kádárista kormánnyal überf*sza lesz minden! A társadalom még mindig a jövő felélése árán akarja jól érezni magát.

2013. ápr. 1. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Az átlagemberek nagyon buták, azért hisznek el ilyeneket.
2013. ápr. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"És nekem ne jöjjön senki azzal, egy új kádárista kormánnyal überf*sza lesz minden! "


De kedves kérdező, hol látsz te itt esélyt egy új kádárista kormányra? Én baloldali vagyok, de nem a kádár-rendszert és/vagy a szocializmust akarom viszontlátni. Azt legfeljebb a Munkáspárt akarja, ha ugyan létezik még, de a szavazóbázisa szerintem nem is mérhető.

2013. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én ugyan nem látok rá esélyt kedves utolsó, de nem tudhatod, nincs-e olyan elmeháborodott az ide látogatók között, aki ne venné rossz néven egy új kádárista kormány megalakulását.
2013. ápr. 7. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!