Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj a rezsicsökkentéssel?

Mi a baj a rezsicsökkentéssel?

Figyelt kérdés
Soxor olvasom a rovatba, gúnyból hogy mit éreztetek meg stb. De, kérdem Én ez végre nem inflációt növelő intézkedés ! Végre kapunk is. :) Nem szokott minden évbe a rezsi csökkenni. Miér baj ez?
2013. márc. 27. 22:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

"Csak éppen azt a 100Ft-ot ők már elvették tőled sőt többszörösét elvették és az a 100Ft nem az ő zsebükből van, hanem a máséból. Úgy könnyű adni."


A rencerváltás óta minden kormány megszorít. Ez az adósság visszafizetése miatt van ! Minden kormány ezt csinálná, nem csak ez (Antallnak felkinálták az államadósság elengedését, de ő visszautasította), akkor most nem kéne ennyi megszorítás :S.


A lényeg, hogy ezzel kap az ember. A kormány a szolgáltató un. extra profitját veszi el, de végülis mi így is kapunk, tehát örülni kéne. Én örülök neki.

2013. márc. 27. 23:19
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

a kérdező nem éppen tiszta. kár magyarázni, nem érti meg...


rencerváltás....


nem vagy focidrukker véletlenül?

2013. márc. 28. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

"érted ? Ingyen adnak az utcán neked 100 Ft-ot és utána még leköpöd aki adta, hogy miért nem adott többet :P"


Jó, elveszek tőled 10 ezer forintot és kapsz érte egy ezrest. Mennyire fogsz imádni engem, mert kaptál tőlem egy ezrest?

2013. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"A rencerváltás óta minden kormány megszorít."

Ne viccelj már! Politika topikba legalább úgy gyere, hogy tudsz helyesen írni, ne járasd le magad vele.

Még mindig azt mondom, hogy könnyű a másik zsebéből költekezni. A fidesz így akar szavazatokat szerezni, hogy a szolgáltatók zsebéből veszi el a profitot. Nem sajnálom őket, de ne más veszteségén akarjon már szavazatot szerezni, választást nyerni. Akkor is örülni fogsz, ha ne adj Isten nem lesz áram, mert a szolgáltatók esetleg sztrájkolni fognak, vagy nem lesz pénzük kijavítani a meghibásodott vezetékeket? Ez lesz a vége és ezt a fidesz is tudja, de a választást csak ilyen tisztességtelen lépésekkel tudja megnyerni.

2013. márc. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Brain Storming válasza:
Én el tudom képzelni, hogy az áramszolgáltató egyszerűen leredukálja magát áramtermelőbe, aztán kiadja a szolgáltatási hálózat kezelését annak, akinek a területén halad a vezeték, vagyis az önkormányzatoknak... Így is volt több olyan önkormányzat, amelyik saját pénzből építette ki a közvetlen lakossági hálózat bizonyos szakaszait (ezt éppen pl. az rezsicsökkentési miniszter v ki mondta), amit átvett a szolgáltató, de a karbantartást, a fenntartást leszámlázta... NO, most akkor ezt akár vissza is kaphatják, és tartsák karban ők. Vagyis hasonló lépésekre lehet számítani... Mondjuk én emlékszem arra az időre, amikor még csak MTV volt és hétfőnként nem volt adás, és a színes TV luxusnak számított (pedig még csak 40 vagyok). ... Nagyon szar lesz, amikor egy koraesti áramszünet megjavítására majd reggelig, az állami karbantartó műszakkezdéséig kell várni... mert ha visszajön az állami fenntartás, akkor azzal szépen visszajönnek a korabeli beidegződések... A korombeliek, de főként a 45 fölöttiek pontosan tudják, h az államai fenntartás és a versenyszféra között miért ég és föld a különbség. Ha pedig a nagy szolgáltatók besokallnak és kivonulnak, akkor csak az állam lesz helyette... mert senki nem lesz, aki önszántából a helyükre állna.
2013. márc. 28. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Ingyen adnak az utcán neked 100 Ft-ot és utána még leköpöd aki adta, hogy miért nem adott többet"


Ebben a mondatodban minden benne van. Egyrészt nem adja, mert adni csak a sajátodból lehet, hanem kötelezi rá a szolgáltatókat, hogy adjanak. Más farkával könnyű a csalánt verni. Másrészt nem ingyen van, mert a szolgáltató nem fogja lenyelni, megemeli az ipari áram-gáz árát, és a magasabb élelmiszerárakban ugyan úgy kifizeted, mint a sicc. Harmadrészt pont a lergrászorultabb réteget nem érinti, azok, akik fával fűtenek semmilyen támogatást sem kapnak.

2013. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 bumbi02 ***** válasza:
86%
már kezdem érteni miért nem csökken a Fidesz népszerűsége.. És tényleg vannak akik elhiszik ezt a rezsicsökkentés dumát... persze azt nem veszik észre, hogy 3 éve semmilyen csökkentést nem kaptak, csak 20 új adónemet, aztán most azokból kapnak vissza egy jelképes összeget.. Ez a baj Magyarországon.. Ez a "felelős" "tudatos" választási réteg...
2013. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Lehet áldani és szapulni. Azt most nem vizsgálom, kinek jó közvetlenül, és kinek nem.

Egy célt sokféleképpen végre lehet hajtani. Lehet szakszerűen és dilettánsan. Ez az utóbbi, mert előkészítetlen, adatok nem állnak rendelkezésre, csak hazudják. Pontos számításokhoz nyilvántartásokra van szükség hosszú évekre visszamenőleg. Összehasonlítani csak azonos dolgokat lehet, ha sűrűn változnak a feltételek, a nagy adattömegekkel ezt nem követik. De belemagyarázni zavaros dolgokba bármit lehet, úgy se látja át senki.

Célt végrehajtani lehet megegyezéssel - ez sok munkát, egyeztetést, összevetést, mérlegelést és főleg bizalmat igényel - és lehet erővel (ha van). Az előbbiben mindkét fél elfogadja szükségszerűnek az egyezséget, ezért tartja be. A betartást ugyanis sem kikényszeríteni, sem ellenőrizni nem lehet. Ha erőből történik az egyezség, akkor a másik fél (akár alaptalanul) kisemmizettnek érzi magát, minden energiáját a kompenzálásra fordítja (ahelyett, hogy dolgozna), és ügyességétől függő mértékben sikerülni is fog neki.


Tehát a rezsicsökkentéssel az a baj, hogy dilettáns (kideríthetetlen adatok híján, hogy kinek van igaza), és erőből történt (vagyis a vesztes fél ki fogja játszani, mert megalázásnak éli meg akkor is, ha nem az). Itt tehát mindenki rosszul járt valamilyen formában, kivált, akik elhiszik ennek áldásos voltát (időnként szerencsétlenekkel olyan nyilatkozatot tetetnek, ami nyilvánvaló hazugság, az illetőről messziről ordít, milyen nehezen rágták a szájába - nem értette, mit mond).

2013. márc. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

23:19!

„A lényeg, hogy ezzel kap az ember. A kormány a szolgáltató un. extra profitját veszi el, de végülis mi így is kapunk, tehát örülni kéne. Én örülök neki.”


Ezt magyarázza már el nekem valaki, mert sose értettem: mi az az „EXTRA PROFIT”? Mi az, ami elfogadható, és mi az, ami nem? A profit már eleve extra…

2013. márc. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%
"bumbi02" te nem is élsz Magyarországon. körülbelül annyira vagy hiteles, mint amikor simor magyar jegybank elnökként tevékenykedett az ország érdekében és közben cipruson üdültette a vagyonát!
2013. márc. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!