Mi a baj a rezsicsökkentéssel?
Soxor? Agyam eldobom...
Egyébként nekem személy szerint semmi bajom nincs azzal, ha hó végén több pénzem marad, vagyis inkább úgy fogalmazok, hogy kevesebb adósságom. A kivitelezéssel van a gond, hogy ez is csak látszat. Elvettek 100Ft-ot visszaadnak belőle 10-et és most elvárják, hogy örüljön a nép.
Azért mert ezért nem kellett különösebben senkinek se megdolgoznia senkinek se. Csak a kormánynak kell tartani a hátát ... Ez sokaknak ez bosszantóan egyszerű szavazat szerzési akciót jelent az ellenzék szemében! Olyannyira egyszerű, hogy az mszp már azt ígérgeti, hogy az közműadót fog csökkenteni, hogy még olcsóbban tudjanak szolgáltatni a szolgáltatók . Magyarán még a több 10 milliárdos veszteség se pénz, mert látják, hogy milyen hatásos!
amúgy nincs ezzel baj, majd ha azon gondolkodnak a közművek, hog kiakarnak menni akkor lehet beszélni bajról, de sorban állnak az ilyen jellegű pénzcsapokért a világbefektetői, ahol egy fix piacon garantált kereslettel kiszámítható bevételre tehetnek szert!
Mert csak látszat intézkedés. A szolgáltatók emiatt nem fognak megfelelően karban tartani, vagy fejleszteni. Akkor pár év múlva súlyos következménye lehet.
A Fidesz beszél ugyan magas profitról, de nekik nem lehet semmit sem elhinni.
Ha nyilvánosságra hoznák a szolgáltatók éves mérlegét, benne az elért profittal, akkor tudnánk megítélni, hogy az valóban olyan magas-e?
Sokkal helyesebb lenne, ha az ilyen látszat intézkedés helyett a szolgáltatásra rakodó adóterheket csökkentené, pl. a 27 %-os ÁFÁ-t vinné 17 %-ra.
Családban dolgoznak áramszolgáltatónál, így belülről látom a dolgot.
A szolgáltatókat gyakorlatilag most teljesen kizsigerelik, az adott vállalatnak az összes ingatlanja már most eladó, kész lenne azonnal kivonulni az országból, már csak az állammal egyezkednek.
A lakossági áramszolgáltatás eddig sem volt túl nagy piac az áramszolgáltatóknak, az állam eddig is eléggé megkötötte a kezüket, és ez most még inkább igaz.
A rezsicsökkentés következtében ennél a cégnél a hálózatfejlesztési munkákat leállították, a szerelőket kényszerszabadságra küldték, majd csak akkor jöhettek vissza dolgozni, mikor a külső vállalkozóknak kiadott munkákat elvették tőlük (tehát a kisvállalkozó villanyszerelőknek nincs munkájuk). Kevesebb szerelővel kevesebb munkát lehet ellátni - hosszú távon (de már rövid távon is) csökken a szolgáltatás színvonala.
Ha az energiaszektor (egy része vagy egésze) állami kézbe kerül, összevonások (és elbocsátások) várhatóak, felesleges lenne fenntartani annyi embert.
A rezsicsökkentéssel kieső bevételt nehogy azt hidd, hogy a külföldi cég le fogja nyelni, ráterheli a nagyfogyasztókra, akik pedig a lakosságra, így más termékek drágulását okozza majd.
A rezsicsökkentés látszatintézkedés, ami csak a nyugdíjasok szavazatának megszerzésére szolgál.
hálózatfenntartási és fejlesztési költség benne van az árban! hanem hiszed, olvasd el a számládat.
árakról csak ennyit
De nem lehet 40 évet kijavítani 3 év alatt ! Ez is valami. Jó, azt megértem, aki kevesli, de dúnyolódni nem kéne :S
érted ? Ingyen adnak az utcán neked 100 Ft-ot és utána még leköpöd aki adta, hogy miért nem adott többet :P
Mi a baj? Hogy az állam más f@szával veri a csalánt, és még a testrész tulajdonosát szapulja, hogy mit nyavajog, eddig nem volt a csalánosban, most ez kijár nekik.
Ha nem külföldi multik lennének az esetek nagy részében az érintett cégek, mindenki fel lenne háborodva.
Képzeld el az adott szituációt:
Kimész a zöldségpiacra, ahol mindenkinek 70 forintot kell adnia a kis embereknek a krumpli kilójáért. Aki ennél drágábban adja, azt az állam megbünteti. A baj ott van, hogy Mari néninek a már a föld bérlése, a kapa meg a locsolás és az adók befizetése után egy kiló krumpli 80 forintba kerül. Azaz minden eladott kiló után 10 forint vesztesége van. Amit tud tenni, hogy az éttermeknek, kifőzdéknek a 80 forint helyett 140 forintért adja a krumpli kilóját, mert ott az állam nem szabja meg a minimál árat holmi szavazatszerzésért.
És akkor egyszer csak jön az állam bácsi, és Marika néni kezére csap, hogy ejnye, hát neked az elmúlt években nyereséged volt! Biztos nyúzod szegény embereket, ezért mostantól 60 forintért adhatod a krumplit! Az más kérdés, hogy nyeresége csak az éttermeknek eladott krumpli után volt. Megint más kérdést, hogy a 80 forintnyi krumpli előteremtése igazából 30 forint költségből és 50 forint adóból jön össze.
Tehát mi itt a baj? Hogy Marika néninek eddig sem volt nyeresége a piacon kis tételben eladott krumpli után, mert nem adhatta el annyiért, amennyibe került, és eleve sokba került a sok-sok adó miatt. És ezért még ő is a ludas.
Na ez a baj az egész rezsicsökkentéssel. Ha az állam csökkenteni akarja a rezsiszámlát, akkor csökkentse rajta az adót, támogassa a korszerűsítéseket, hogy kevesebb áram, gáz és víz kerüljön kiszámlázásra, stb... Ne rohassza le az alap infrastruktúrát, a közművet azzal, hogy az ezeket kiszolgáló cégeket tönkreteszi! Ne kreáljon megint ellenségképet ott, ahol leginkább barátra lenne szükség! Na ez a baj!
"De nem lehet 40 évet kijavítani 3 év alatt ! Ez is valami. Jó, azt megértem, aki kevesli, de dúnyolódni nem kéne :S
érted ? Ingyen adnak az utcán neked 100 Ft-ot és utána még leköpöd aki adta, hogy miért nem adott többet :P"
Csak éppen azt a 100Ft-ot ők már elvették tőled sőt többszörösét elvették és az a 100Ft nem az ő zsebükből van, hanem a máséból. Úgy könnyű adni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!