Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire drámai a helyzet?

Tényleg ennyire drámai a helyzet?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt 1-2 nap híreiből néhány:


- Német és osztrák színházi emberek lázadásra és Magyarország felszabadítására szólítanak fel.


[link]


- A Time magazin szerint a zsidó lakosság vagy kivándorolt, vagy a kivándorlást fontolgatja, katasztrofálisak a kilátások és a közhangulat.


[link]


- Vértes András szerint Magyarország rémálmot él át, a gazdasági eredményei és kilátásai katasztrofálisak, a főbb mutatók (fogyasztás, beruházás) a 10-15 évvel ezelőtti szintre süllyedtek vissza.


[link]


- A Wirtschaftswoche című német gazdasági lap szerint, ha így haladunk, az államcsőd csak idő kérdése.


[link]


Ha lenne időm, ide tehetnék még vagy 8-10 másik, hasonló tónusú hírt csak erről a hétről...


2013. márc. 29. 10:03
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
70%

A helyzetben az a drámai, hogy ennyire ocsmány módon nekiugrottak Magyarországnak. Ha nem lenne a több száz éves "jó" tapasztalat a külföldiekkel szemben talán lehet arra gondolni, hogy valóban segíteni akarnak.

A gazdasági helyzetet pedig nem érzem drámainak, a jelenlegi európai helyzethez képest.

2013. márc. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%

Nyugodtan átgondolva az eseményeket, ez egy természetes folyamat. Magyarország is megvédi a befektetéseit vagy érdekcsoportjait például a MOL-t vagy az OTP-t ... (lásd Horvátország INA esete)

Németek se csinálnak mást, megvédik mielőtt egész Keleti blokk átvenné ...

Történelemben millió ilyen fogaskerék volt, lásd 56,64 mind egy egyszerű tüntetéssel kezdődött és végig ment az egész keleti blokkon...

Németek is akkor találják kifogásolhatónak a kormány intézkedéseit, mikor energiacégeik profitjait csökkentjük vagy bank szektortól kérjük vissza azt a pénzt, amit támogatásként adtunk nekik ... stb

A német multik mögött ott van az angol , amerikai ,francai részvényes, így nem kell csodálkozni az összefogáson! Ez egy természetes folyamat..

2013. márc. 29. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, hogy olyan természetes folyamat-e. Én ennyi borzalmat soha nem olvastam Magyarországról, pedig 50 elmúltam. És más országokról se írtak ennyit és ilyesmit, hacsak valami népirtás nem volt... Én azért nem venném félvállra ezeket a kritikákat, mert most már oda jutottunk, ha egy külföldivel találkozok, pár perc múlva rögtön az a téma, hogy mi ez a borzalom nálatok.
2013. márc. 29. 11:10
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

Néha meg felbukkan a posványból egy-egy kopits györgy is, és elkezdi adni alájuk a lovat. Ezeknek végül az a hatása, hogy még az osztrák és német színészeket is megvezetik, akiknek valójában semmi ismeretük nem lehet a helyzetről, csak felheccelik őket valamivel...

[link]

2013. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
48%

Igen mert 30 évig cenzúra volt, 10évig jelentős kormánypárti média uralkodott ... most pedig, részben a technológiai újítások miatt rengeteg szereplője van bárki bármit megoszthat a másikkal...Soha ennyi szereplője nem volt még a médiavilágának, mint manapság. Ezért több információt kaphat az ember, ez nyilván a sajtószabadság jele is! Bárki bármikor bármit megoszthat különösebb felelős keresés nélkül! Nem is kell jobb bizonyíték erre!


Katalin hercegnőről készült képekről, az angol médiában nem is lehetett beszélni, olvasni.. Ott folyamatosan működik a cenzor, ehhez képest Magyarországon túlságosan is nyitottak vagyunk .. De ez csak egy ország a sok közül ..

2013. márc. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A nyugat azt hiszi hogy ő rég demokráciában él akkor megmondhatja más országnak hogy kell mert jobban tudja.


A másik külföldön nem étik a magyart.

Vagy fordításokból, vagy hírekből értesül a külföld itt mi is történik.


Én sosem értem azt hogy sokan a demokráciát féltik.

De mi van akkor ha sokan (a nép többsége) diktatúrát akarnak és egy pártrendszert az országban? Akkor a nyugat beleszólhat hogy héé itt ez nem demokrácia.


A harmadik meg nézzünk vissza 2010 re. Újságcikkek, online hírekre. 2010 végére megállapították hogy MO.-n államcsőd lesz. Végül nem lett.

(megjegyzem amikor szomszédunk Románia kormánya puccsal akarta leváltani a köztársasági elnököt az okés mert az emberek szavaztak róla...)


Nem nyugathoz, hanem Szlovákiához, Romániához, Ausztriához kell hasonlítanunk magunkat. Miben vagyunk jobban vagy sokkal szarabbak.

2013. márc. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
42%
Kopits Györgynek történetesen tökéletesen igaza van, és reálisan látja a helyzetet.
2013. márc. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

16:23 ugyan...

Korábban például azzal riogattak kopits körei, hogy az alapkamat-csökkentés esetén elszáll az infláció. Erre mi történt: a külső tagok hatására fél éve folyamatosan csökkenti a kamatot az MNB és az infláció mélyponton van.


Egy mai hír pedig, hogy a 2012-es államháztartás hiánya 2% volt, messze a várakozások alatt. Az IMF meg mit ad isten, épp a napokban jósolt 3,2 és 3,5%-ot idénre és jövőre. Teljesen egyértelmű, ez egy ocsmány nyomásgyakorlás a részükről, hogy mindenképp 3% felettit hasalnak, hogy ne kerüljünk ki az EU túlzott deficiteljárása alól, annak ellenére, hogy az elmúlt két évben is 3% alatt volt a hiány, és idén is az lesz, meg jövőre is (feltéve, hogy nem jönnek vissza a ballibák).


Az meg már most megmondom, hogy idén már 1% feletti gazdasági növekedés lesz, hiába mondják az ellenkezőjét kopits, az imf és haverjaik. Mert ez lesz az alacsony infláció és a csökkenő alapkamat következménye. :)

2013. márc. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Az meg már most megmondom, hogy idén már 1% feletti gazdasági növekedés lesz, hiába mondják az ellenkezőjét kopits, az imf és haverjaik. Mert ez lesz az alacsony infláció és a csökkenő alapkamat következménye. :)"


Már csak az a kérdés, hogy miből, ugyanis 10

2013. márc. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Az meg már most megmondom, hogy idén már 1% feletti gazdasági növekedés lesz, hiába mondják az ellenkezőjét kopits, az imf és haverjaik. Mert ez lesz az alacsony infláció és a csökkenő alapkamat következménye. :)"


Már csak az a kérdés, hogy miből, ugyanis 10 éve nem volt ilyen alacsony a beruházás Magyarországon.

2013. márc. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!