Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg ennyire drámai a helyzet?

Tényleg ennyire drámai a helyzet?

Figyelt kérdés

Csak az elmúlt 1-2 nap híreiből néhány:


- Német és osztrák színházi emberek lázadásra és Magyarország felszabadítására szólítanak fel.


[link]


- A Time magazin szerint a zsidó lakosság vagy kivándorolt, vagy a kivándorlást fontolgatja, katasztrofálisak a kilátások és a közhangulat.


[link]


- Vértes András szerint Magyarország rémálmot él át, a gazdasági eredményei és kilátásai katasztrofálisak, a főbb mutatók (fogyasztás, beruházás) a 10-15 évvel ezelőtti szintre süllyedtek vissza.


[link]


- A Wirtschaftswoche című német gazdasági lap szerint, ha így haladunk, az államcsőd csak idő kérdése.


[link]


Ha lenne időm, ide tehetnék még vagy 8-10 másik, hasonló tónusú hírt csak erről a hétről...


2013. márc. 29. 10:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Itt mindenki benyel mindent. Csak saját példámból indulva a munkahelyemen először bért csökkentettek, elvonták a kerékpárhasználati díjat, ezután ledolgozandóvá tették az ebédszünetet, majd közölték hogy a szerződésben foglalt heti ellenére havonta fogunk fizetést kapni. Na ezt már nem bírtam ideggel szóltam ellene akkor meg szabotőr lettem. :D
2013. márc. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Te mennyire érzed drámainak?


Mert, szerintem inkább az a mérvadó.

2013. márc. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
93%

Németország a hisztiző Orbánon röhög:


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kv_Y5..

2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%
Kívülállók ezt jobban látják.Akik benne vannak, beleszoknak a sz@rba, vagy annyira leköti őket a túlélés, hogy nem érnek rá a drámai helyzetet elemezgetni.
2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
74%
Azért az érdekes, hogy a Fideszt Európában csak nyíltan baloldali vagy liberális újságok / pártok / politikusok kritizálják. A jobboldali lapok / pártok / politikusok meg dicsérik. Nem azt mondom, hogy bármelyiknek igaza van, de te csak az egyik oldalt nézed/látod. Ugyan ennyi linket be lehetne másolni arról, akik támogatják Európából a Fideszt.
2013. márc. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Érdekes a turisták meg pont a szabadság miatt jönnek ide Magyarországra! Sőt sok külföldi nyugdíjas is pont azért jön ide mert itt még szabadon élhetnek az emberek ... Ez nyilván pusztítandó érték az internacionalista baloldali európai vezetésnek!
2013. márc. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Először is, minden embernek másképp drámai. Másodszor, mindenki mást ért drámai alatt. Ezért ilyen általánosságok semmitmondóak, ha akarom igaz, ha akarom, nem.

Hagyjuk a szélsőséges lopó, csaló, basáskodó, beképzelt hatalmaskodókat, meg az éhező réteget, mert más motivációk vezetik őket, abból nem érdemes kiindulni.

Van egy kölcsönható, egymást erősítő jelenség. A média egyre jobban ontja az ostoba agymosó sületlenségeket, a mélyszínvonal legaljáról. Az oktatást minden vonalon zülleszti a hatalom (kormány és nagytőke egy része). Hatására egyre több, bármilyen ostobaságot elhívő tudatlan réteg alakul ki, ez már igényli a média mélyszinvonalát, nyújtják hát neki. Ez a tömeg nő, rájuk észérvekkel hatni nem lehet, csak érzelemmel. Ezért olyan a politikai retorika, amilyen. Három okos ember meggyőzésére nem érdemes energiát pazarolni, mikor hárommillió számára elég azt mondani, a barátom vagy, érted élek. Elhiszi akkor is, ha ütik közben, csak legyen a mondásban kellő érzelem. Ha a pártok másképp fogalmaznak, csak a hármat győzik meg, ez garantált bukás.

Szép mókuskerék, rombolni kell az oktatást, növelhető a szennymédia hatóköre, ezáltal ez igénnyé válik, így indokolható a léte, indokolható a politikai fogalmazásmód. Hiszen egy szóra millióan ugranak alátámasztani.

Ilyen munkaerővel persze csak hanyag, rossz minőségű munka végezhető. Gyengék a termékek, gyenge a hatósági és szervizszolgáltatás, gyenge az újságírás, gyenge a kereskedelem. És kezd sokak számára élhetetlenné válni a vidék. Ők, akiknek erre a környezetre már nincs válaszuk, és számuk nő. Még sokan tudnak mit kezdeni, sőt egyre élénkebb a fantáziájuk a cselekvésre.

A helyzet drámaisága abban van, vajon elegendő erő ismeri-e fel, hogy ideje fordítani a kormányrúdon. Nem a rossz irányba, mert most még van rosszabb is, hanem a jó irányba, mert ez is lehetséges. Minden híresztelés ellenére!

2013. márc. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

#2 - Jó kérdés, hogy én mennyire érzem drámainak. Az elmúlt évben többször éreztem annak, aztán csak kiderült, hogy így is megy tovább a szekér. És kezdek arra tendálni, hogy nem lesz itt semmilyen dráma, csak lassú szegényedés, nyomorodás. Csak most megint összejöttek ezek a drámai jelzések.


#5 - Nyugodtan tegyél be pár pozitív linket is, ha tudsz, akár idegen nyelvűeket is! Én úgy tudom, hogy a külföldi jobbos sajtó sem dicséri az Orbán-rendszert, legfeljebb hallgatnak, bár ott is megjelentek már bírálatok.

2013. márc. 29. 10:50
 9/22 anonim ***** válasza:
43%

Én Christopher H. Smith-nek hiszek, mert magam is ezt látom:

[link]


Az indexben "természetesen" csak egy pár soros hír volt erről jól elrejtve:

[link]

2013. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
57%
A fene nagy szocializmus már csak ilyen. A másként gondolkodókat, mindig h@lyének kiálltja ki... 3 t szabály működik...
2013. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!